do Chinal : no wiesz przez pierwsze 3 lata to był trening, bez przygotowania do startu w zawodach, dopiero od 3 lat trenuję w "starszej" grupie, gdzie mam przygotowanie na zawody tak "na poważnie". do Sprinterek : chodziłoby mi bardziej o wzmocnienie się sam w domu, gdzie nie mam takowego dostępu do sprzętu typu piłka lekarska [...]
W ciągu 2 lat może dorównać prawemu ale jeśli nie da rady albo przestawi mi się w nocy to już operacje... Będę musiał zacząć biegać brzuszki oraz rozciąganie więcej chyba nie mogę
Jak na taką masę i wiek, to jesteś bardzo szybki oO aż mi się nie chce wierzyć troche :P Szybkość kształtuje się np. poprzez bieganie sprintów, i powinna być trenowana bodajże maksymalnie 3 razy w tygodniu. Dodatkowo, podczas treningu szybkościowego, po każdym ćwiczeniu, powinieneś odpocząć tyle, ile będziesz potrzebował ( nawet kilka minut ). [...]
Przenoszenie hantli za głowę raczej potraktowałbym bardziej jako rozciąganie mięśni klatki po ćwiczeniach niż jako ćwiczenie główne i po takim jakby odprężeniu lubię czasem "dobić" troszkę mięśnie jak jestem w miarę wypoczęty i nie zwiększałem obciążenia na treningu.
Rozgrzewka, rozciąganie oczywiście są. Pije dużo przed meczem, jak i po (oczywiście wody), od niedawna także zacząłem pić także carbo przed meczem. A jest możliwość, że skurcze pojawiają się przez zbyt ciasne ochraniacze?
To jest dział dla niezarejestrowanych użytkowników. Ale ju Ci odpowiem Przed treningiem rozgrzewka wszelkie krążenia aby usprawnić układ ruchowy, po treningu rozciąganie aby rozciągnąć skurczone mięśnie. Co do przerw delikatnie się możesz rozciągać, ja tam sobie nieraz siedzę pokręcę sie, łyczka wody zrobię.
wysokie kopnięcie to kwestia przede wszystkim właściwej techniki, której po prostu trzeba się nauczyć na treningach. W drugiej kolejności rozciąganie, o którym możesz poczytaćna forum tu i w Tradycyjnych. Kolejna sprawa to uwarunkowania genetyczne, np zbyt mała ruchomość stawów biodrowych, ale wtedy to jest już dupa zbita.
Bol stawow podczas cwiczen, jest glownie spowodowany zla rozgrzewka, ot cala prawda. Przed treningiem, poswiec 10-15 min na pozadna rozgrzewke, a wierz mi ze trening o wiele lepszy bedzie. Po treningu-rozciaganie.
Jak na pierwszy raz to zdecydowanie za intensywnie. 5 interwalow 30-trucht 10-max Za 1-2 tyg zwieksz intensywnosc,a mianowicie 20s-trucht 15s-max Z czasem znow zwieksz ilosc interwalow do 6-7 i tak dalej. Przed i po krotka rozgrzewka(rozciaganie)3-5min. Powodzenia
Rozciąganie o futryne drzwi, jak to wygląda bo nie wiem? Co do podciągania to z czasem na pewno tymczasem robię plan ACT, a w nim brakuje mi podciągania bo jeszcze jestem za słaby żeby te 12 powtórzeń zrobić;d
W domu trenuje wg. treningu Mawashi'ego Tak wygląda ten trening: - Dzień pierwszy Mięśnie klatki piersiowej (odpoczynki między seriami i ćwiczeniami 90-120 sek) 1. Pompki z nogami wyżej (podparcie na podłodze uchwytach do pompek lub kiju) 4 x 2. Pompki na trzech stołkach. 4 x 3. Rozpiętki ze sztangielkami lub z liną 4 x Mięśne dwugłowe ramion [...]
Bardzo ważna jest rozgrzewka o ktorej nie wspomniałem. Kilka minut swobodnego biegu nastepnie jakieś skipy, wymachy nog, skrętoskłony i tego typu ćwiczenia które kązdy z nas wykonywał na lekcjach wf, a nastepnie rozciąganie. Taka rozgrzewka powinna trwac minimum 10 min. Po rozgrzewce mozna wykonac 2-3 krotkie przebieżki ( takie luźne [...]
Może mi ktoś wytłumaczyć jak zrobić te ćwiczenia: 1. Wykroki, 2. Wyciskanie baniaków z wodą siedząc, 3. Uginanie przedramion z baniakami z wodą, 4. Nawijanie ciężarka na sznurek z uchwytem prostym, oraz Jak wykonać stretching ćw na rozciaganie z planu dla początkujących? Moja dieta na masę polega na jedzieniu co 2h, 3h. Stosuje sie do 10 zasad [...]
a czy wieci co pomoglo by mi urosnoc w jakim wiekszym stopniu bo mam 16 lat i 169cm a chcialbym dobic do 175cm ale nie wiem czy mi sie uda tak normalnie bo cwiczylem chyba troche zbyt wiele na barki teraz przestalem ale nie wiem czy to da sie odwrucic wiem ze istieje cos takiego jak rozciaganie stawow na drazku ale nie wiem co dokladnie robic i [...]
Nie bedzie oczywiscie tak dokladadnie liczyc, waga jest podana np na 3 kromki 1 mandarynke itd, trening bedzie okolo 4-5 razy w tygodniu rower/basen spacer.. sproboje wprowadzic takze jakies cwiczenia z malutkimi hantelkami i rozciaganie Zmieniony przez - Jasiu22 w dniu 2017-03-31 14:04:38
Zmanipulowano Cię . Idź do dobrego fizjoterapeuty, zamiast na odżywki wydaj na niego. Zostaw w spokoju tych lekarzy i tak są przepracowani :) Oczywiście przepuklina to inna historia, ale kolano to raczej od niej nie boli. Rozciąganie i inne ćwiczenia pokaże fizjoterapeuta.