SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265408

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Shinojuri-Ten plan już by był chyba lepszy.Ten plan też co drugi dzień-jak tamten poprzedni?
12-serii podciągania w zakresie 10-15powt. co drugi dzień? Jak dla mnie to trochę sporo,ale może by się zregenerował.Ja bym zrobił trening i dwa dni wolnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153
Jeśli stwierdzisz że masz problem z regeneracją to rób ten system na zmianę z planem lżejszym/stymulującym/podtrzymującym

Dajmy na to te trzy na zmianę (na drążku nie czeka się jak na siłowni na sprzęt więc częsta zmiana systemu podciągania może pomóc)
nachwym
5; 20; 5; 15
podchwyt
5; 10; 5; 15
plecy
10; 5; 5; 10

Czyli jednego dnia robisz plan silny. Drugiego dnia przerwa. Trzeciego dnia plan podtrzymujący. Czwartego dnia przerwa. Piątego dnia silny i tak w kółko.

Ewentualnie jeśli masz drążek wolno stojący. To jednego dnia robisz podciągnięcia a w serii podtrzymującej szufladki, wejścia siłowe, wymyki czy nożyce w zwisie, podciągnięciu, pompki, przysiady.

To bardziej mój styl wtedy. Ja tak lubię, wydaje mi się, że przy całościowym treningu jest większa stymulacja i chyba większy progress a mniejsze zmęczenie ciągłym męczeniem tych samych partii.

A jeśli mowa o siłowym podciąganiu to zamknąłbym ilość powtórzeń w serii w przedziale od 8 do 13 i gdzieś tak do 12 serii w tygodniu z podziałem na dni maksymalnego wysiłku i dni lesera. Tylko nachwyt lub bardzo wąski podchwyt.

Ważne, plecaki wytrzymują mniej więcej zwykle do 40kg. Jeśli ktoś ćwiczy z plecakiem i da tam cegłówki to nawet mniej. ostre krawędzie rozwalą w końcu plecak. Reklamówka piachu to najłatwiejsze rozwiązanie. Pod żadnym pozorem nie robić wymyku z obciążeniem jeśli obciążeniem są cegłówki. Plecak zwyczajnie w trakcie przejścia może nas wtedy załatwić chyba że umiemy robić wymyk baaardzo wolno, wtedy się da. Widziałem takie wyczyny, aczkolwiek nie widzę większego sensu w tego typu ćwiczeniach.

Kto ma dostęp do obciążników na nogi może robić nożyce w poziomie na drążku lub zwykłe podciągnięcia z nogami prosto. Dość mocne i na prawdę fajne ćwiczenie, no ale odbiegłem od tematu więć kończę.

Karmapa Czienno

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Jeżeli chodzi o wolne podciąganie i opuszczanie z ,,przystankiem'' to tu bardzo ładnie Zakaveli to prezentuje na swoim filmie, i to fakt co Marek powiedział - traci się bardzo dużo siły , ale ćwiczenie za to bardzo skuteczne.



Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Dzięki Shinojuri za ten plan.Postaram się go przetestować.

Konik 506-te powolne powtórzenia to jednak prawdziwa masakra.Widać że można robić je w wielu wariantach.Ten koleś wykonuje to w kilku etapach.Ja myślałem żeby schodzić raczej płynnie wolno w dół-tak 2cm. na sekundę,ale tak to chyba jeszcze cięższe ćwiczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
ja ćwicze tylko jednym systemem, wieloletnie sprawdzonym, 30 podciągnięc w każdej serii, a serii tyle ile zdołam, jak poczuje jakiś najmniejszy ból czegoś to przestaje, dziś np. zrobiłem 12 serii po 30 powtórzen, a dzień się jeszcze nie skończył :) ale tak nawiasem mówiąc, każdy systematyczny zrównoważony trening jest dobry, liczy sie tylko systematyczność, dyscyplina i determinacja. Dużo czynników ma na to wpływ czy ktoś jest lepszy podchwytem czy nachwytem, tak jak pisaliście wcześniej odnośnie pochwytu i nachwytu podzielam wszystkie wasze opinnie.

Co sądzicie o tych rekordach świata?
http://recordholders.org/en/list/chinups.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Shinojuri
Ten system mixów da się różnorako modyfikować ale nie polecam schodzić poniżej trzech serii na ćwiczenie jeśli chcecie mieć postępy w ilości podciągnięć.

Takie bardziej advance jak ktoś chce dobijać do 50 podciągnięć.

seria mixów 3 serii



3 serie podciągnięć nachwytem (zwykły rozstaw ramion - plecy + barki)
3 serie podciągnięć podchwytem (ręce przy sobie - plecy + biceps)
3 serie podciągnięć nachwytem na kark (plecy + górne partie klatki)
(w tych ćwiczeniach po 10-20 powtórzeń na serię)

----------

3 serii podciągnięć nachwytem (szeroki rozstaw ramion - plecy + motylki + przednie partie klatki piersiowej)
(w tym ćwiczeniu po 10-15 powtórzenia na serię)

No, no - ten system nawet przypadł mi do gustu i na pewno będę próbował. Kurde , jest ten plan napięty , pewnie w ostatnich seriach podciągania nachwytem (szeroki rozstaw ramion) nie zrobię nawet 10x, no chyba że będę w ostatnich seriach stosował dłuższe przerwy na pewno 3-4 minutowe.
Tak sobie myślę, że przy następnym treningu można stosować ćwiczenie na wyciągu (ściąganie drążka górnego do klatki) np; 3serie , później 3 serie na wyciągu (ściąganie drążka górnego do karku) 3 serie.
I poźniej przejście na drążek i dodajemy podciąganie nachwytem z obciążeniem np; 3 serie 10-20 kg . Coś w tym stylu.
I następny trening tak jak powyżej i tak na zmianę.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Matkus to wychodzi Ci prawie 400-powt. podczas dnia! Tyrasz ładnie To jest chyba tzw. smarowanie gwintów-czyli robienie serii co 1-2 godziny na 50-60% możliwości każda.Miałem spróbować tej metody,ale jeszcze mi się nie udało.
Co do tych rekordów to chyba taka raczej odskocznia od monotonnych treningów.Rekordy 3-minutowe,godzinne,dniowe-ładna masakra Przymierzasz się do jakiegoś?

Konik506-to też jest moim zdaniem dobry pomysł z tym ściąganiem drążka z góry ,ale trzeba chodzić na siłownie.Ciężkie wiosłowania w opadzie też są podobno dobre jeśli chodzi o progres w podciąganiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
tak, średnio co godzinke seryjka wychodzi, i tak gdzies 80-90 % mocy używam. żaden rekord nie jest w moim zasięgu i nic nie wskazuje żeby był jakiś w zasięgu bo te rekordy rosną cały czas :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153
Dobry koks




http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=13643


Zmieniony przez - Shinojuri w dniu 2011-11-17 09:44:56

Karmapa Czienno

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Ten Stephen Hyland dobry kozak.Ma zaparcieJego rekordy kosmiczne.Jak można robić 12-godzinny rekord na drążku?...ponad 3500-powt.!

Co do tego filmiku to koleś też robi wrażenie.To jest Bar-Tendaz.W Stanach to już dość popularna dyscyplina.W Polsce raczej mało znana.Może z 10-u chłopaków się w to bawi...Kojarzę jednego z Ostródy.Jest sporo jego filmików w necie.Podciągał się kiedyś w zawodach na drążku i wygrał kilka lat temu Puchar Polski.



Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium