SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265463

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
I oto przyklad - on na pewno waży ponad stuwe.


Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
No ale widzisz on nie ma przysłowiowego grama tłuszczu a ilu takich jest i jeszcze w dodatku ćwiczy na drążku?-pewnie nie zbyt dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
lukix
Co do tego filmiku z PP to był mój "pierwszy raz" na zawodach.Była trema,byłem jakiś sztywny a technika teraz jak na to patrzę też kiepska.Teraz zrobię o 4-powt. więcej w lepszym stylu.

Co do moich filmików to jest kilka przeszkód

-nadal uważam że mój poziom jest mocno przeciętny.Po co mam wrzucać moje 30-powt,czy 10-powt. z 30kg jak Matkus wrzuci 50-powt. i 10-powt z 50kg?...Tylko będzie mi wstyd...Myślę że wśród naszej ekipy jestem w ogonie.
-nigdy takich filmów nie wrzucałem i nawet chyba nie umiem jeszcze tego zrobić..-powaga!-nie mam też czym nagrać,bo z telefonu to będzie tragiczna jakość.
-postaram się jednak coś pomyśleć i nauczyć....i wrzucic za jakiś czas coś z obciążeniem.
-nie ćwiczę na siłowni i nie podciągam się z krążkami tylko z poważonymi karnistrami.Chociaż na filmie niby mógłbym je zważyć.

Jak się jednak nie uda tych postanowień z filmikami zrealizować to będą musiały wystarczyć filmiki z przyszłorocznych zawodów w Ustroniu i Międzyzdrojach-bo na pewno jeśli będę cały i zdrów to się tam pojawię! Myślę że w super formie No to chyba wyczerpałem temat moich filmików?

Łukasz - filmy ktore wystawiamy to ja myślę ze i tak są dobre, bo to są nasze wypociny , a jest nas naprawde niewielu w Polsce drazkowców.
Ja między innymi wystawialem filmy żeby ten sport nie zginął i chciałem ludzi z Polski zmotywować do działania na drażku.
Po za tym jak sobie wystawisz film, to jak go oglądniesz za rok - to powiesz ojej jaki ja bylem cieniasek.
Zobacz jeden z pierwszych moich filmow po powrocie do drążka po dłuższej przerwie kręcony komorką . Ten film byl krecony jakiś rok przed wrzuceniem go na YT.




A to jeden z drugich kręcony już aparatem HD.


Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
jarek2806
Co do muscle-upsów Mateusza to całkiem duży wynik jeśli chodzi o ilość, mam jedynie zastrzeżenia co do długości tego ćwiczenia. Ja zrobiłem 20 m-u w około 1,5minuty a Mateusz w 3,5minuty tylko 7więcej za dużo było tam odpoczynku. Nigdy specjanie nie trenowałem m-upsów i robiłem ponad 20 starając się w serii bez większych przerw myślę, że z odpoczywaniem" na górze mógłbym się zbliżyć do 30.
[waga63]=95%


muscle up zawsze przychodziły mi ciężko, zresztą ćwicze je raz na pół roku :) masz rację ten mój rekord to taki kombinowany, robiąc bez odpoczynków zrobił by tak jak Ty około 20, myśle że prezentujemy równy bardzo wysoki poziom. czym wyćwiczyłeś brzuch i ile lat CI to zajęło, napewno wszyscy ciekawi są :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Konik506-no niby filmiki są dobre jeśli chodzi o monitorowanie postępów.Tak jak piszesz mogą też służyć propagowaniu podciągania.Ja jednak wolę patrzeć na filmiki lepszych od siebie

Co do podciągania ciężkch zawodników amatorów i kulturystów zawodników na siłowniach to myślę że podciąga ich się sporo.Podciągają się oni jednak w zakresach które powodują budowę mięśni tak do 12-15powt.Dłuższe zakresy wytrzymałościowe nie są im do niczego potrzebne.Dlatego uważam że w zakresach powyżej 20-powt. są niegrożni,bo takich nie ćwiczą.Myślę jednak że w siłowym podciąganiu z obciążeniem byliby dla nas grożni.Dysponują wagami 120-140 kg,ale ich ogromna masa mięśniowa daje radę.Przykładami są Pudzian i Wenta którzy przy swoich ogromnych wagach dawali radę podciągnąć się z ciężarem 60 a Pudzian 75kg.!

Jak za rok w Międzyzdrojach dojdzie do zawodów z obciążeniem powiedzmy 30-40kg na pasie to będzie ciężko z tymi "wielkimi" rywalizować-tak myślę.Będziemy jednak walczyć!


Jest tam u Was na pobij rekord taki koleś AdamDamazer.Robi chyba dipsy z doczepionymi 70-kg. i wyciska ponad 200kg. na klatkę.Kojarzę Go z Międzyzdrojów,bo brał udział w konkurencji wyciskania 24 lub 32kg. odważnika i wycisnął go około 50razy. Zajął chyba drugie miejsce.Koleś ogólnie zaj**iście silny.Myślę że mimo swojej wagi byłby też bardzo dobry w podciąganiu z obciążeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
moim zdaniem Ci wielcy na drążku z obiciążeniem by się skompromitowali niestety :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
matkus1

muscle up zawsze przychodziły mi ciężko, zresztą ćwicze je raz na pół roku :) masz rację ten mój rekord to taki kombinowany, robiąc bez odpoczynków zrobił by tak jak Ty około 20, myśle że prezentujemy równy bardzo wysoki poziom. czym wyćwiczyłeś brzuch i ile lat CI to zajęło, napewno wszyscy ciekawi są :)


Mięśnie brzucha każdy ma kto ćwiczy tylko zależy od poziomu % tłuszczu. Zajęło mi to ok 2 miesiące:D Zrzuciłem ok 5kg biegając i jeżdżąc na rowerze i mięśnie się bardziej zarysowały. Różnicę widać w tym temacie "mięśnie brzucha bitwa"
https://www.sfd.pl/Mięśnie_Brzucha_BITWA!!!-t144373-s128.html
na następnej stronie pisałem o moim treningu brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
to ja dziś albo jutro zrobie zdjęcie brzucha:) a pózniej za 2 miesiace wrzuce oba zdjęcia:) zadowolił by mnie efekt 30 % tego co Ty osiągnełeś jestem w szku, że tylko 2 miesiące na to pracowałeś, kozak jesteś, wielki szacunek

Zmieniony przez - matkus1 w dniu 2011-11-19 16:18:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
matkus1
to ja dziś albo jutro zrobie zdjęcie brzucha:) a pózniej za 2 miesiace wrzuce oba zdjęcia:) zadowolił by mnie efekt 30 % tego co Ty osiągnełeś jestem w szku, że tylko 2 miesiące na to pracowałeś, kozak jesteś, wielki szacunek

Zmieniony przez - matkus1 w dniu 2011-11-19 16:18:45

Mateusz zwróć uwagę na dane w profilu Jarka,główna tajemnica Jego sześciopaka to wysoko białkowa dieta a trening to tylko dodatek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
drazekm

Mateusz zwróć uwagę na dane w profilu Jarka,główna tajemnica Jego sześciopaka to wysoko białkowa dieta a trening to tylko dodatek.


ja spróbuje na samym treningu bez diety, zobaczymy czy w ogóle jakiśkolwiek efekt będzie ;)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium