SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265235

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Jarek tempo imponujące kondycja super,co do techniki wiadomo że w tym tempie nie można zrobić idealnie.Ja do podciągnięć nie mam uwag za to pompki widzę że są zbyt krótkie w kolejnych seriach z tego pośpiechu nawet nie zginasz rąk do kąta prostego z tm że od razu dodam po raz kolejny że pewnie ja nawet rąbiąc tak jak Ty miałbym czas 3x dłuższy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
lukix
Moja dzisiejsza drabinka Hard Mode do 7+5 Zrezygnowałem z pufy i wchodziłem na drążek ze zwiniętego koca i urwałem jeszcze na poszczególnych powtórzeniach łącznie 10-sek.
1-2sek,
2-8,
3-17,
4-28,
5-43,
6-1:08,
7-2:06,
+5-całość w 3:02.


Łukasz już piszę Ci moje uwagi:
1.przydałoby się przyciąć film z przodu aby rozpisane czasy pokrywały się mniej więcej z filmem
2.zrezygnuj z siłowej opcji bo w niej pracują tylko same ręce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
drazekm
Jarek tempo imponujące kondycja super,co do techniki wiadomo że w tym tempie nie można zrobić idealnie.Ja do podciągnięć nie mam uwag za to pompki widzę że są zbyt krótkie w kolejnych seriach z tego pośpiechu nawet nie zginasz rąk do kąta prostego z tm że od razu dodam po raz kolejny że pewnie ja nawet rąbiąc tak jak Ty miałbym czas 3x dłuższy.


Może i niektóre nie były do kąta prostego ale z tego widoku ciężko jest to dokładnie ocenić... jeszcze jest parę dni bo luty dłuższy w tym roku to wrzucę następny filmik: poniżej 3min i widok pompek z przodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
lukix
Moja dzisiejsza drabinka Hard Mode do 7+5 Zrezygnowałem z pufy i wchodziłem na drążek ze zwiniętego koca i urwałem jeszcze na poszczególnych powtórzeniach łącznie 10-sek.
1-2sek,
2-8,
3-17,
4-28,
5-43,
6-1:08,
7-2:06,
+5-całość w 3:02.


Technika wzorowa, tylko przez to drabinka ma mało szczebli...

Myślę tak jak Marek, że powinieneś sobie pomagać nogami. Na początku rób ile możesz siłowo[czyli do 7], a resztę siłowo-technicznie[do 12-?] to bardziej odczujesz mięśnie i przy okazji popracujesz nad techniką trochę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Do oceny .


Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Mariusz Twój film tylko mnie utwierdził w tym żeby tego nie próbować,nie dla mnie taka mordęga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Marek-jeśli chodzi o to że podczas podciągania siłowego pracują tylko ręce,to zupełnie się z Tobą nie zgodzę :) Mięśnie najszersze pracują w takich ruchach jeszcze mocniej jak podczas podciągania technicznego.Różnica jest tylko taka,że praca mięśni pleców nie jest odciążana za pomocą nóg i dlatego tak stosunkowo mało powtórzeń.Jeszcze się tydzień pobawię w podciąganie siłowe,bo chcę tą techniką zrobić 25-powt. :)

Mariusz -bardzo fajna dokładna próba. Ja niby utrzymuje podobne tempo w pompkach i podciąganiu-tylko w końcowej fazie nie jestem już w stanie utrzymać w podciąganiu 5-powt.Robię po 4 a nawet 3 i dochodzi właśnie te kilkadziesiąt sekund do czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
lukix
Marek-jeśli chodzi o to że podczas podciągania siłowego pracują tylko ręce,to zupełnie się z Tobą nie zgodzę :) Mięśnie najszersze pracują w takich ruchach jeszcze mocniej jak podczas podciągania technicznego.Różnica jest tylko taka,że praca mięśni pleców nie jest odciążana za pomocą nóg i dlatego tak stosunkowo mało powtórzeń.Jeszcze się tydzień pobawię w podciąganie siłowe,bo chcę tą techniką zrobić 25-powt. :)

Źle to ująłem,wygląda to tak jakby pracowały tylko ręce.

A teraz z innej beczki,piszemy wszystkim że te schodki,drabinki czy choinka pomagają w poprawie rekordu na ilość ale tak po prawdzie nikt z nas tego jeszcze nie udowodnił?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Marek-no właśnie.Postaram się to udowodnić pod koniec przyszłego tygodnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 270 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1564
Dzisiejsze 50/100 zrobiłem w czasie 7:44, progres jest, ale przedramiona niemiłosiernie bolą
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium