SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak połączyć wytrzymałość z siła?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3245

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 50
Żeby nie było żem leniwy, to przeczytałem nieco artykułów na forum, ale cały czas frapuje mnie pytanie "Jak zrobić wytrzymałość i siłę na raz?". Nie ukrywam, że moim celem jest przygotowanie do testów sprawnościowych, biegówka + drążek nachwytem.

Od czerwca 2011, kiedy to skręciłem kolano, do połowy stycznia 2012 nie robiłem nic, bo to bo tamto. Generalnie wymówki..

W tym momencie jestem w trakcie diety redukcyjnej (obecnie 82 kg, 3 tygodnie temu 87kg), moim celem jest zejście na 75 kg, czyli około 24,5 BMI. Czas na osiągnięcie maksymalnych efektów to około pół roku.
O ile formę biegową na pewno zbuduję taką jaką chcę, o tyle z siłą może być gorzej.

Doszedłem do wniosku, że dieta redukcyjna to dobry początek, bo im mniejszy balast tym lepsze osiągi, tak przy bieganiu jak i na drążku. Jestem zadowolony z postępu w bieganiu, ale siła stoi (jak to na redukcji).

Przechodzę do meritum, bo się nieco rozpisałem.
Jak zrobić siłę nie tracąc przy tym na wytrzymałości i odwrotnie? Jest jakiś złoty środek, którego nie mogę wypatrzeć? Jakieś cykle treningowe? Chętnie przeczytam podpowiedzi bardziej doświadczonych.

Pozdrawiam!

Zmieniony przez - smoluu w dniu 2012-02-19 12:00:01

Zmieniony przez - smoluu w dniu 2012-02-19 12:00:37

Keep chillin' all the time..

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 130 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1835
https://www.sfd.pl/Trenuj_jak_Spartan,_nie_jak_Arnold-t334923.html - Przeczytaj

Ja bym Ci radzil Cwiczenia dynamiczne - mysle ze to najlepsze na wytrz. i sile - Ale nie jestem pewien czy na 100% CI dobrze radze :)

Bo z tego co takze sie dowiadywalem to na wytrzymalosc powyzej 12powtorzen a na sile do 8 powtorzen wiec cwiczenia statyczne nawzajem sie jakby wykluczaja

Zmieniony przez - NeoMan w dniu 2012-02-19 14:48:50

Bierz od życia wszystko co możesz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 50
Generalnie górne partie robię po 8 powtórzeń, a nogi do 12. Chociaż z tą dynamiką to całkiem dobry pomysł.

Keep chillin' all the time..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 130 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1835
Ja bym CI inaczej radzil. Na wieksze partie miesniowe (plecy,nogi...) rob wiecej powtorzen na male (bieps,triceps....) rob 8 ;).

Ale dynamiczne i tak bd tutaj dobrym rozwiazaniem :)

Bierz od życia wszystko co możesz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 642
Nie bardzo Cię zrozumiałem ale mam trochę doświadczenia w robieniu siły i wytrzymałości. Chcesz cwiczyć całe ciało na siłce na jednym treningu (na siłowni) na siłę i wytrzymałość ?? jeśli zależy ci tylko na treningu na ilość podciągnięć i siłę na inne mięśnie to nie widze przeszkód to pestka, nabieranie masy i ćwiczenie na wytrzymałość i robienie siły to już gorzej ale jeśli redukując mase chcesz zrobic siłe i wytrzymałość to proste, Musisz odjąć kilkaset kcal i nie jeść tak jak bys masował, rano idziesz biegasz czy tam kiedy, poźniej robisz siłkę i na koniec się podciągasz albo jak ci tam jest wygodnie. Możesz ćwiczyć specjalnym planem jest tego dużo na necie zeby np. dobić do 50 podciągnięć. Siła idzie nawet gdy masa spada :P przynajmniej u mnie tak jest, gorzej z wytrzymałością to mi idzie powoli, np na klatę jak ćwiczyłem pod siłę to robilem 1 serie rozgrzewkową pozniej zakladasz tyle ciężaru zeby zrobic 6 powt w kolejnej serii zwiększasz itd aż zejdziesz do 2 powt. itd. a jesli chcesz robic wytrzymałość w wyciskaniu np i siłę też w wyc. to najpierw machasz 2 serie na wytrzymałość po 25 powt a pozniej na siłę ale takie cos nie ma sensu jak dla mnie :/ albo jedno albo drugie. Z supli poleciłbym glutamine :P jeśli zależy ci na szybkim nabieraniu siły i wytrzymałości, no i regeneracji. pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Dieta na mase 86kg

Wiecej