SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265450

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Jarek-ja robię zwisy i nie dochodzę do pełnych 2-minut.Jak już pisałem to też dużo zależy od średnicy i konstrukcji drążka.Na grubszym i nieoddającym energii ten dziadek spada o 2-3min. wcześniej.Silny uścisk bierze się z dużej wytrzymałości siłowej przedramion.Przecież one są cały czas napięte i to też trzeba ćwiczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Ja ostatnio wypróbowałem mnóstwo sposobow podciągania się na drążku, dłurzsze przerwy w podciąganiu bardziej mnie męczą i najlepiej w podciąganiu silowym jest jednak ta sekunda przerwy najlepsza.
Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa - podciąganie na zimnym dworze też się różni zarypiście od podciągania w ciepłym miejscu np; sali.
Podciąganie z rozgrzewką na sali jest łatwiejsze bo caly czas ciało trzyma odpowiednie cieplo i stawy pracują jak trzeba.
Podciąganie na zimnym jest gorsze bo, mimo że się rozgrzejesz w kurtce i ściagniesz ją do filmu, to jednak stawy szybko się oziębiają i gorzej to idzie. Ja to przetestowałem.

Tamten mój filmik kręcilem po całym dniu o 18godz, a wstaję do pracy o 4.30godz, a więc moj organizm już w miarę jest zmęczony.
Dzisiaj wstałem wypoczęty, rozgrzałem się na dworze, ściągłem kurtkę i zaczelem filmować - pierwsze 10x to poszlo jak marzenie lecz następne 12x było koszmarem, kurde poczułem zimno i klapa.
Jak bym z rana wypoczety poszedł na cieplą salę to bym na pewno zrobil 24x .
To wszystko jest do wytrenowania, trenujmy dalej to kiedyś lepiej wypadniemy , bo na pewno konkursow tunafisch będzie organizowal jeszcze nie jeden.

Generalnie trenuję też podciąganie na ilość tak jak na MP i powiem ze już JEST DOBRZE , zaczynam być zadowolony.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Przede wszystkim reguły powinny być jednakowe dla danej konkurencji i jak jednosekundowa przerwa to nie inaczej bez wyjątków,bo jak np. porównalibyście wynik Janka Wyducha 60x w ciągu minuty a np. gościa co zrobił 61x w 8 minut kto wg. Was jest lepszy? Moim zdaniem nie ma co porównywać bo to tak jakby porównywać sprintera i maratończyka.I jeżeli ustalamy jedną sekundę przerwy to wszyscy tego powinni się trzymać a jak nie to niezaliczone powtórzenia.Temat w ogóle jest ciekawy bo np. z naszego podwórza jak ocenicie kto jest lepszy na drążku Łuka który podciągnie się 1x z zawieszonym 100kg czy Wyduch co podciąga się przeszło 60x w ciągu minuty,jak pisałem ja nie odważyłbym się typować bo to dwa zupełnie inne boje i do każdego trzeba innego przygotowania.

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2012-01-14 20:57:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
drazekm
Przede wszystkim reguły powinny być jednakowe dla danej konkurencji i jak jednosekundowa przerwa to nie inaczej bez wyjątków,bo jak np. porównalibyście wynik Janka Wyducha 60x w ciągu minuty a np. gościa co zrobił 61x w 8 minut kto wg. Was jest lepszy? Moim zdaniem nie ma co porównywać bo to tak jakby porównywać sprintera i maratończyka.I jeżeli ustalamy jedną sekundę przerwy to wszyscy tego powinni się trzymać a jak nie to niezaliczone powtórzenia.Temat w ogóle jest ciekawy bo np. z naszego podwórza jak ocenicie kto jest lepszy na drążku Łuka który podciągnie się 1x z zawieszonym 100kg czy Wyduch co podciąga się przeszło 60x w ciągu minuty,jak pisałem ja nie odważyłbym się typować bo to dwa zupełnie inne boje i do każdego trzeba innego przygotowania.
Zmieniony przez - drazekm w dniu 2012-01-14 20:57:37


Dla mnie zdecydowanie Jan Łuka z tym 100kg...
Bo takie podciąganie ponad 60 na minutę


jakbym trochę potrenował kopanie to też bym wykopał 60 - żaden wyczyn a ze 100kg to czysta siła - żadne kopanie tu nie pomoże...

Ten gość co zrobił 65x w 8 minut też jest lepszy bo zrobił to bez kopania. Jakby Jan Wyduch miał robić technicznie to pewnie by miał ok połowy z tych 60kopanych. To prawda,że miał dłuższe przerwy niż 1-3sekundy ale robił wszystko ładnie technicznie i siłowo...a że ma niesamowitą siłę uścisku i wytrzymałe przedramiona to tylko na jego korzyść

Jak w regulaminie nie jest określone ile można wisieć to przecież każdy może sobie robić takie dłuższe przerwy - niby "odpoczynek" tylko i tak odpadną od drążka po 2-3góra 4minutach. To nie jest to samo co puszczenie się 1ręką i odpoczynek dla drugiej - tu mięsnie są cały czas napięte i ten gość jest jednym z niewielu osób które są w stanie tyle wytrzymać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
No jeśli chodzi o estetykę to faktycznie podciąganie ze sprężynowaniem nogami tak jak robi Wyduch nie zachwyca ale jest skuteczne na ilość no ale ja nie mogę go krytykować bo moje też jest kombinowane powyżej 20-stego ruchu.Też bardziej preferuję siłę na drążku i tu Łuka ma zdecydowane pierwszeństwo ale nie wiemy ile dałby radę na ilość i jakby to technicznie wyglądało.Podziwiam siłę uchwytu i wytrzymałość przedramion tego gościa co podciąga się przez 8 minut ale nic na to nie poradzę że takie przeciągane podciąganie mi się nie podoba,może dlatego że długie to lubię tylko filmy fabularne :) i nawet moje kombinowane wymyki robione przez 5 minut mi się nie podobają zdecydowanie Jarek większe wrażenie robi na mnie Twoich 20 zrobionych w szybkim tempie bez odpoczynku na górze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Kolejne filmiki konkursowe. Kolesie w wieku 16-17 lat.Wyniki 27-26-powt.Zaliczone 25 i 26.









Zmieniony przez - lukix w dniu 2012-01-15 11:43:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
lukixs -Piękna robota, do osiemnastu lat.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Mariusz-No ładnie,ładnie.W młodości siła:) Ten koleś co zrobił te 27-powt.,to machnął je na takim samym wąskim i elastycznym drążku jak tamci zawodnicy z Winter Polyathlon.Ciekawe czy któryś z nich wyśle swoją próbę? Jak tak to należy się spodziewać wyników powyżej 50-powt..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
lukixs- no fakt drążek powinien byc taki jak my mamy , a nie giętki (gimnastyczny), który oddaje sprężynowanie. Ale fakt faktem podciąganie siłowe jest najlepszym i najsprawiedliwszym rozwiązaniem , wszystko wtedy wychodzi, co kto sobą reprezentuje.
Ja w podciąganiu na drążku zaczełem rozróżniać 3 sposoby .
1. Podciąganie siłowe (nogi prosto, bez podbijania kolan).
2. Podciąganie zwyczajne (bez podbijania kolan, nogi prosto).
3. Podciąganie techniczne (z podbijaniem kolan , nóg) itp.
-We wszystkich trzech sposobach oczywiście ręce prosto i drążek do brody.

Ja prawdę mówiąc nigdy nie trenowałem podciągania z podbijaniem kolan i nóg, a teraz od niedawna zaczołem , bo mi się wydaje że to jest też potrzebne (rozwój każdego mięśnia ,odpowiadającego za podciąganie), bo w każdych sytuacjach trzeba umieć się zachować. I tu też do trzeciego punktu wchodzi wytrzymałość i wydolność.
Ja to wszystko chcę opanować do perfekcji.


Zmieniony przez - konik506 w dniu 2012-01-15 15:37:56

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Jak ten filmik mu uznają, to dla mnie bedzie to bardzo ciekawe.
Trzecia Próba.




Bo ten mu zaliczyli.
Druga Próba




A wy jakie macie zdanie na temat tego podciągania siłowego, czy tunafish mu zaliczy ?

Zmieniony przez - konik506 w dniu 2012-01-15 17:06:04

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium