SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265292

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Jarek-fajny ten filmik z pompkami.Takie domowe filmiki są najfajniejsze,bo są autentyczne.Mi się też te garnki podobały,ale ta łyżka wazowa na pierwszym planie była najlepsza

Queblo-Takich piramid jeszcze nie robiłem więc jest to dla mnie coś nowego-czyli jakaś tam odskocznia.Pracuję teraz głównie nad wydolnością i wytrzymałością i myślę że mi takie piramidy pomogą.Myślę że to co powiedział Mariusz /Konik506/ jest kluczem do dalszej poprawy ilości powtórzeń jak ktoś już robi w okolicach 30-powt.Chodzi tu o dołożenie pracy tlenowej.Trzeba ten organizm lepiej dotleniać poprzez bieganie,pływanie rower a na treningu jakieś serie łączone.To co napisał Theredel też przynosi efekt.Chodzi o te skracanie przerw na odpoczynek i wykonywanie coraz więcej powt. w danej jednostce czasu.Ja już tego jakiś czas próbuje i widzę że było warto :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
konik506
Normalnie Jaruś ty jesteś jednak niesamowity , kurde te pompki na triceps to dałeś radę .
A pompki na poręczach, to myślałem że chatę rozwalisz, ciekawie to masz wszystko zorganizowane w domu, czyli poręcze ze zlewu i kredensu, ale najważniejsze jest to wszystko że tak świetnie sobie z tym radzisz, bo nie liczy się sprzęt za tysiące złotych tylko chęć działania, a z tego masz świetne efekty. następnym razem jak będziesz robił pompki na poręczach to sobie garnki chociaz pomyjhe,he


U nas nie ma placów zabaw z poręczami, więc musiałem coś wykombinować. Niewygodnie się robi takie dipsy w kuchni, ale lepsze to niż nic.

P.S. Garnek był czysty, z ziemniakami do gotowania, przecież nie będę wynosił wsztskiego z kuchni, żeby filmik nakręcić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
ja u siebie własnie widzę ze poprawiam wyniki gdy pracuje z masą własną na dużej liczbie powtórzeń(choć z kolei nie przepadam za taką metodą ),dlatego troszke się obawiam że znow zalicze niziny jak nagle zejdę na niską ilośc powtórzeń

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Próba poranna dzisiejsza - ,, Kiedy ja uzyskałem dzisiaj największą wydolność''.
A więc wstając o 7.oo i idąc na drążek zrobiłem pierwszy trening z rozgrzewką i chwilowym odpoczynkiem, a robiłem tak;
5 wejść siłowych, 30 pompek na poręczach , 20 podciągnięć, 30 pompek zwykłych, 5 wymyków.
Było to dla mnie dosyć męczące bo nie mogłem uregulować oddechu i trwało to dłużej, oczywiście czas mi wyszedł 5 minut.
Następnie poszedłem do domu i siedziałem nic nie robiąc 1 godzinę.
Po godzinie poszedłem znowu na drążek i wykonałem ten sam trening czyli - 5 wejść siłowych, 30 pompek na poręczach, 20 podciągnięć, 30 pompek zwykłych, 5 wymyków.
Tutaj w tej drugiej serii po godzinie przerwy muszę przyznać że płynność ruchów była idealna, oddech uregulowany, mniejsze męczenie się i czas godny podziwu, bo wszystkie te ćwiczenia zrobiłem w prawie w jednym ciągu, tak jak na filmiku tego Ruskiego, aż było to dla mnie dziwne (czas 4 min). A więc kojarzy mi się to z prawidłowością rozgrzania stawów, mięśni i dotlenieniem mięśni.
Kolejna trzecia próba w oparciu na tych samych ćwiczeniach , znowu po godzinnej przerwie była znowu inna w doświadczeniu, bo już teraz doszło zmęczenie mięśni , ale za to oddech był uregulowany, czyli mniejsze męczenie się i jak już mówiłem mięśnie odmawiały posłuszeństwa.
Później zrobiłem jeszcze kilka serii podciągania nachwytem z minutą przerwy i poszedłem do domu. A więc kolejny przykład wyciągnięty z moich doświadczeń i doświadczeń waszych które tu wypisujecie.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
drazekm

No Marek to był by dobry pomysł, co sie kojarzy z świetnym filmikiem, a biorąc pod uwagę twoje doświadczenie na poręczach to byś robił na pierwszym filmiku mniej, a za miesiąc na ostatnim filmiku bardzo, bardzo dużo i taka jest prawda,,, Powodzenia,

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Mariusz kręciłeś dzisiaj te próby?
Co do moich ewentualnych prób w stylu Jarka na poręczach to ja mam tak że jestem strasznie sztywny ale mimo to spróbuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
drazekm
Mariusz kręciłeś dzisiaj te próby?
Co do moich ewentualnych prób w stylu Jarka na poręczach to ja mam tak że jestem strasznie sztywny ale mimo to spróbuję.

Marek- dzisiaj nic nie kręcilem tylko robilem proby wlaśnie takie jak powyżej opisalem, a potrzebowałem tego żeby wiedzieć kiedy mogę zrobić jak najlepszy filmik, oczywiście jak najbardziej poprawny.

Dlatego Marek mówię ze na początku tak jak piszesz będziesz sztywny, a za miesiąc bedziesz ,,Asem''.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Nie wiem czy Ty i inni zwróciliście uwagę że już nie trzeba wysyłać filmów na http://www.pobij-rekord.pl  wystarczy tylko podać link do swojego filmu i jesteś na stronce z filmem który jest tylko u Ciebie na profilu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to dobrze ,ze tak zrobili ,to moze zaczne jakies rekordy wrzucac w koncu ,no albo to mnie zmotywuje do lepszego treningu

to znaczy ,ze jak filmik mi sie znudzi ,lub jak bede mial lepszy to moge go wykasowac tak? dobrze kumam?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium