Przyłączę się do tematu i zapytam jak powinno wyglądać takie rozciąganie po treningu? Ja rozciągam sie po każdym ale raczej symbolicznie, ze 3-4 pozycje( http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.asp ) na partie mięśni które ćwiczyłem i staram sie wytrzymać z 15s-30s. Ale całość trwa nie dłużej jak 5m. Czy tak jest poprawnie? Co można zmienić? [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Pandarek,nie mam zamiaru Cie hejtowac,ale jak mozesz to sie troche ogarnij bo zaczynam przygode z tym sportem i patrzac na to co robilem i przegladajac atlas cwiczen wydawalo mi sie ze robie dobrze ;[ Przy wykrokach czuje czwórki,co prawda bola troche dwojki ale to od rozciągniecia ;p slabo porozciagany jestem,Dobra,to bd robil te wykroki _/
po prostu rób większy rozkrok gdyż przy wąskim właśnie blokują się kolana i idą do przodu a przy szerokim będziesz czuła rozciąganie mięśni a nie stawy, ponadto możesz złapać szerzej gryf
Tak, przed kazdym treningiem rozgrzewka a po treningu rozciaganie według atlasu sfd zakladka stretching. Robiłem popołudniu 15 min hiit i teraz wieczorem te prawe kolano wyglada jakby bylo lekko opuchniete i takie uczucie jakby pełności w tym kolanie. Jutro przejde sie do fizjo bo dzisiaj nie zdazylem i zobaczymy co sie dzieje, bo do orto to [...]
odpocznij tydzien......codziennie rano 300mg Wapnia i 300mg Witaminy C... kup sobie masc Profenid i smaruj 3 razy dziennie.....przed bieganiem zawsze dobrze się rozgrzej,przysiad,wzniosy na palcach,rozciaganie itp,nie zaczynaj od szybkiego biegu tylko stopniowo się rozkrecaj.....zmien buty w ktorych biegasz.....moze sa nie odpowiednie.....no i nie [...]
Witam. Przyczyn może być wiele tak naprawdę. Od obuwia, przez technikę biegu, intensywność, rozgrzewkę, rozciąganie etc. Należałoby zapytać od kiedy pojawił się ból, czy pojawia się już podczas biegu czy po treningu, zlokalizować obszar największej dolegliwości, czy ból "pod łydkami" określasz jako centralny ból pod głowami mm brzuchatego łydki [...]
Uzyj wyszukiwarki zanim zaczniesz zadawac pytania które juz byly kilkaset razy wałkowane Moja rada jest taka: nieprzygotowywuj sie wogole, po to są treningi żeby tam sie przygotowywac( rozgrzewka rozciąganie), jedyne co możesz zrobic to rozciągać sie w domu i robic pompki brzuszki takie rzeczy na wytrzymałość ( ale jak pojdziesz [...]
Zadajesz takie pytania i Ty o codziennym treningu karku piszesz? Nie skomentuje nawet/ Rozgrzewka: Stojąc robisz skłony głową na "tak" góra,dół. Następnie na "nie" głowa w prawo i lewo. Kolejne ćwiczenie "Uśmiech" broda po klatce piersiowej. Na koniec krążenia głową w prawo i w lewo. Do tego możesz się w grappling [...]
Ogolnie powiedzcie jak wam sie to co ja robie widzi :D Ogolnie gram w pilke,lubie pojsc na silownie i tak ze 2 razy wykonuje sobie taki trening dodatkowo.Rozciaganie,rozgrzewka pol godziny biegu okolo 5 km moze troche wiecej robie w te pol godziny,pozniej worek treningowy 4 serie po 2 minuty,nastepnie pompki 4 serie po 35.Pozniej podciaganie,ale [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
aeroby to nic innego jak zwykłe bieganie;) Z tym że muszą one trwać co najmniej 20 minut bo właśnie po takim czasie zaczyna sie spalać tłuszcz, tempo nie może byc, ani za wolne, ani na maksa speeda, więc gdzieś w okolicach pół na pól(50-60%), Oczywiście jak zawsze poprzedzone rozgrzewka i na zakończenie biegania też poświęc z 2-3 minuty na [...]
Tutaj raczej nie ma specjalnie możliwości na to, aby doszło do jakiegoś urazu. Tego typu opchulizna może wynikać np. z mocno pospinanych mięśni, w tym przypadku prostownik kręgosłupa lub stan zapalny w wyniku jakiegoś mocniejszego otarcia, ale raczej nie w tym miejscu. Nie pozostaje nic innego, jak wybrać się do fizjoterapeuty, który wykona [...]
hantle -5kg sztanga 40, drążek Ułożyłem sam plan treningowy ale nie wiem czy jest dobry jak na początek może dać mi jakieś wskazówki. Rozgrzewka- bieg 20/30 min 1.Podciąganie: 3x (8.7.7) 2.Brzuszki: 4x (15.15.12.12) 3.Pompki: 4x (15.15.13.12) - wydaje mi się że są bardziej efektywne od ławeczki 4.Przysiady ze sztangą 4x( 12.12.11.10) 5.Francuskie [...]
zadaj krótkie pytanie: jak chcesz anatomicznie kość rozciągnąć? Jak ciało przeszło już fazę wzrostu to rozciąganiem mało co ugrasz. a Tsatsoulinowi pewnie chodzilo o rozciąganie rehabilitacyjne, o poprawienie jakichś wad postawy czy coś. Drugie pytanie: a to wyższy wzrost się uzyskuje przez wydłużenie kręgosłupa czy też wydłużenie kończyn, pomyśl;)