Hmm, co wy na to żebym do swoich posiłków dorzucił więcej owoców i warzyw, zaczął jeść makarony ryże kaszy, czy kasze :D , a narazie sobie daruje odżywki , tylko witaminy i coś na kolana , bo od treningów karate( rozciąganie kopanie ) bolą mnie kolana : ( może coś ktoś poleci ? A no chyba że jakiś gainer w czasie pracy czy potem szkoły ? Co wy na [...]
najlepsze na zakwasy sa rozgrzewka, porzadny treing i wspomniane rozciaganie , pozatym jak napisal Masterice jak budzisz sie na drugi dzionek i czujesz zakwaszone miesko, to przynajmniej wiesz , ze sie nie opierdlales "Walcz by wygrywac"
juz hans gdzies napisał ze to co wzmocni nogi to i tez poprawi wyskok ( po częsci), ja kiedys tylko skacząc na skakance u siebie zaobserwowałem poprawe wyskoku mimo ze nie o to mi chodzilo Jesli sama skakanka i celem jest wyskok to moja propozycja wyglada tak: (nie znam twoich mozliwosci ale podam jakbym to ja robił) 1 dzien - 1 seria luzna na [...]
a jak długa powinna być skakanka? względem wzrostu, długości kończyn, jak się to określa?? A dobrze będzie 3 razy w tygodniu skakanie przez 0,5H i po tym mocne rozciąganie (z programu szpagat w 20 dni czy coś takiego). ale te 0,5H takie naciąganie, ponieważ jeszcze dobrze nie umiem skakać i często się plączę, więc w międzyczasie łydki niestety [...]
Wszystko zależy od trenera. Odwiedziłem kilka sekcji u mnie w mieście i fakt, niektórzy traktują rozgrzewkę tak po aikidockiemu, tradycyjnie, tzn jakieś rozciąganie i ćwiczenia specyficzne, kołyski, krążenia itd. W innej sekcji z kolei w ramach rozgrzewki było bieganie, pompki, wyskoki i pełno innych ćwiczeń we wcale nie wolnym tempie ;), po [...]
Ogolnie: rozciaganie. Jesli na szpagat.. no to cwiczenia w rozkroku (w siadzie rozkrocznym i stojac w rozkroku ). Nalezy skupic sie na tym, zeby miesnie nie byly napiete. http://www.sfd.pl/1/images/20030308154512.jpg http://www.sfd.pl/1/images/20021027135951.jpg SFD Fight Club "Nie poddawajcie się, walczcie..."
Ja bym zaproponował plan takiego typu nie wiem czy dobrze z powtórzeniami zrobiłem A obciążenia to myśle: 1 seria 20%max 2 seria 25% max 3 seria 30%max i 4 seria jak już 35% maksymalnego obciążenia ________________________________________________________________ Przed każydm treningiem/ Rozgrzewka rowerek 10min rozciągnie ćwiczonej partii i 2 [...]
Opóźnionej bolesności mięśniowej (celowo nie używam tu już słowa zakwasy, które jest wyrażeniem fałszującym problem) możemy unikać poprzez regularne treningi (jednak zmiana rodzaju ćwiczeń czy zwiększenie obciążenia aktualizuje problem), schładzanie mięśni i masaże. Nie zauważyłem, by rozgrzewka przed treningiem okazywała się pomocna w tej [...]
Dzień doberek :) jedziemy goł goł. Dzień 3 - 18.01.2012 MICHA /ObrazkiSFD/zdjeciaSFD/8f08c96ec49649c5b6b31918f3d9ac1c.png SUPLE Bialko, lecytyna, wiesiołek, tran, probiotyki i ZMA TRENING cardio. a dokładniej PLYOMETRICS z p90x. (dużo skakania, porzadny wycisk, mialam iśc biegać, ale zabrakło mi motywacji do wyjścia na zewnątrz) a rozpiska [...]
ale mam sufit nisko i wszystkie ćwiczenia typu push press odpadają. A potem piszesz, że wyciskanie stojąc z wybiciem TO w końcu - możesz czy nie? Mam jeszcze 2 pytanie czy zamiast aerobów , moge po treningu siłowym wypić bcaa i zrobić coś w stylu interwałów , 5 x 2-3 minuty na worku ? Stopniowo zwiększana ilość rund i ich długość. Przerwy między [...]
Rozciąganie musi być dobrze robione, a druga sprawa odpowiednia technika. rozciągaj się też dynamicznie, i pamiętaj że do rozciągania musisz być odpowiednio rozgrzany. http://www.sfd.pl/Jak_si%C4%99_rozci%C4%85ga%C4%87_%C5%BCeby_mia%C5%82o_to_sens_-t257887.html
Zapraszamy wszystkie Panie do podjęcia, wspólnie z nami systematycznych treningów mających na celu zbudowanie wspaniałej formy na zbliżające się lato 2004 roku. Przygotowania rozpoczynamy już dziś, gdyż jest to proces długotrwały. Co miesiąc na łamach naszego pisma znajdziecie kolejny odcinek ”Cyklicznego budowania formy na [...]
w tygodniach 1-4 proponowalbym dac depth jump jako pierwsze cwiczenie poniewaz jest ono kluczowe w treningu plyometrycznym i zastanowilbym sie nad sprintami czy nie robic np 1 bieg przyspieszenie od 50% do 75% predkosci, 2 bieg od 75% do 100%, i dopiero kolejne odcinki 100% predkosci na calej dlugosci i do rozgrzewki dorzuc jakies rozciaganie [...]
Ale gadanie panowie, kazde cwiczenie potrafie wykonac tak by szkodzilo na dany staw/wy zaangazowane w cwiczeniu. Potrafie tez wykonac kazde cwiczenie tak by nie bylo ono szkodliwe na stawy i wrecz zbawiennie dzialaly na dana partie miesniowa. Takie gadanie o szkodliwosci tyczy sie tych ktorzy maja zaawansowana dyskopatie/silna skolioze ale wtedy [...]
Wybiły mi 3 miesiące jak uczeszczam na MT i rzeczywiscie tak jak mowiliscie widac postępy w kopnięciach a przede wszystkim w ich wysokośći. Ale nie ukrywam ze pewnie przyczynia sie do tego każdorazowe rozciąganie po treningu. Tymrazem mam inne pytanie chodzi o moc Mianowicie doradzcie mi czy podczas cwiczenia technik przykładać równiez uwage do [...]
jak dopiero zaczynasz ćwiczyć to ogólnorozwojówke żebyś póżniej nie miał problemów ze scięgnami i stawami a jeżeli chodzi o cykle to ja robie tak 6-8 tygodi na siłe póżniej 8 tyg na mase i 4tyg na rzeżbe i od początku a co do aerobowych to myśle ż e znajdziesz czas żeby wyjść na pół godzinki pobiegać organizm zaczyna spalać tkanke tłuszczową po [...]
[...] że przy redukcji (i nie tylko) najważniejsza jest odpowiednia dieta - zobacz tutaj: http://www.sfd.pl/temat40963-strona27/. darkthorn umieścił link do pobrania jego autorstwa dziennika posiłków (są dwie wersje: redukcja i masa). tutaj masz link do "STRETCHING - ROZCIĄGANIE MIĘŚNI": http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm
[...] Ustal sobie przerwy od 1-3 min między powtórzeniami i od 2-4 min między seriami. Na koniec treningu, najważniejsza jego część, dzięki niej osiągniesz o wiele więcej, czyli ROZCIĄGANIE ! :) Polecam wykorzystać Rodział z książki Olivier'a Lafay'a o Stretchingu. Jest tam dużo ćwiczeń, a w młodym wieku powinniśmy się rozciągać dużo, bo jeszcze [...]
A więc tak.. 1. Te brzuszki jandy znalazłem (http://www.youtube.com/watch?v=SQM6X-3oVXI). Dużo one się nie różnią, ale muszę najpierw "zbudować" coś co będzie moje nogi przytrzymywało. 2. Zmodyfikowałem swój plan, wyglądałby on tak (chce zbudować świetną sylwetkę oraz zwiększyć siłę): Przed treningiem rozgrzewka (10 – 15 min.) , a potem: - [...]
Początkowo chciałbym zostać przy tym planie... Czy ten byłby dobry? - wykroki 5 x 6 - "wiatrak" 5 x 6 - wspięcie na palce 5 x 12 (tu mam dylemat) - pompki w podporze tyłem 5 x 10 ( przy 7 - 10 powtórzeniu ciężko mi, więc obowiązkowo zostawiam!) - pompki z nogami na podporze 5 x 6 (trudniejsze dla mnie niż podporze tyłem) - nożyce 5x10 - spięcie [...]