Witam. Planuje zacząć trening domatora. Moim celem jest głównie wytrzymałość i ładnie zarysowana sylwetka. Staż treningowy praktycznie żaden od paru tygodni robie sobie po parę pompek dziennie. Oto plan, który chcę zacząć robić: pompki płasko 4x max pompki z rekami na podwyzszeniu 4x max pompki z nogami na podwyzszeniu 4x max rozciaganie [...]
Witam serdecznie, Dopiero zaczynam swoją przygodę z siłownią. Na pierwszym treningu trener ustalił moje ćwiczenia na 3-4 tygodnie po 3 razy tygodniowo. Moje pytanie brzmi: czy jest to dobry trening czy być może okaże się, że jest on nie do końca kompetentną osobą i trzeba coś skorygować? Trening: 1. 10 minut ćwiczeń aerobowych + rozciąganie 2. [...]
Witam, Mam takie pytanko, jakiś czas temu nabawiłem się kontuzji prostownika z prawej strony, odpuściłem wtedy na jakiś czas ćwiczenia wielostawowe które mocno go angażują i wydawało się że wszystko jest ok. Jednak tylko się wydawało, kontuzja co jakiś czas powraca i chce ją wyleczyć bo co parę miesięcy muszę mieć przerwę bo się boję że sobie [...]
Witam Mam problem z dużymi palcami w obydwu stopach, czuję ,że koniuszki palców są lekko zdrętwiałe. Ostatnio również, bardzo mocno marzły mi w pracy, ale sine nie są, wydaję mi się że odmrożenie jest mało prawdopodobne. Przeszedłem na "Oryginalny Niemiecki Trening Objetościowy", ale w tym treningu nie używamy dużych ciężarów, co prawda [...]
Cześć , wczoraj dałem sobię nieżle popalić z treningiem kondycyjnym + do tego na końcu było rozciąganie , + wziełem zimny prysznic , i wczoraj po tym całym treningu byłem taki słaby i zamulony że spaliłem kasze z ryżem bo nie miałem nawet siły wstać od pc , w dodatku byłem rozdrażniony , nie mogłem spać , aha i serce mnie do dzisiaj boli ;( . [...]
Poniżej przedstawię Mój plan treningowy proszę o opinię, wniesienie ewentualnych poprawek z góry dzięki Pół godziny przed 6 weidera. po minięciu zaczynam cały plan: Rozgrzewka : Rozciąganie, walka z cieniem. Następnie: 1. Brzuszki na ławeczce skośnej x20 2. Uginanie ramion z hantlami stojąc x12 3. Brzuszki na ławeczce skośnej x20 4. Uginanie [...]
Witajcie zwracam się do was z proźbą o pomoc w ułożeniu sensownego planu siłowego . Buduje masę , a mianowicie jestem na cyklu enana dodam bo myślę że to istostne a temat jednak koliduje żeby wrzucać go do dopingu :P . Na obecnym planie czuję zmęczenie i to dosyć spore. Moja dieta oparta jest na ok.350g bialka , 450-600g węgli , oraz 4,5/5k kcal . [...]
Witam, moja sytuacja jest taka, że chciałbym osiągnąć coś konkretniejszego w MMA(może nawet jakieś walki zawodowe), tylko mam problem bo jestem już stary i za 2 miesiące kończę 18 lat. Wcześniej 2,5 roku trenowałem boks, ale tak jakoś bez przekonania 3 razy na dwa tygodnie i nie widzę, żeby mi to dużo dało. Od miesiąca trenuję MMA w klubie, 4 razy [...]
Witam serdecznie! chciałbym dziś poruszyć kwestię treningu klaty, a więc mianowicie. Zamierzam ćwiczyć ją 2x w tygodniu - we wtorek i sobotę, i teraz mam pytanie odnośnie ćwiczeń: chcę podzielić te 2 treningi na stricte wyciskowy (wtorek) i rozciągający (sobota), oto on: Wtorek: -płaska 12/10/8/6 -hantelki skos 12/10/10/8 -pompki na poręczach [...]
Witam! Mam w najbliższą sobotę tj. 13 marca zawody na 5km. Mam parę pytań! 1: Polecacie biec na pięcie czy na śródstopiu? 2: Co zjeść na kolacje i potem na śniadanie przed dniem zawodów? 3: O czym myślicie w czasie biegu i co robicie aby wytrwać do końca? Mam słaba psyche, ale fizycznie jest ok, i czasem nie umiem tego wykorzystać. 4: Czy ogólnie [...]
ostatnio ułożyłem sobie taki program; ma on na celu ogólne poprawienie mojej sprawności; robię go 3x w tygodniu, co drugi dzień; zaczynam od rozgrzewki + rozciąganie 1. 10 pompek wąsko 2. 20 'brzuszków' 3. 20x unoszenie sztangielek bokiem w górę stojąc 4. 25 podskoków obunóż 5. 10 pompek szeroko 6. 15 podciągnięć nóg do pionu w leżeniu tyłem 7. 20 [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Witam ;] Mam 16lat , jestem dość niewysoki - mam ok165cm wzrostu , ważę ok.60 kg Chciałbym aby ktoś zapoznał się i wypowiedział na temat mojego treningu ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy taki trening da porządane efekty ładnej sylwetki ;] Obecnie robię co drugi dzień : -rozgrzewka - w tym rozciąganie -7x20 pompek - raz normalne rozstawienia , [...]
Proszę o ocenę planu treningowego. Trening 3x tydzień systemem ABA BAB ABA (...) Po treningu aeroby/ interwały, aeroby od 20 minut, zwiększane co 5 minut co tydzień (Plan 6cio tygodniowy). W dni nietreningowe bieganie (2,3 x tydzień- w miare możliwości) Po każdym treningu rozciąganie. Dieta Low Carb. Trening A 1. przysiad sztanga + mc ugięte 2. [...]
Witam! Jako że nowy rok się rozpoczął, planuję zrobić sobie trening: A6W i Kangaroohops robione w tym samym czasie + rozciąganie + ćwiczenia siłowe (pompki, podciąganie etc). Planuję zakup suplementów, które pomogłyby mi z przezwyciężeniem strachu, większą pewnością siebie i energią w akrobatyce. Celuję w: NIE WOLNO ZAMIESZCZAC LINKÓW SKLEPOW [...]
Witam Mam parę pytań co do tego treningu a o to one ? 1.ile wykonywać powtórzeń w serii danego ćwiczenia robić je do upadku mięśniowego czy jak bo w książce nic nie pisze? 2.Rozciąganie czy muszę wykonywać te wszystkie ćwiczenia po każdej sesji treningowej czy mogę sobie wybierać np 20 % tych wszystkich ćwiczeń 3.Tempo w książce wyczytałem że [...]
Jakie polecacie? Poza witaminami biorę jedynie omegę więc raczej nic nie będzie kolidować.Ćwiczę dosyć sporo bo bywa to siłownia 2-3x razy (staram się 3 ale jak w szkole coś dowalą to ciężko).1-2x w tygodniu ostrzejszy meczyk w kosza bo wyjścia tak sobie porzucać nie liczę. Z napocin to tyle, chyba że jeszcze 1x w tygodniu bieganko i 3x [...]
Witam!... mam ten problem już od jakiegoś czasu, ale coraz bardziej mnie on niepokoi, problem leży w moich udach.. a dokładnie tylnich części... postanowiłem, że napisze, może jakaś rada się znajdzie. A więc, gdy nadchodzi poniedzialek moje nogi są podatne na rozciąganie, są lekkie takie jak powinny być, lecz po treningu nastepnego dnia i reszte [...]
Witam, ostatnimi czasy miałam sporo stresu przez co spadłam okropnie z wagi. Ogółem zawsze byłam drobniejsza. Przy wzroście 162 cm ważę 45 kg, wiek 26 lat. Chce przytyć chociaż z 10 -15 kg. Czy jest tu dobra duszyczka która podpowie mi czy dobrym pomysłem do stałych posiłków będzie gainer? I teraz, ćwiczę dwa trzy razy takie podstawy typu [...]
Kieruję się do was z pytaniem dotyczącym ćwiczeń izometrycznych.Na wstępie chciałbym dodać że mam 14 lat i trenuję sztuki walki.Jak zapewne się domyślacie zależy mi na wytrzymałości mięśni sile ciosu i kopnięcia oraz szybkości.Rozciągam się ,ćwiczę siłowo na masę mięśni (ważę niespełna 50 kg),ćwiczę z obciążnikami i szlifuję technikę.Do zestawu [...]