Siemka, chce zapytać się bardziej doświadczonych zawodników o mój plan treningowy. Rano na czczo 10/15min tening crossfit typu podciaganie/pompki/pompki trójkątne/przysiady/wyskoki itd + 15min biegu w normalnym tempie + 30min spaceru + rozciąganie Po tym porannym treningu dwa posiłki i następny trening, na rozgrzewkę trening na szybkość ciosów [...]
Witam, Zamierzam przejść całkowicie z siłowni na sztuki walki. Mam obie możliwości do wyboru i chciałbym się kogoś poradzić co lepiej zrobić. Pierwszą opcją jest podjęcie obecnie treningów: 2x kickboxing + 2x siłownia (trening pod SW + rozciąganie). Drugą opcją jest dokończenie masy do kwietnia maja, redukcja do września (z odpowiednim treningiem [...]
Witam , od 4 lat trenuję KK , powiedzmy że tak od 2 lat mocne treningi sam od siebie , rozciąganie itp . Mam 182 cm wzrostu , rozciągałem się różnymi planami i sposobami (tym wwwalkda,siadaniem w szpagacie po 1h dziennie itp) i nic nie działa . Rozciągam się po treningu , w domu , porządna rozgrzewka wszystko tak jak na planach ... Jak idę na [...]
Witam. Potrzebuję pomocy w optymalizacji tego planu pod redukcję. Planuję zejść 10-15kg (może nawet więcej jak się udA), a potem reverse i wejść na tzw. zdrową masę. Dieta 2100 kcal: 150/240/60: /SFD/Images/2016/4/17/0ae914318a7b425a935529750d8029a9.jpg Plan: PONIEDZIAŁEK - basen WTOREK - siłownia A ŚRODA - odpoczynek CZWARTEK - siłownia B PIĄTEK [...]
Witam wszystkich, Chciałbym się dowiedzieć czy poniższe ćwiczenia pomogą skorygować mi wadę polegającą na przodopochyleniu barków oraz zbudować ogólną siłę mięśni pleców. Chciałbym się dowiedzieć również w jakiej kolejności je ustawić oraz w ilu seriach je wykonywać. Ewentualnie które z tych ćwiczeń usunąć, a jakie ćwiczenia dodać :) Ćwiczenia: [...]
hej , mam 19 lat , 177 cm waże 75 kg. Dopiero zaczynam wchodzić w temat układania dla siebie lepszych planów treningowych, bo wcześniej małymi krokami skupiałam się na poprawieniu samej kondycji . Zrzuciłam już 10 kg w ciągu niecałych 3 miesięcy. Zależy mi żeby jeszcze zrzucić około 10 kg. Jeśli mielibyście jakieś propozycje na kolejne dni, albo [...]
Witam Trenuje sztuki walki ale poza tym też ćwiczę w domu. Pompki brzuchy itp. Cardio. Rozciąganie ćwiczenia oddechowe. Ćwiczę bez sprzętu ponieważ nie bardzo mi to odpowiada a myślę że najlepszy ciężar to ciężar własnego ciała. I tutaj mam właśnie pytanie 1. Jaka forma treningów jest bardziej mniej popularna. Czy ludzie ćwiczą na sprzętach na [...]
Hej, Trochę się zredukowałem (2025 styczeń 115kg teraz 79kg). Wyniki siłowe- bez maksów, bo ćwiczę sam: Wyciskanie sztangi płasko- 113kg x 6 MC - 140kg z 5 (wiem, że tragedia ale wychodziłem z przodopochylenia miednicy i dopiero od niedawna mogę robić) Przysiad 130kg x 7 Dieta; BTW 175/73/170 1900-2100kcal Dzienna aktywność; 7-15 praca [...]
3 serie co 2 dzień pon/śr/pt/ndz Pompki klasyczne (m. klatki piersiowej) 10-12 powtórzeń Unoszenie zgiętych nóg wisząc na drążku (m.brzucha) 12-15 powtórzeń Wspięcia na palce na jednej nodze (łydki) 15-20 powtórzeń Dipy 6-10 powtórzeń Wykroki 12-15 powtórzeń Podciąganie na drążku podchwytem na szerokości barków (m.pleców) 7-10 powtórzeń Przysiady [...]
Siema mam 16 lat, 178cm wzrostu i ważę 59kg. Ćwiczyłem rok temu (Styczeń,Luty,Marzec) na siłowni planem FBW, chciałbym teraz wrócić i ćwiczyć. Ułożyłem plan: 1. Przysiad ze sztangą na karku 2. RDL 3. Wyciskanie sztangi leżąć - płasko 4. Wiosłowanie sztangą w opadzie 5. Wyciskanie sztangi stojąc 6. Podciąganie podchwytem 7. łydki/brzuch(na zmiane [...]
Oto mój plan ćwiczeń: Poniedziałek: Biegi kondycyjne rozciąganie (dynamiczne) trening siłowy (domowe sposoby) skakanka worek ( sam uczę się techniki Filmy z youtube, moj brat cioteczny co chodzi na sekcje bokserską powiedział że w 85 procentach dobrze technicznie uderzam , jednak 15 procent to błędy) rozciąganie (statyczne) Wtorek: Przerwa Sroda: [...]
„BUDOWANIE MASY MIĘŚNIOWEJ W MIKROCYKLU SIEDMIODNIOWYM" *Rozgrzewka- Jest bardzo istotna część treningu. Zaniedbanie jej lub wykonanie nieprawidłowo może przyczynić się do wielu niebezpiecznych kontuzji. Każdy trening, nawet lekki powinien być nią poprzedzony. Rozgrzewka w szczególności powinna obejmować swoim zakresem część ciała, którą [...]
Witam chciałem zaczerpnąć waszej opinii ułożyłem tu plan na rzeźbe na 6 tyg wiem ze jest bardzo napięty i mało w nim czasu na regeneracje ale celem jest rzeźba a nie masa. PONIEDZIAŁEK Plecy Biceps Przedramie WTOREK Klata Triceps Brzuch ŚRODA Cwiczenia aerobowe (bierznia, rozciąganie) Barki Nogi CZWARTEK Plecy Biceps Przedramie [...]
Witam. Niegdys cwiczylem typowo na mase, ale jak juz mialem jakies przyrosty to potem pojawialy sie klopoty zdrowotne, mam refluks(nadmierna ilosc jedzenia mi to wzmaga), infekcja helicobacter pylori itd takze z masa moge sobie dac narazie spokoj. W tym momencie mam okolo 170cm wzrostu i 62kg i prosze ocenic moj sposob: Zalezy mi na sile i [...]
WITAM WSZYSTKICH SMPATYKÓW SIŁKI I SPROTÓW MAM 22 LATA I TROSZKE ZAC ZACZĄŁEM CWICZYC NIE MAM DOSTEPU DO SIŁKI. MÓJ SPRZET DO DWA HANTLE ORAZ EKSPANDER DO ROZCIĄGANIA MAKSYMALNA WAGA KÓŁEK NAŁOŻONYCH NA HANTLE TO 7 KG NA JEDNYM HANTELKU OTO MÓJ PLAN TRENINGOWY: PONIDZIAŁEK (klatka piesiowa, triceps) 1.POMPKI 2.ROZPIETKI HANTELKAMI 3.ROZCIAGANIE [...]
Ćwiczę od 3 i poł tygodnia, chodzę na siłownię co 2 dzień. Mam 187 wzrostu ważę 82 kg. Mój plan wygląda tak: 1. 10 min bieżni, rozciąganie. 2. Wykroki z hantelkami 4 serio po 8 na każdą nogę. 3. Suwnica na nogi 4 serie po 8. 4. Ćwiczenie na łydki (na podwyższenia staję 1 nogą w ręce trzymam ciężarek i unoszę ciężar ciała przednią częścią stopy) 4 [...]
[...] WSPIECIE NA PALCE W STANIU 3X 20-25 8) UNOSZENIE TUŁOWIA Z OPADU 3 MAX (PROSTOWNIKI) 9) SKŁONY NA ŁAWCE SKOŚNEJ 3 MAX (BRZUCH zastanawioam się jeszcze nad dodaniem po jednym cwiczeniu na nogi(uginaie nóg) klate(rozpietki na maszynie) i plecy(przyciaganie linki wygiągu dolnego w siadzie płaskiem) PO TRENINGU ROZCIĄGANIE CAŁEGO CIAŁA+5MIN ROWEREK
Postanowiłem zabawić się w dobrego wujka. Nie wiem czy to „wujkowanie" komuś pomoże ale mam taka nadzieje. Częstym problemem dla ćwiczących w domu jest (na pewnym poziomie zaawansowania) mały wachlarz ćwiczeń. Wiadomo na siłowni są oprócz wolnych ciężarów wyciągi, maszyny, różne dziwne ustrojstwa itp. Natomiast w domu tego wszystkiego nie ma. [...]
Mam 15 lat,174 cm wzrostu i ok. 70kg wagi ;/. Trening będzie sie odbywał 3 razy w tygodniu. Ćwiczenia od 12-15 powtórzeń. Tempo-średnie. W dni nie treningowe będę chodził na basen ok. 3 razy w tygodniu. Przed ćwiczeniami rozgrzewka ,a po nich rozciąganie. Rozgrzewka i rozciąganie będę wykonywać tak jak napisał moderator w tym dziale. 1Unoszenie [...]