z jakiego względu, ja przez 2 sesje treningowe bez żadnej 'rzeczy' normalnie się rozciągałem. Z tego względu, że mogę po prostu nie mieć siły na rozciąganie?
jeszcze zrezygnowałbym z treningu siłowego ponieważ chcesz redukowac tkanke tłuszczową a najlepsze są do tego aeroby i tak 5 min rozgrzewka-rozciąganie mięśni klatki ramion i nóg i dalej 30 min orbitrek jeśli masz już kondycje to z prędkością 10.km/h zwiekszając do 12 i z czasem wyższej jak się zmęczysz albo tętno będzie za wysokie odpoczynek [...]
Troche sie mecze z dojadaniem, bo mam jesc co 3 godizny w bardzo malych porcjach (zalecenia lekarza po poniedzialkowej wizycie w A&E). Natomiast dotarlam dzisiaj wkoncu na trening w klubie. Trener mi sie kazal 'rozgrzac' wiec robilam wyciskanie na lawce do 42kg, przysiady do 60kg i martwy ciag do 85kg. Troche overhead squats, i miesni brzucha plus [...]
Trochę poprawiłem. Nie wiem co jeszcze dodać a co usunąć. Oto poprawiony plan Wyciskanie ciężaru na siedząco 5x10 podciąganie ciężaru nogami w leżeniu na brzuchu (chvj wi jak to się zwie) 5x10 Podciąganie ciężaru na siedząco (do wyprostowanych nóg) 5x10 Przysiady z ciężarem 5x10 wspięcia na palce z ciężarem 5x10 wyciskanie hantelków /sztangi [...]
ja ci napisze jak wygląda mój program: poniedziałek - siła biegowa wtorek - siła statyczna środa - szybkość ogólna czwartek - siła dynamiczna piątek - wytrzymałość sobota - technika niedziela - rozciąganie(1 godzina porządnego rozciągania) nie będe ci rozpisywał tego planu dokładnie ponieważ nie polecam go osąbą dopiero zaczynającym ćwiczyć [...]
Sorry za post pod postem ale mam jeszcze pytanie przed następnym treningiem, jeśli będę robić rozciąganie w dni nietreningowe to po treningu robić jakieś krótkie 5-10min czy nie muszę?
Rozciąganie, to taki darmowy wspomagacz. Nie unikaj go. Najlepiej robić, je na rozgrzanych mięśniach. Czyli po treningu siłowym, lub po treningu aerobowym i po ogólnej rozgrzewce. Ciekawe tylko czy znajdzie się ktoś taki, kto pokręci aero, a potem się jeszcze dodatkowo rozgrzeje, tylko po to żeby się rozciągnąć. Ehh... te moje fantazje ;p [...]
aha a masz jakiś pomysł jak to podbić?? Co moge dodać gdzie jak? W skrócie wracam z pracy godzina 17.10-30 i zaczynam od razu trening. potem dopiero posiłek (obiad). Łap juz pierwszego sogacza bo już mi dużo pomogłeś. :-D PS zapomniałem dodać że do tej całej mojej diety redukcyjnej zakupiłem też dla zdrowia [...]
Ciupelek MC 5x5 + jedna seria co tydzien, po dojściu do 10s progres o 5 kg i 5x5 odnowa i tak w kółko. Drążek wąski podchwyt 6px5s ( pełny ruch , pierwszy trening luźno , potem z ciężarem ) Modlitewnik lub coś na bic+ramienny regresja 8/10/12 i przedramie , rozciaganie i siła(wytrzymałość) chwytu na drązku i duperele. Tył barków i kaptur z [...]
1.rozgrzewka całe ciała, nie rozgrzewasz tylko tych partii ktore beda pracowały, rozciaganie dynamiczne . 2.metoda 5x5 jeszcze nie jest dla ciebie, jak ciut poprawisz wyniki siłowe bedziesz mógł, sobie sprobowac reszta tak jak jest napisane, pytaj czego nie rozumiesz??
jeśl chodzi o take rozciąganie, to nie mam zielonego pojęcia, chcałbym pomóc, ale jestem bokserem i rozciągnięcie, aż w takim stopniu nie jest mi potrzebne, nie jestem w tym temacie zorientowany więc nie będe lał wody bez jakiej kolwiek wartości, która może zaszkodzić :D
ANKIETA ****DANE PODSTAWOWE*************************************** NICK: shiruetto WIEK: już prawie 22 lata :-D NIEPRZERWANY STAŻ TRENINGOWY: obecnie 13 miesięcy, ale w gimnazjum i liceum też miałam takie dłuższe epizody chodzenia na siłownię ****PARAMTERY OBWODÓW************************************* WAGA CIAŁA: 65kg WZROST: 167cm OBWÓD RAMION: [...]
Rozpiętki może potraktować bardziej jak rozciąganie piersiowego niż "właściwe" ćwiczenie? Wlasnie nie. To swietne cwiczenie na rozwoj miesni piersiowych. Od rozciagania masz lekki stretching po treningu.
Trenuję trenuję ;d Po MMA - trochę mnie dziś z trickami przywaliło na tym mma a miałem też zakwasy po wczorajszym biednym treningu. Jutro jakieś większe rozciąganie i git. Dzisiaj na mma ćwiczyliśmy wyjścia z balachy i wejście w nogi. Trochę się skompromitowałem bo na początku nie umiałem zapiać klamrę po uchwyceniu balachy przeciwnika ale co. [...]
czyli na razie zdjęcie + rozciąganie i wcinanie galaretki, a jak sie po pół roku - roku nie poprawi to zabieg? mała się właśnie dostała do klasy sportowej (gim art), mam nadzieję, że jednak najpierw przyjmą ją do zerówki, chociaż jest 5 osób na miejsce. Jak klasa sportowa, to pewnie od września trzaba będzie zwracać uwagę, czy niczego jej nie [...]
Witam! Jeżeli chodzi o ból mięśni to jest on standardem u osób początkujących.Czy jest to niepokojące?Negatywne?Ból który odczuwamy w mięśniach jest spowodowany uszkodzeniami włókien mięśniowych na skutek ciężkiego treningu.Przy tym powstają mikrouszkodzenia które szybko poddają się regeneracji.I tutaj pozytywny aspekt tego zjawiska-nie tylko [...]
ok, machnę nowe fotki i jutro dodam.. a co do mojej wady, chodze regularnie na wizyty kontrolne do ortopedy. Jakiś czas temu chodziłam na zabiegi rehabilitacyjne a teraz lekarz zalecił mi ćwiczenie kręgosłupa ( biganie, pływanie, rozciąganie itp.), przy czym nie mogę ćwiczyć z dużymi obciążeniami. Poprawione posiłki również wrzucę.