SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265440

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
No dzięki chłopy za dobre słowo.

Dzisiejszy liścik na priva dostalem taki jak niżej, a zdarzalo się że kiedyś takich liścików dostawałem 2-3-4 dziennie.
Dostawałem też listy z pytaniami - ,, Czy na drążku można wyleczyć wady kręgosłupa'' skoliozy itp;



To:konik3023

Witam,
Chciałbym zacząć wykonywać ćwiczenia na drążku według Pana porad zamieszczonych na blogu, jednocześnie miałbym kilka pytań.

Podczas wykonywania ćwiczeń z pozycji 1 czyli powolne opuszczanie się na drążku wykonywać 8x obojętnie czy będzie to nachwyt lub podchwyt ?
Czy trzeba byłoby wykonywać te ćwiczenia z każdego rodzaju chwytu (tyczy się początków czyli samego opuszczania)?
Ewentualnie ilość powtórzeń i jak często wykonywać te ćwiczenia w tygodniu.

Mam 22 lata, okolo 90 kg wagi z powodów zdrowotnych (przebyta choroba stawu w tej chwili zwyrodnienie stawu biodrowego prawego) nie byłem wstanie wcześniej ćwiczyć. Chciałbym teraz troszeczkę podbudować mięśnie, dlatego też chciałbym się zdecydować na te ćwiczenia, które zamieścił Pan na blogu.

Oglądałem Pana filmy zamieszczone na yt i muszę przyznać że naprawdę świetnie to wygląda.

Pozdrawiam

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Na pewno miło czytać takie rzeczy.Widać trochę ludzi interesuje się podciąganiem i ogląda filmiki.Ja zauważyłem że teraz jest prawie 27tyś. wejść w tym temacie a jak odświeżyłem go na początku sierpnia po M.P. to było poniżej 19 tyś.W 4-m-ce 8-tyś wyświetleń.Może się parę osób przekona do tej dyscypliny? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1184
No oby, u mnie też po moich wyczynach jeden chłopak nieśmiało bo nieśmiało, ale sobie 10kg doczepił i dwa razy zrobił podchwyt. Ogólnie chłopak idzie do góry i podciągania nie zaniedbuje. Cieszę się że parę osób zaczęło dorzucać do treningu pleców podciąganie, już nie tylko ja ćwiczę.

no pain, no gain!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
Pnd w polsce i na świecie dynamicznie się rozwija, coraz lepsze wyniki i ewolucje wykonywane na drążku i coraz więcej osób trenujących, coś pięknego :) narazie systematycznie udzielających się tutaj na forum jest tylko garstka, ale podejrzewam ze dzięki nam będzie nas coraz więcej i więcej, my zapisujemy hisotrie udzielając się tutaj, startując w zawodach, daltego tak ważne jest żebyśmy byli aktywni. Chciałbym żebyśmy my krajowi drążkowcy nie odbiegali poziomem od Rosji czy USA, dlatego chlopiska do roboty, wierzę w was, sam też dam z siebie wszystko. Dzięki forum możemy się motywować, pomagać i dyskutować. Wasze filmiki bardzo mnie motywują, bez nich z pewnością zapomniał bym o drążku i przypomniał sobie na miesiąc przed zawodami jak zwykle, a tak ćwicze i ćwicze, ciągle przypominamy sobie. :) no tak Mariusz, masz fajnie z tym drążkiem i poręczami, ale w lecie, myśle że ćwiczyć w zimie tak jak teraz na drążku to lipa troche :) ja niestety mieszkam w bloku i własnego drążka w ogórdku to za szybko nie będe miał, więc korzystaj z tego, masz naprawde świetne warunki by trenować.

Zmieniony przez - matkus1 w dniu 2011-12-01 23:54:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
Hardkorowy drążkowiec :)


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
Niezły ten Hardkorowy drążkowiec

A tu pani nieźle daje z obciążeniem [jak na kobietę]:
Bardzo ładnie z 45funtów=20kg


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Matkus-fajne są komentarze pod tym "hardkorowym filmikiem" Ładnie kolesia zwyzywali od pajaców i buraków....-Tak to jest jak się wrzuca filmiki bez zbytniego namysłu...

Ja ostatnio nagrywam na telefon swoje podciągania z 6kg.,bo takie teraz trenuję. W przyszłym tygodniu wrzucę serię z której będę najbardziej zadowolony.Oddam się wtedy waszej krytyce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Łukasz co do komentarzy pod tym filmikiem
http://www.youtube.com/user/213TheTyty?feature=watch#p/u/4/Yj5AHDTdouM
zauważ że spora część komentujących nie załapała żartu i również duża część nie rozróżnia muscle ups od podciągania :)

No i czekam niecierpliwie na Twoje filmiki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
A o to moja próba podciągania z nogami w poziomie :) mięśnie brzucha prawie wacale nie trzymają, ale bedę starał się robić postępy:



Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium