SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265263

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
nikita84 wiesz co jak się zdecydujesz na zarejestrowanie na pobij rekord i wysłanie filmu z pnd to jednak nie pisz im aby tworzyli kategorię dla kobiet bo nie będziesz miała konkurencji,jak wrzucisz do ogólnej jak jest teraz to wszyscy będą mieli z tego korzyści bo i Ty facetów zmobilizujesz i lepsza motywacja będzie dla Ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Łukasz Muscle Ups to zupełnie inna bajka i raczej mało ma wspólnego z podciąganiem,chodzi o to aby przemieścić się z dołu ponad drążek równo obiema rękoma,dopuszcza się przy ostatnich ruchach małą nierówność ale nie celową tylko dla zablokowania na górze,a podciągniecie jedynie jest częścią wstępną.Ale są też opcje siłowe gdzie za każdym razem trzeba robić swobodny zwis i ruch z miejsca oczywiście tak jest trudniej ale rzadko kto to robi
o to takie wejścia w wykonaniu mojego kolegi z pobij rekord



a tu muscle też siłowe ale już troszkę inne na uchwycie równoległym w moim wykonaniu


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Też mi się właśnie wydaje że tak jest trudniej.To i Wy macie taką swoją formę oszukiwania-bo tak to można nazwać.Wiadomo że jak nie doprostujesz rąk ruch będzie krótszy,bardziej dynamiczny a wtedy łatwiej nabrać pędu do następnego powtórzenia.Takich pełnych powtórzeń byłoby mniej.U Ciebie to jeszcze w miarę wygląda,ale u tego Jarka co zrobił 20-powt.to już takie typowe połówki,choć ilość robi wrażenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Łukasz może nie będę tu obiektywny ale dla mnie technika Jarka i moja wygląda podobnie,co do prostowania rąk to raczej w musclach chodzi o co innego i można to nazwać muscle ups ze swobodnymi zwisami lub dynamiczne i ja robię te łatwiejsze dynamiczne bo nie potrafię zrobić nawet pierwszego ze swobodnego zwisu tylko wchodzę wymykiem i potem opuszczam się i siłą rozpędu robię dalej,więc jeżeli zrobiono by w tym zawody i trzeba by było zacząć od dołu od razu muscle ups nie zrobiłbym ani jednego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chociaż moderatorzy nie nadążają z jego uaktualnianiem więc sami pilnujemy aby szmelc nie był wrzucany z różnym skutkiem bo też różne są wyobrażenia co do prawidłowej techniki i wykonania ćwiczenia
No tak..wiadomo, że to nie to samo co "prawdziwe zawody"(co nie oznacza,że tam nie zdarzają się przekręty),jednak jak ktoś nie możliwości by w takich prawdziwych wystartować to przynajmniej tu ma taką namiastkę-a przy okazji dodatkową motywację zyskuje.

Marku,a czy mówiąc o stylu wioślarskim w podciąganiu miałeś na myśli takie coś:

?

Zmieniony przez - nikita84 w dniu 2011-08-24 20:48:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Tak dokładnie to,a nawet widziałem gorsze wykonania.Napiszę Ci tak nie uznawaliśmy nawet lepszego wykonania niż to powyżej



kolega myślał że nas wykiwa ale niestety nie daliśmy się
kilka uwag nie zawsze prostował ręce i ruchy od początki były bujane.
Oczywiście dopuszczamy unoszenie nóg w kilku ostatnich ruchach i jak pisałem sprężynowanie nimi ale ciało nie ma latać w tą i z powrotem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja osobiście, jak na niego patrzę to nie widzę większych różnic w jego technice i mojej...
Czy to chodzi o to ,że on bierze nieco większy zamach nogami w tył, przy zwisie?

Zmieniony przez - nikita84 w dniu 2011-08-24 22:00:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Nie chodzi o nogi tylko o poruszanie ciałem,Ty nie ruszasz ciałem robisz dynamicznie ale Twoje ciało "idzie" cały czas w pionie w jednej linii góra dół a jego do przodu i do tyłu,ale wiesz ja tak bardzo nie protestowałem bo mam zasadę że raczej unikam krytyki lepszych od siebie bo może to być odebrane że zazdroszczę i jestem zawistny.Tylko że co szkodziło temu koledze nagrać nowy film i wysłać?,bo ten ma już przeszło 3 lata a może i kolega już nie trenuje ?
Tak jeszcze na marginesie na ostatnich zawodach niektórzy podciągali się dokładnie jak on i w sumie już powoli się do tego przyzwyczajam i może teraz nawet uznałbym ten film z tą techniką,ale wydaje mi się że powinniśmy wysyłać aktualne filmy a nie jakieś z przed kilku lat bo nie wiadomo czy odzwierciedlają naszą aktualną formę.

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2011-08-24 22:22:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
nikita84 a może i masz rację że to jego mocniejsze ruszanie nogami do przodu i do tyłu daje wrażenie bujania?!,dla mnie jednak lepiej wygląda jak nogi są złączone i podwinięte to tyłu ewentualnie w ostatnich ruchach można popsuć technikę i estetykę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Jeśli chodzi o te muscle ups to znalazłem taki filmik.Koleś nieżle wymiata.Zrobił 26-powt.z pełnego wyprostu rąk.W nagłówku jest napisane że to jakiś oficjalny rekord świata?

[url]

[/url]
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium