Zaczynając od początku ... Bardzo intensywnie się , jednakże napotkałem pewien problem . Chodzi mi o miednicę - panewkę stawu biodrowego i główkę kości udowej tak mi siw wydaje . Problem polega na tym ze podczas rozciąganie i nie tylko rozgrzewki kość mi strzela wypada i wpada na swoje miejsce , odczuwam jak by mi coś wypadało i [...]
Prosiłbym o sprawdzenie planu, wzrost 182, waga 82 kg, wiek 18, dieta, rano płatki,serek wiejski z razową, 2 razowy z szynka serem (2x) obiad staram się co 2-3 dzień mięso ryż warzywa, po ćwiczeniach, kefir z owocami lub same owoce, kolacja wiejski lub twaróg z razową. Ćwiczenia: 1 Dzień 12 x 3 pompki normalne 12 x 3 pompki z stołkami 12 x 3 nogi [...]
witam. jak w temacie swoje doswiadczenie jakies tam mam chodzi o pytanie dotyczace splitu.. chodzi o zmaiane treningu z powodu kontuzji KOLANA - tak wiec na miesiac czasu intensywmnie trnowane nogi musza wypasc. prosze o szybka odpowiedz na temat czy owy trening bedzie dobry: PON Popołudnie: AEROBY WTO Popołudnie: Plecy CZW Rano: Barki + Tric SOB [...]
OK...od czego by tu zaczac...moze od czesc chłopaki jak w temacie mam mały dylemat przedstawie wam moj plan treningowy pod ktorym umieszcze pytania (pracuje od 8-17) Poniedziałek-trenuje na siłowni klatke,triceps,przedramie,brzuch,20min aerobów,rozciaganie statyczne na koniec. Wtorek-mam do dyspozycji 30 min sali troche mało ale zawsze...w tym [...]
witam zastanawiam się jakie znaczenie może mieć rozciąganie tych partii mięśni oraz dwugłowego uda a bólu kolana który wystepuje u mnie od około 2 tygodnii, rozciągnięcie tych partii mięśni powoduje calkowity zanik bólu w kolanie ktory występuje dokładnie pod rzepką przy więzadle, uczucie kłucia tak jakby i ból przy podskoku z jednej nogi. [...]
Mam mały problem.... (każdemu się zdarza!) a dokładnie "sztywny" mięsień, z poszukiwań w atlasach wynika, że jest to mięsień "smukły" uda, tylko i wyłącznie lewej nogi. Podczas rozciągania, bez względu czy przed czy po ćwiczeniach to jedno "pasmo" blokuje mi ruch, kiedy np. z impetem stanę w dużym rozkroku boli jak diabli, okoliczne mięśnie nie [...]
Cześć wszystkim! Jakiś czas temu założyłam topic, gdzie pytałam o plan ćwiczeń dla siebie: http://www.sfd.pl/Pocz%C4%85tkuj%C4%85ca_prosi_o_pomoc_w_u%C5%82o%C5%BCeniu_programu_%C4%87wicze%C5%84-t1100229.html Po lekturze zdecydowałam się na trening jak poniżej: 1. Rozgrzewka w postaci pajacyków, podskoków, skakania na skakance 2. Trening obwodowy [...]
od dzisiaj zaczęłem realizować nowy plan treningowy Poniedziałek: KLATA + BICEPS - wyciskanie sztangi na lawce poziomej 4 serie po 6-6-5-4 - wyciskanie sztangielek z supinacją na lawce skosnej (do gory) 4 serie 6-6-5-4 -wyciskanie sztangi na ławce skośnej do dołu głową 6-6-5-4 +Uginanie ramion ze sztangą łamaną stojąc 3x10-8-6 +modlitewnik wolny [...]
Witam 16 tygodni temu zacząłem bardzo intensywnie trenować na siłowni , mój cel masa i moge powiedzieć że jest bardzo dobrze jednak jedyny skutek uboczny to rozstępy . I mam pytanie co zrobić żeby one się nie pogłebiły ? Rozstępy mam w okolicach klatki dokladnie na tym odcinku pachwinowym po obu stronach i trochę na udzie ale tymi się nie [...]
Dzień dobry ;-) Zacząłem ćwiczyć w domu, obwodówkę (prosił bym o zerknięcie na ćwiczenia) Generalnie chodzi o redukcję już trochę poszło od zeszłego roku ponad 15kg. Głównie bieganie i trochę rower oraz starałem się w domu trening obwodowy robić. Tylko czy to co nazywam "obwodówką" jest na początek ok? Waga: 94kg Wzrost: 180cm Wiek 30lat OBWÓD: 1 [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Witam Szanownych kolegow oraz kolezanki , od tygodnia realizuje swoj plan powrotu na treningi kiedys trenowalem 5lat systematycznie . Dzis pomimo 3letniej przerwy , moja wiedza jest mieszana . Posiadam dosc spora motywacje ale trenuje w sieciowce , trening wyglada tak cardio/ trening silowy /rozciaganie (moim celem jest tylko byc aktywnym , [...]
Witam wszystkich, przejrzałem i przeczytałem kilkanaście artykułów, ale nie rozwiało to moich wątpliwości dotyczącej suplementacji BCAA/kreatyna. Do meritum: 1). Budowa ciała: skinny fat 2). Wiek: 27 3). Waga/wzrost: 81,7/183 4). Cel: redukcja 4). Informacje na temat diety: zapotrzebowanie: ~3k kcal, dostarczane ~2600 kcal, rozkład makro b/tł/ww [...]
Witam Wszystkich użytkowników! ;] Mam prosbe dla tych którzy trenuja SW juz jakis czas. A mianowicie chodzi mi o trening uzupelniajacy. Chodzi tu mniej wiecej o siłownie, mam do dyspozycji: 70kg obciazenia, gryf prosty, gryf mocno giety(łamianiec) 2 hantle, worek bokserski 120 cm(nie korzystam mam zamiar za pół roku) no i wiadomo rekawice [...]
Siemka.Mam pare pytań ponieważ w tych tematach jestem laikiem mam 14lat i uważam że jestem za niski ponieważ mam 158cm.Czy siłownia mi nie zaszkodzi?i czy warto w moim przypadku uczęszczać na silownie.ćwicze tagże w domu ćwiczenia które wykonuje w domu są to ćwiczenia na hantlach mam zestaw 15kg i 2 hantle półtorowe,rozciąganie ekspander oraz [...]
Poniedziałek : Plecy PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE 12, 11,10,9 Rozciąganie ekspandera nad głową 12,11,10,9 WZNOSY BARKÓW "SZRUGSY" 20, 20,20, SKŁONY ZE SZTANGĄ TRZYMANĄ NA KARKU (TZW. „DZIEŃ DOBRY") 12,11,10,9 Klata WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ 4x12-9 WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W GÓRĘ 4x12x9 [...]
Mam kilka szybkich pytań co do techniki wykonywania ćwiczeń: 1)Wyciskanie sztangi zza karku - czy sztangę opuszczać na max w dół? 2)wyciskanie na ławce prostej - czy opuszczać do samej klaty? 3)biceps - czy prostować rękę na max? 4)prostowanie nóg w siadzie - i tu mam problem, mam dość krótkie mięśnie nóg i ciężko mi się je prostuje nawet bez [...]
Tak więc za 2 miesiące mam zawody karate kyokushin. W moim przedziale wiekowaym są dwie kategorie wagowe - -55 i + 55.Tzn 7kg . Tak wiec prosiłabym o jakieś rady, a moze rozpisanie diety na której mogłabym schudnąć, oraz dodatkowe ćwiczenia. Płeć: Kobieta Wiek: 17 Waga: 62 Wzrost: 173 Obwód klatki: 88 Obwód ramienia: 27 Obwód [...]