Po pierwsze po co Ci szpagat? To, ze ktos robi szpagat nie zawsze znaczy, ze wysoko i skutecznie kopie. Rozciaganie nie dwa razy dziennie! Miesnie, sciegna takze musza sie regenerowac. Podstawowe informacje znajdziesz tu: http://www.sfd.pl/%5B_F_A_Q_%5D_Najczęstsze_pytania_dotyczące_rozciągania_!-t432096.html oraz w innych tematach dot. [...]
Odpowiedni czas na regenerację Rozciąganie po treningu Nie przeciążanie się wysiłkiem fizycznym w czasie wolnym od treningu ( jeśli jest taka możliwość) Starać się popływać trochę jeśli jest taka możliwośc, masarze, nie stresować się Nie żałować pieniędzy na witaminki ale to oczywiste, różnego rodzaju suple Tyle mi wpadło do głowy Zmieniony przez [...]
Proponuje zainwestowac w napoj mulsujacy na stawy i popijac go w czasie treningu zamiast wody oraz w czasie innych zajec codziennych, wykonac porzadna rozgrzewke przed treningiem, solidne rozciaganie po treningu mozesz rowniez sprobowac poprostu isc na plywalnie(basen) i wykonac trening plywacki, ktory dobrze wplywa na wytrzymalosc oraz wyglad [...]
Mam ten sam problem co założyciel tego tematu. Zamierzam iśc pierwszy raz na siłonię ( W moim przypadku budowanie masy) i zamierzam ćwiczyć tylko na wolnych ciężarach. Czyli ogólnie zgadzacie się z tym że wystarczy iść z gotowym programem ćwiczeń ( np. wydrukować) pokazać trenerowi i żeby zrobic dokładnie to? Bo mam możliwość treningu [...]
Nie no, cofanie bioder to podstawa, ja mówię o tym co pokazuje mawashi na tym filmiku od 1:15 https://www.youtube.com/watch?v=CxS8EcV0Ss8 O te rozchylanie kolan mi chodziło. Wtedy chyba nie trzeba rozstawiać nóg szerzej a i tak usiądzie się prosto i głęboko. Zacząłem robić to co na tym filmiku olus rozciąganie biodrowo-lędźwiowe i rzeczywiście, [...]
chyba juz bylo... ale mam dobre serce ;) w Serafinie trening trwa 90 minut, 20-25 minut to rozgrzewka, ostra i forsujaca, w lecie np. biegamy wokol pobliskiego parku; potem zajecia z tarcza najczesciej, doskonalenie techniki kopnieć czy udzerzeń, pozniej sparingi zadaniowe, na koniec rozciaganie + pompki i brzuszki; ogolnie treningi bardzo [...]
gore widac a dół zalany. . . Obecne sampoczucie lepsze jak w pierwszych dniach :) lekkie zawroty mialem,ale juz spoko. Waga poszla 1 kg w dol czyli pozytywnie ;) Dzisiejsza relacja z treningu hehe rozgrzewka 10 min tarcze tech 20 min tren obwodowy(stacje) 1- wyciskanie hantli(20kgx2) skos 12 powt 2- podciaganie na waskim podchwytem 10 powt 3- [...]
http://www.sfd.pl/search.asp?wczym=tytul&search=zakwasy Jak unikac zakwasow? np. rozciaganie sie po treningu etc wszystko masz napisane, wyszukiwarka wystarczy.
No przy rozciąganiu nóg to są takie ćwiczenia, które rozciągają właśnie bok (boczną część czworogłowych? nie wiem dokładnie), oraz pośladki (niewielka zmienia pozycji, ustawienia np. miednicy czy pochylenie się sprawi, że jedno będzie się rozciągać bardziej niż drugie) - przynajmniej w jodze jest pare takich ćwiczeń, ale nie wiem, jak się nazywają [...]
no jasne ze nie jest za pozno a jak mowisz ze jestes cienko rozciagniety to nic strasznego po roku treningow powinno byc juz dobrze bo pewnie jest tam nacisk na rozciaganie.Sam tez jestem slabo rozciagniety ale po rozgrzewce takiej 15 minutowej kopniecia duzo latwiej wychodza;)
Hejo... Mam 15 lat, nigdy jumpa nie ćwiczyłem i mam zamiar robić gregry, dosiężny z 2 nog mam 55 cm ( z 1 niewiem ) - wiem że niezbyt imponujące ale cóż :P. Gregry chce zaczac od przyszłego tygodnia, jak narazie robiłem sobie serie "próbne" tych ćwiczeń zeby sie mniej wiecej przygotować, i z niczym nie mam problemu raczej lajt bedzie [...]
Robie gregry, bez podskokow i wypadow, ale dokladam przysiady ze sztanga, wznoszenie lydek ze sztanga, bieganie z siostra na barana (jakies 40kg), krzeselko i skakanke. Wszystko na jednej sesij 3x w tygdoniu. Do tego dobra rozgrzewka przed treningiem i rozciaganie. Bardzo dobre efekty polecam!
Kluczem do budowania wyskoku jest łączenie wszystkich elementów, jak: siła, dynamika, rozciąganie (dynamiczne i statyczne) oraz regeneracja, która też jest istotnym czynnikiem. Dynamikę buduje się też ćwiczeniami siłowymi.
W porządku, zatem na duże partie będzie po 3s. Moje pytanie brzmi, skoro FBW zakłada ćwiczenia tylko złożone, to czy te pare izolowanych ćwiczeń nie wpłynie na jego jakość ? I jak powinna wyglądać rozgrzewka. Załóżmy, że robię normalną rozgrzewkę, rozciąganie, wszelkie skłony itd. Następnie przed każdym z kolei ćwiczeniem wykonuję serie [...]
Czy będziesz robił serie łączone czy zwykłe to pamiętaj o rozciąganiu tej partii mięśniowej. Plecy najlepiej reagują na rozciąganie i duże ciężary. Pompowanie to się nadaje do wydobywania detali i szczegółów. Najszerszy grzbietu to nie biceps czy łydki. A serie łączone są moim zdaniem fajne, ale dla doświadczonych ćwiczących z długim stażem, [...]
sting: mam cos do dodania: dokladnie to kwas mlekowy jest usuwany juz po 3 minutach, a "zakwasy" osiagaja szczyt po ok 48 h. Niszczenie miesni o tylko maly fragment procesu adaptacji, i radze sie skoncentrowac na budowaniu i unikaniu zniszczen... Ronin: Najlepiej rosna misnie do ktorych sie przykladamy a nie ma zakwasow, lecz nie jest [...]
Dziękuje ważne że poprawione! a więc Nie mam dostępu do wyciągu itp, więc postanowiłem dać 2 wiosłowanie, inny chwyt niż w przypadku sztangielki, wiosłowanie jest krótkie, bez przytrzymywania w górnej fazie, ciężar prawie sunie po udach. Ok skos dam 30 stopni Wąski na triceps, a co na środek klatki (brak wyciągu itp) Ok Biceps Młotki 3x12 i [...]
Z twojego opisu wynika, że nie jest to nic groznego bo jak sam napisales z dnia na dzien bol przechodzi, jednak daruj ze na jakis tydzien rozciąganie i trening tego miesnia bo nabawisz sie napawde powaznej kontuzji.