SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

trening siłowy a aikido

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3166

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 587 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10331
Wszystko zależy od trenera. Odwiedziłem kilka sekcji u mnie w mieście i fakt, niektórzy traktują rozgrzewkę tak po aikidockiemu, tradycyjnie, tzn jakieś rozciąganie i ćwiczenia specyficzne, kołyski, krążenia itd. W innej sekcji z kolei w ramach rozgrzewki było bieganie, pompki, wyskoki i pełno innych ćwiczeń we wcale nie wolnym tempie ;), po których czułem się podobnie jak po rozgrzewce na bjj.
Potem jest już niestety gorzej ;) - zwłaszcza wśród początkujących, bo nauka podstawowych technik i form odbywa się w tempie zwykłego chodzenia...
Wśród bardziej zaawansowanych to już różnie, zależy od konkretnych osób i tego jak sie umówimy - przy robieniu w tempo i na szybkość (gdzie po padzie wstajemy jak najszybciej się da i natychmiast ponawiamy atak po którym znów musimy wykonać pad) można dostać naprawdę niezłej zadyszki i spocić się tak, że wspomniana wyżej bielizna na zmianę będzie koniecznością (mówię o uke )


Siłownia jak najbardziej, nabierz trochę mięśnia, zawsze się przyda. Biegaj i pracuj nad kondycją i wydolnością.
A na aikido przede wszystkim zwróć uwagę na naukę padów i przewrotów
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z zębem i kostką

Następny temat

ZGRUPOWANIE SENSHIN FIGHTING KARATE-SOKE COOK, TSU SHIN GEN

electro
Polecane artykuły