Postaraj się zachować pewien rodzaj aktywności - choćby rozciąganie, czy trening izometryczny. Spadki będą trochę mniejsze. Staraj się także utrzymywać odpowiednią ilość kalorii i jeść dużo białka. Myślę, że to lepiej podziała, niż aminokwasy. Oczywiście możesz je brać.
z bieganiem to ma do zynienia, bo np. podczas okresu przygotowawczego do sezonu biegamy od 3 do 9 km.. a co do rozgrzewki to była.. skipy, wieloskoki, luźne przebieżki, lekkie rozciąganie.. lecz może faktycznie za słabo się rozgrzałem.. no ale dzięki, to juz ma jakis sens..
Na sam początek nie są Ci potrzebne żadne dodatkowe ćwiczenia - wystarczy, że będziesz się uczył techniki i nie spinał się za bardzo. Natomiast jeśli po jakimś czasie nie zauważysz u siebie postępów, to oprócz wspomnianych przez kolegów wyżej porad, warto zastosować rozciąganie statyczne PO treningu, a jeszcze lepiej jako osobną jednostę [...]
Często rozgrzewka, trening właściwy, rozciąganie oraz przebranie się zajmują mi 2h. Potem dojazd do domu okl 40-60min. Czy bezpośrednio po zakończeniu treningu mogę spożywać banana? A potem jak wrócę do domu pełnowartościowy posiłek? Czy to prawda, że posiłek musi być zjedzony do godziny bo inaczej organizm czerpie z mięśni? tylko nie jedz go [...]
Plan wygląda następująco (oznaczenia ćwiczeń z książki Lafay): Rozgrzewka 3min przerwy B1 (podciąganie na krzesłach, połowa zakresu ruchu) 6x5 3min przerwy A2 (pompki z nogami na krześle) 6x5 3min przerwy C1 (podciąganie na drążku podchwytem, połowa zakresu ruchu) 6x5 3min przerwy E6 (minuta głębokich przysiadów w wąskim rozstawie nóg, kolejna w [...]
tusz moze pracować, ale np jak zrobisz sobie jakąś twarz i biceps się bardziej rozrośnie w jedną stronę to Ci się on rozciąganie i np zrobi panoramiczny.
A oto jak może wyglądać Twój trening: -Podciągaj się maksymalną ilość razy w 5-u seriach. Między każdą serią rób ok. 3 minuty przerwy. Trening ten powtarzaj 3 razy w tygodniu. Jeżeli nie jesteś w stanie podciągnąć się 5 razy pod rząd rób przez jakiś czas następujące ćwiczenie: Postaw krzesło (lub inną podpórkę na nogi) pod drążkiem. Opierając [...]
kula08 jak dla mnie to ten Twój trening może być jak na spalanie tkanki tłuszczowej, jestes początkujący więc jest w sam raz wykonuj go co najmniej 3 razy w tyg. i do tego dieta wysoko białkowa czyli 2 g białka na kg masy ciała, unkiakj tłuszczów i pustych cukrów(głównie słodyczy i cukru domowego),efekty będą juz po miesiącu. Aha zapomniałem [...]
Właśnie chodzi o to żeby robić 2razy w tyg.(np.poniedziałek masa i wtorek rzeżba).Masz tu przykładowy plan(jest on z kifa autorstwa Sylweriusza Łysiaka)................1DZIEŃ Ława skośna(20-40 stopni)4 serie,pierwsza z ciężarem z którym dasz rade 5 razy machnąć,w kolejnych seriach zwiększaj ciężar tak abyś mógł w ostatniej wycisnąć tylko 1 [...]
Kejt - dzieki za pomoc. Jutro a dokladniej juz dzisiaj wieczorem po raz pierwszy ide biegac/truchtac. Zakupilem BenGay i mam nadzieje ze mi sie kolanka nie rozleca. Plan wyglada nastepujaco, na poczatek rozgrzewka - czyli 5 minutowy spacer na stadion, nastepnie lekkie rozciaganie i 20-30 minut truchtu. W polowie i na koniec troche brzuszkow, [...]
rowniez polecam "Grappling" na sali azs, prowadzi Mateusz Stypułkowski, treningi wtorek piątek 20.00 bardzo duża sala (azs), na kazdym treningu porzadna rozgrzewka, dużo techniki - mniej parteru a wiecej rzutow, sparingi, rozciaganie polecam obydwie sekcje wszystkim zainteresowanym zapasami i ogólnie obaleniami
Witam ponownie. Ułożyłem taki plan: poniedziałek i piątek ( trening siłowy) drążek: nachwyt ( 3 serie po 7 powtórzeń) podchwyt ( 3 serie po 7 powtórzeń) pompki: normalne rozstawienie rąk ( 3 serie po 7 powtórzeń) wąskie rozstawienie rąk( na triceps) ( 3 serie po 7 powtórzeń) nogi powyżej poziomu [...]
Głównie w wyciskaniach i wyciągu, staw barkowy mnie ostro bolał przy wiekszym cieżarze, przed military musze robić rozgrzewke+rozciąganie bo inaczej boli mnie nawet po 2 s rozgrzewki, w sumie to 'kontuzyjka'. W tym tygodniu przykładowo pon - spokojnie 3x12 50kg wyciskanie, środa ledwo 3 serie na 10 skończyłem a dziś to 12-10-8, przysiad coś [...]
Wtorek sila na siłowni i tajski, na tajskim wkoncu tarcze, naprawdę czuje się dobrze. Środa znowu były tarcze wiec już wogole wniebowzięty byłem Czwartek Wytrzymalosciowka na siłowni: Wyrzut ketla oburącz 1min przyciagniecie sztangi w opadzie, zarzut i wypchniecie do góry 1min pompki 1min skakanka 1min walka z cieniem 1min no i minuta [...]
dobra podaje trening : poniedziałek : klata + 20 min aeroby - rozpietki na prostej po 18 kg 4 serie- 15/12/12/10 - wyciskanie sztangi na prostej 62 kg 5 seri- 12/12/10/10/8 - wyciskanie hantli na skosie 18 kg 4 serie - 15/12/12/10 - wyciskanie sztangi na skosie 50 kg 3 serie - 15/12/10 -unoszenie hantla zza głowy leżąć 3 serie - 15/12/10 [...]
Nie byłem, ból stopniowo przechodził, w sumie taki stan trwa już niecały miesiąc. Po 2 tygodniach już prawie nie czułem żadnego bólu, i zrobiłem siady, następnego dnia myślałem że się za przeproszeniem zesram z bólu jak sie gwałtownie poruszyłem. Myślę że rozciąganie, głównie ruchy dynamiczne (jak najwyższe kopnięcia w przód ze słabą rozgrzewką [...]