SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265349

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Ok Bobi ale wstaw taki film gdzie widać dokładną wagę ciężaru z którym się brat podciąga lub z oficjalnych zawodów gdzie prowadzący mówi jaka jest waga zawieszonego ciężaru a nie jakieś miksy jak ten film który wstawiłeś tu masz przykład http://www.pobij-rekord.pl/podciaganie-nachwytem-z-obciazeniem--40kgx5;s,karta,id,384 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Bobi1234-No to czekamy na info o takich zawodach.Podciągnięcie ze 100-kg,to już kosmos.Fajnie jakbyś powiedział bratu o naszym temacie na forum.Takich fachowców nam tu potrzeba :)

Na Fitstream żarty się kończą.Damien-mocna odpowiedż-36-powt..!Taki mocny zawodnik a taki tragiczny drążek-bujawka... :)



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Łukasz porównując do naszych wyników to leżymy gdzieś w przepaści :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Marek-dokładnie,ale to światowy top. :) Ciekawe czy Mateusz szykuje formę? Myślę że mógłby się zakręcić około wyniku Damiena. Może nas zaskoczy? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6094
10 Lutego bede mial z nim kontakt to nakrece jakis filmik i wstawie Poz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
lukix
Marek-dokładnie,ale to światowy top. :) Ciekawe czy Mateusz szykuje formę? Myślę że mógłby się zakręcić około wyniku Damiena. Może nas zaskoczy? :)

Tylko że Mateusz musiałby przestawić się ze swojego bardzo szerokiego uchwytu na taki jak oni i pewnie to by mu utrudniło sprawę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
bobi1234
10 Lutego bede mial z nim kontakt to nakrece jakis filmik i wstawie Poz

To już niedługo,czekamy niecierpliwie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Bobi1234-czekamy,czekamy :)

Marek-na pewno trochę by utrudniło,bo zakres ruchu byłby dłuższy,ale i tak myślę że 35-powt. to dałby radę w tym wolniejszym tempie. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
jarek2806
drazekm
Wydaje mi się że to ćwiczenie 50 pnd i 100 pompek w 5 minut trzeba podzielić po równo aby nie stracić siły w pierwszych seriach np. 5 pnd i 10 pompek lub 10 pnd i 20 pompek ale i tak to bardzo trudne ćwiczenie bo w tych dwóch wariantach mamy na to czasy odpowiednio na pierwszy 30 sekund a na drugi minutę czyli jakby nie kombinował 2 sekundy na każdy ruch jak dla mnie katorga siłowa i kondycyjna.


Marek masz rację 150powótrzeń w 5minut[300sekund] czyli 1powtórzenie na 2sekundy a do tego dochodzą jeszcze przejścia z drążka do pompek i z powrotem na drążek. Jeśli zrobisz na maxa np. pnd 20-25 powtórzeń to od razu spompujesz mięśnie i odbije się na następnych seriach.

Najlepszy wariant to moim zdaniem 10 pnd i 20 pompek chociaż po kilku seriach może być juz problem żeby dociągnąć to wszystko w dobrej formie bo mięśnie są cały czas w ruchu. Gdy nie bedzie można wykonać kolejnego powtórzenia najlepiej odpuścić od razu i przejść do 2 ćwiczenia [nie wisieć czy stać w podporze bo tylko czas ucieka].
Jak nie ma limitu to zawsze można zrobić dodatkową serię na drążku czy pompek żeby uzupełnić powtórzenia które zostały np.
10 pnd + 20 pompek; 10 pnd + 20 pompek; 9 pnd + 18 pompek;
8 pnd + 16 pompek; 8 pnd + 16 pompek i ostatnia dodatkowa 6 seria 5pnd + 10pompek;

Taki wariant może być najlepszy tylko każdy musi indywidualnie dobrać sobie optymalną ilość powtórzeń. Jak spróbujecie to się przekonacie


Przemyślałem to i wydaje mi się ze ten wariant będzie najlepszy. A, czy wyjdzie w praktyce to zobaczymy. Jutro postaram się coś nakręcić, oczywiście przy temperaturze -19'C.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Ty chyba z Syberii pochodzisz :)
Co do ćwiczeń 50/100 to ten wariant Jarka dobry ale mało czasu.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium