siemka zna ktos jakies moze treningi silowo-wtytrzymalosciowe chcialbym zaczac od tego poniedzialku ale wiecie nie chodzi mi dokladnie o sztuki walki bo powiecie ze to nie ten dzial.Mam laweczke w pokoju sztangielki sztange obciazenie.I chcialem polaczyc trening silowo-wytrzymalosciowy z rozciaganiem tylko do tego nie wiem rozciaganie w jakie dni [...]
Witam. Ostatnio zdiagnozowno u mnie chondromalacje kolan(1-2 stadium). Jestem po wizycie u ortopedy, zastosowano leczenie farmakologiczne ktore ma pomoc oraz rozciąganie. Raczej musze odpuścic cwczenia na dolne partie ciała ktore obciążają kolana, natomiast nie chciałbym całowicie zreygnować z treningu nog, poniewz mam w tej grupie mięsniowej juz [...]
Witam tak jak w temacie mam problem z wysokimi kopnięciami. Oczywiście coś tam porozciągany jestem ale to po swojemu. MOje pytania są takie: 1. znacie naprawdę dobre ćwiczenia na rozciąganie i wysokie kopnięcia 2. jaka pozycja powinna być do kopnięcia ? 3. jak utrzymać równowagę jak stoję na jednej nodze i kopie ?? w razie jak bym się troche [...]
Cze, Staz na silce 3 lata, Waga 89kg/175cm, do spalecia 14kg fatu w 4-5 miechow. Mam taki problem. Robie rzezbe dieta CKD, ale w weekendy moja dziewczyna + znajomi naciskaja zebym chodzil z nimi na impry. Na baletach wiadomo, piwo, whiskey, generalnie pije alkochol ale nie jem nic podczas picia. Dieta CKD postanowilem zmodyfikowac i jest malo [...]
Jakie polecacie suplementy w wieku 15/16 lat . Obecna waga to około 78.5 kg , wzrost 176/7 i prawie 16% tkanki co mi bardzo przeszkadza . 2 treningi po około 1.30 godz dziennie od poniedziałku do czwartku , piątek lużny , sobota bieganie i niedziela bieganie. Codziennie ćwiczenia na brzuch i ręce, oraz 2/3 x w tyg rozciąganie . Raz w tyg [...]
Przeczytalem kila artow na temat hiita i chce sie dowiedziec czy dobrze je zinterpretowalem. Wiec na samym poczatku -rozgrzewka do 5min (rozciaganie miesni ud i lydek, krotki trucht) -trening 2-3 w tyg. -Wykonywac hiit w dni nietreningowe Opis. Zaczynam truchtem np 15sec potem sprint 15sec = 1 interwal - teraz nasowa sie pytanie ile takich [...]
Witam Jestem własnie w trakcie realizacji planu treningowego FBW na masę (dopiero drugi tydzien :) ), i mam pytanie dotyczące dni "beztreningowych". Czy żeby byly pozytywne efekty przyrostu masy, konieczny jest odpoczynek w dni wolne od treningu? Chodzi o to ze z przyjemnoscia bym poszedl na siłownie, aby troche pobiegac, powiosłowac, porobic [...]
mam zamiar robic trening ABS II poziom A jezeli nie wiecie co to jest to zobaczcie to jest tam poziom A pierwszy w kolejności http://www.sfd.pl/temat180570/ jaką rozgrzewke polecacie,i rozciaganie czy mam rozgrzewać i rozciagać tylko brzuch czy tez inne partie?
Witam. Mam pewien problem. Od ponad roku boli mnie dolny odcinek pleców. Byłem u fizjoterapeuty i jest to wina jakiegoś mięśnia. Bardzo pomaga mi rozciąganie tego odcinka. Kiedyś nie mogłem utrzymać sztangi w pochyleniu, a teraz jest ok. Jednak przy martwym ciągu nadal czuję mocny ból szczególnie przy dużych ciężarach. Chciałbym wrócić do ciężkich [...]
Witam Trenuje dosc intensywnie 4-5 razy w tyg sw,siłka,interwaly.. Samo rozciaganie nie pomaga i mięśnie mam strasznie pospinane, zwłaszcza odcinek ledzwiowy,uda,łydki. Postanowiłem zakupić roller ale nie bardzo wiem jaki, wyczytałem że do kręgosłupa lepiej gładki, a z kolei na uda czy łydki taki z wypustkami. Przeglądam allegro ale od groma [...]
Witam! Mam 17 lat od 2 lat cwicze silowo, okolo 1 roku temu lub troche ponad nabawilem sie kontuzji, na rezonansie magnetycznym wyszlo ze mam kilka wypuklin na krazkach miedzykregowych, bylem u kilku fizjo lecz chyba zlotego srodka na to nie ma, teraz mam wskazanie wzmacnianie gorsetu miesniowego, rozciaganie, rolowanie, basen I oszczedzac sie w [...]
Witam!!! Chcę sobie wyznaczyć cel nauczenia się szpagatu (2 rodzaje, męski, damski) w czasie 5 miesięcy. Jestem chłopakiem mam 17 lat, jestem wysoki i szczupły. Mój stan rozciągnięcia na dzień obecny oceniam jako słaby. Podczas wizyty u ortopedy, dowiedziałem się, że mam różne przykurcze w nogach (pod kolanami, biodra). Na rozciąganie + [...]
Witam od jakiś 6/7 miesięcy boli mnie mięsień. Na początku bolał mnie i myślałem ze ból minie, ale trwało to coraz dłużej. Ból ten jest z prawej strony obok łopatki w środku, po jakimś czasie zaczął mnie bolec mięsień nad ramienia(bolą mnie mocno gdy ćwiczę intensywniej, a tak to ból jest lekki i da się go znieść) nie wiem czy to od złego [...]
Witam. Od niedzieli pojawił mi się ból przypominający rwanie w prawym kolanie po wewnętrznej stronie. Pojawia się on wtedy, gdy postawię stopę krzywo i zrobie krok albo robie dalekie kroki. Przypomnę tylko, że ostatnio miałem sparingi, a codziennie się mocno rozciągałem ( m.in te 3 na obrazku od góry [...]
Cześć, czy warto uzupełniać trening siłowy 3xrazy w tygodniu, o krotki trening w domu rano? W dni nie treningowe w zasadzie rozgrzewka, pompki (10-20) i rozciaganie, w sumie 10-15 min. Cel: rozruch przed dniem pracy i regeneracja po treningu. Natomiast w dni treningowe rozgrzewka i już porządnie brzuch z rana, a trening siłowy wieczorem. [...]
Witam Wiek: 17 Waga : 54 Wzrost: 170 Cel do osiągnięcia: Siła i wytrzymałóść Staż : 0 Aktywność fizyczna : Wysoka(Codzienny trening) Moim celem jest ogólne wzmocnienie mięsni w domowych warunkach. Jestem dosyć chudy i moje pytanie brzmi czy taki sposób w jaki ćwicze aktualnie jest dobry i czy pozwoli na jakieś efekty. Trenuje co drugi [...]
Hej, po 1,5 roku fitnessu doszłam do wniosku, że zmarnowałam jakiś rok i powinnam ćwiczyć siłowo. Ruszam z przykładowym planem z forum, rozkład treningu jest taki: rozgrzewka zakończone rozciąganiem: 15-20 minut ciężary, pewnie ok. 30-40 aeroby, 20 minut rozciąganie, min. 10 minut Pytanie jest o aeroby. Jak bardzo intensywne powinny być? Czy [...]
Witam chciałbym dorzucić do mojego planu treningowego trening pleców, ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać mimo iż czytałem bardzo dużo, prosiłbym o rady i uwagi dotyczące mojego planu na trening pleców. -Rozgrzewka -Rozciąganie -PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT) -3serie 12 powtórzeń -PODCIĄGANIE SZTANGI W [...]
Mam 12 w tym roku będę miał 13 I chce jak najszybciej zacząć rozciąganie nóg Chce dojść do celu czyli kopać kogoś w głowę z każdej pozycji. Macie jakieś na to ćw? Jak na zdj ;P z góry thx