Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Dorzuciłem do ćwiczeń na klatę oprócz wyciskania, pompki, 15 powtórzeń, 3 serie, bo nie czułem za bardzo pompy w klacie po samym wyciskaniu. Czy takie przerwy mogą być ? Rozgrzewka (rozciąganie, przysiady itp.) Nogi: Przysiady z hantlami- 4 serie ( na razie odpuszczam sobie, bo mam coś z kolanem) jak mi przejdzie to będę robił 15 sek co serie) [...]
jak 12 serii na klate cie nie meczy to znaczy ze za slabo robisz, rob 12 ale porzadnie zebys se nie mogl ruszac po treningu klaty zrob 5 min maxymalnego napinania i porzadne rozciaganie - zobaczysz jak klata potrafi bolec przez 5 dni na plecy musisz wywalic albo wioslowanie albo ciag bo przeciazysz dolny grzbiet - 12 mocnych serii styknie na lapy [...]
w planie B możesz jako 2-3 ćwiczenie dodać inverted rows. Samo unoszenie nie zaangażuje większości grzbietu Ile serii? Na większe partie min 5,a na mniejsze 3-4 a na barki moze coś z ekspanderem? unoszenie przodem/bokiem, rozciąganie przed sobą? Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2017-11-21 16:01:02
Właśnie wróciłem z zajęć TaeBo, a więc: 5min rozgrzewka: ramiona, głowa, tułów nogi głównie w miejscu lub stepie. 40min część główna zaczynam od razu w podskokach i seria różnego rodzaju uderzeń, łokieć, sierp, chak ale głównie uderzenia proste. Przykładowe ćwiczenie: "pajacyk" uderzenie przód PR, "pajacyk" uderzenie w bok PR i [...]
W jakiej federacji? W każdej. Na aikido aspekty dla wielu styli podstawowe (kondycja, siła, rozciągnięcie) nie są uznawane za najważniejsze. Oczywiście-rozciąganie jest, a sam trening niewątpliwie poprawia wydolność, ale efekty nie są zwykle tak widoczne jak gdzie indziej. Rzadko się biega(na sali, na obozach jest inaczej), różnie też bywa z [...]
Dzisiaj po kolejnym treningu: B1 6x11 A3 6x11 A2 6x11 C1 6x11 E 6x11 F 4x11 G 6x11 H 6x11 K2 3x16 Fajny dzień dzisiaj był, po szkole obiad, trening(Lafay + rozciąganie- niecałe 2h), 10 min odpoczynku i 10 km na rowerze na karate i do domu. Na razie w każdym ćwiczeniu czuję zapas i mógłbym jeszcze parę powtórzeń dodać w każdej serii.
Dieta (sporo białka bo to budulec) Ruch (jakiś sport..koszykówka ...pływanie albo siatka) Rozciąganie(drążek pomaga..wiem to z własnego doświadczenia) Sen(min. 8h snu i kładź sie przed 24 bo wtedy jest najbardziej wydzielany hormon wzrostu) Brata masz duzego więc masz szanse urosnąć ale 20 lat to może byc trudno 175 to nie tak mało Zmieniony przez [...]
może zbyt ostro zacząłeś? po długim biegu powinno się wykonać kilka zabiegów, tj. lekkie skłony, uregulowanie oddychania, jakieś rozciąganie, ogólne wyciszanie organizmu.
Idź do porządnego fizjo i zobaczysz co zaleci, a co zabroni. Na forum nikt nie rozwiąże Twoich wad postawy, a jesteś na tyle młody, że można to "naprawić". Masz odstajace łopatki na pewno (rozciąganie, szczególnie klatki piersiowej) lordoza/kifoza ciężko powiedzieć. Klata ok, możliwe że przez gre świateł coś nie gra na zdjęciach. Sprawdź dłońmi [...]
Na początek zajmij się bieganiem , zrób dodatkowo 2 treningi biegowe w tygodniu klasyczne długie wybieganie na niskim/średnim tętnie ok 7-8 km co jakiś czas zrób zabawę biegową tj 800 metrów w dużym tętnie , czyli szybko ,potem przerwa i 3 min walki z cieniem i tak 4 razy. po każdym treningu zrób bardzo dokladne rozciaganie , wiele osób ćwiczących [...]
Mam jeszcze pytanie odnośnie regeneracji po treningowej. Po wykonanym treningu rozciągam partie mięśniowe, które ćwiczyłem. Ostatnio dostałem roller, który chciałbym jakoś wykorzystać. Z tego co wyczytałem również działa regenerująco ( głównie usuwa punkty 'spustowe') Wyczytałem też, że samo rolowanie nie zastąpi jednak rozciągania. Pytanie moje, [...]
LN wiem że to tam jest czytałem to , przeczytałem całe archiwa i dużo jusz wiem na ten temat kupiłem sobie nawet kśążke otym ale jeszcze jej nie przeczytałem .Czytałem tesz twój artykuł o rozciąganie masz odemnie zato soga . myśle że jusz nie długo zrobie szpagat bo naprawde niewiele mi do tego brakuje !! DZIĘKI WIELKIE POZDRAWIAM
Starałem się ułożyć plan treningu ale rzadko kiedy wychodzi mi ich układanie , więc proszę o wyrozumiałość :) : Pon - Piłka Nożna , ABS II Wt - Siłownia ( jakie ćwiczenia ? ) Śr - Basen ( rekreacyjnie kilka razy długość basenu , głównie kraulem i żabką ), ABS II Czw - Siłownia Pt - Piłka nożna , ABS II Sob - Rower ( 30+km ) Codziennie a)2 serie x [...]
może spróbujesz metodą 1 serii, mi ten trening polecił mawashi, jest to masówka w której dobrze idzie siła;) link do tematu http://www.sfd.pl/temat175515_strona1/ TRENING MASOWY (cykl 6-8 tygodni) – „Metodą jednej serii” Połączenia partii: KLATKA+BARKI PLECY+TYŁ BARKÓW BICEPS+TRICEPS NOGI+PRZEDRAMIONA Wiec tak, [...]
myślisz że praca fizyczna jest mniej wyczerpująca od treningu kult? bo ja nie, w tamtym roku pracowałem i ćwiczyłem i naprawde nieraz trening na siłowni był jak rozciąganie
Daj troche czasu na regeneracji przyśpieszanie nic dobrego nie da, rozgrzewanie może nawet zaszkodzić. Na przyszłość rozciąganie i rollowanie oraz wypadałoby sprawdzić czy funkcjonalnie , napięciowo wygląda to wszystko bo 2 podobny uraz to raczej nie jest przypadek.
Rozumiem, mieszkam na dosłownie zadupiu, ale pomyśle nad tym, póki co musze jakoś uporać się z tą klatką, są jakieś witaminy bądź środki bez recepty które można spożywać na "wzmocnienie" tej tkanki łącznej? Troche poczytałem i coś wyczytałem o tranie witaminie C oraz kolagenie, tylko kwestia taka czy suplement diety wgl sobie z tym poradzi, gdyż [...]
Posiłek 1 ok godz 11 pracuje od godz 13 do 17 Szklanka(normalna jak do herbaty) płatków Corn Flakes zalanych zwykłą wodą gotowaną do tego rodzynki (ok 10-15 szt) // OWSIANE 100 gr białego sera // WIECEJ I DORZUC ORZECHY Posiłek 2 ok godz 13 w pracy ryż biały 6 łyżek duzych stołowych + 3 łyzki sosu Knor lub Delecty z Indykiem+ 4 plasterki szynki [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
a mogę z początku dwa zestawy? czy 15-10-5 wersja będzie dobra na masę czy bez zmniejszania wraz z czasem powtórzeń? jeśli bym to wybrał to Jest to metoda, która ma na celu wykorzystanie 3 zakresów ilości powtórzeń. Zaskakuje ona mięśnie, co chwile nowymi bodźcami w postaci zmiany ilości powtórzeń. Jak ją wykorzystać? Jeżeli nasz cykl na FBW trwa [...]
Dziekuje ze pan mi to wytlumaczyl, jednak nie zamierzalam brac sie za nie wiadomo co póki nie zacznę treningu. Chodzi o to że jakakolwiek nauka zacznie sie od wrzesnia a ja nie chce bezczynnie czekac. Czy wiec moge spodziewac sie tu porad dotyczacych prostych cwiczen? Cos co mi nie zaszkodzi. Tak tak zdaje sobie sprawe ze nie zna pan moich [...]