Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Witam, wiem, jak się rozciągać po splicie, którym teraz trenuję, ale zaprosiłem kilku kolegów do mnie, a że wcześniej nie ćwiczyli, ułożyłem im plan FBW na pierwsze 6 tygodni, ale nie jestem pewien odnośnie rozciągania po treningowego, a uważam się odpowiedzialny za nich, więc chcę mieć stuprocentową pewność. Powiedzmy, że trening wygląda tak: [...]
Witam wszystkich.. Słuchajcie mam taki problem.. jestem bardzo słabo rozciągnięty, gdy robie skłon to nawet niemoge dosięgnąc do własnych butów przyczym inni np. na lekcji w-f przy skłonach kładą całą dłoń na ziemi.. Ogólnie mam bóle pleców itp. No ale niechodzi mi tu tylko o skłony, chciałbym ogólnie rozciągnąc mięśnie całego ciała żeby byc [...]
Siemano!Chciałem zapytac co o tym myslicie?:Ostatnio ktos opisał mi swój sposób na rozciąganie statyczne w domu.Koles ma łóżko przy scianie,kładzie się na plecach przysuwa się tyłkiem do sciny,układa nogi do góry wzdłóż sciany (tak jak w siadzie płaskim) i wtedy rozszerza nogi do boków no i tak jak mówi-grawitacji nie oszukasz one się same powoli [...]
Witam, Wczoraj upadłem na schody i stłukłem plecy. Miałem robione zdjęcie RTG i nie wykazało żadnych złamań / pęknięć. Czuję głównie ból po lewej stronie kręgosłupa na mięśniu grzbietu. Stłuczone miejsce smaruję altacetem 4-5 razy w ciągu dnia. Jak myślicie ile trwa tak około taka kontuzja ? Głównie mi chodzi o to po jakim czasie będę mógł wrócić [...]
Zastanawiam sie czy jezeli cwicze 3x w tygodni na silowni to warto by bylo w wolne dni rozciagac? Moze jakies przykadowy plan rozciagania, lub moze lepszym pomyslem bedzie bieganie (fuj!)lub basen.
Witam, mam problem z rozciąganiem chodzi o to że do czasu było dobrze, rozciągałem się nie dla super wyników tylko dla przyjemności i relaksu po siłowni czy worku wolnymi kroczkami idąc w stronę szpagatu, no i tak po pół roku około gdy już do pełnego szpagatu brakowało mi jakieś 10cm cos się zepsuło i drugiego dnia gdy się chciałem porozciągać jak [...]
Moj problem z rozciaganiem polegana tym ze gdy probuje zejsc do szpagatu poprzecznego to nie czuje oporu w miesniach i sciegnach wewnatrz ud, ale hamuje mnie w biodrach ( czuje wielki bol w zewnetrznych czesciach bioder cos jakby jakis skurcz w tych okolicach).Gdy rozciagam sie systematyczie np. codziennie to z dnia na dzien bol sie nasila [...]
Cześć. Mam pytanie. Czy po interwałach można mocno się rozciągać? Tak jak do sztuk walki (metodą Thomasa Kurza - spięcia, rozluźnienia itd.) Czy mięśnie będą zbyt wyczerpane? Biegania jeszcze nie zacząłem, pytam czysto teoretycznie. A jeśli tak to czy rozciąganie dynamiczne przed bieganiem też robić? Siłownie mam 3x w tygodniu i 3x tez chciałem [...]
W tym odcinku Rich Piana przedstawia nam swoją rutynę rozciągania. Podkreśla jak ważne jest rozciąganie, by nie stracić swojej mobilności i elastyczności. http://www.youtube.com/watch?v=NM_SM3mHj_Y
Cześć! Generalnie jestem dosyć słabo rozciągnięty i zacząłem ostatnio się rozciągać. Za każdym razem kiedy wykonuje ćwiczenia rozciągające dwugłowy uda to charakterystyczne uczucie pieczenia występujące umiejscowione jest pod kolanem od strony łydki, a nie uda. Czy to normalne? W sumie to odkąd pamiętam to zawsze przy próbie skłonu czy jakichś [...]
Witam, chciałbym zacząć rozciąganie nóg do szpagatu (poprzecznego i... tego z jedną nogą z przodu drugą z tyłu :P) proszę o porady, a najlepiej jakiś plan na podstawie którego będę mógł zacząć rozciąganie na własną rękę, pozdrawiam.
Hej! Czy rozgrzewka i rozciaganie sa naprawde konieczne, bo ja tego nie cierpie, po prostu cwicze w domu i nie moge sie zmusic. Jezdze conajmniej 20 km dziennie(1h).Rowniez gram 2xtyg. w kosza tez bez konczacego rozciagania. Co sie dzieje zlego z miesniami jak ich pozniej nie rozciagne. Nie zamierzam wyrobic sobie jakis miesni za duzych, wlasciwie [...]
Cześć od jakiegoś czasu rozciągam się według tego planu: http://www.sfd.pl/Jak_si%C4%99_rozci%C4%85ga%C4%87_%C5%BCeby_mia%C5%82o_to_sens_-t257887.html Ale dużo ludzi uważa że powinno się rozciągać całe ciało i tutaj pytanie, jakie rozciągania powinienem jeszcze wykonywać poza tymi które są w tym temacie. Chodzi mi głównie o ćwiczenia wspomagające [...]
Wiec chodyi o to ze juz od paru ladnych lat trenuje na silowni i kilka razy mialem wlaczone do treningu silowego cwiczenia rozciagajace lecz po powiedymz 2 miesiacach zniehcecalem sie do nich bo przynosily mizerne rezultaty. Chcialem aby ktos doradzil mi jak sie rozciagac aby efekty byly zadowalajace. Mozecie tez wrzucic tytuly jakis sensownych [...]
Witam! Mam pytanie odnoszące się do rozciągania. Cwicze JKD od niedawna, w związku z tym również rozciagam ( programem, który jest na tym forum z małymi dodatkami). I chciałem zwrócic sie z pytaniem. Jako, że kiedy zacząłem sie rozciągać byłem naprawde słabo rozciągniety (ledwo i z trudem dotykam palcami ziemi) zastanawiam się ile razy powinienem [...]
Witam, W internecie w wielu filmikach instruktażowych istnieje powszechna opinia że w przypadku zbytecznego rozciągnięcia mięśni tylnich uda, martwy ciąg nie może zostać wykonany w poprawny sposób - "wynika to z tego, że mając odpowiednio rozciągnięte włókna mięśniowe, nie jesteśmy w stanie wytworzyć napięcia i uczucia ciągu w tamtych rejonach" ~ [...]
Siemanko, mam pytanie mianowicie czy wpłynie negatywnie takie połączenie ze po treningu rozciąganie statyczne, 3min po rozciąganiu zimny prysznic? Czy może lepiej zrobić to w odwrotnej kolejności czyli zimny prysznic po nim rozciąganie statyczne. A może nie ma to żadnego znaczenia? Dzięki z góry za [...]
Czy jak biegam od niedawna co 2 dzień 10 km (1:15 min) mi zajmuje to ile razy w tyg.musze sierozciagać bo takie wytrzymałosciuwki zbijajamięsnie podobno i jak ułożyć plan szybkościowy nug do tkaich biegów ??
Witam Może mi ktoś wyjaśnić jak to możliwe, że mój kumpel da rade rozciągnąć przed sobą ekspander, a ja nawet nie mogę trochę rozciągnąć mimo że na wszystkich ćwiczeniach na siłowni podnoszę od niego wieksze ciężary, więcej razy się podciągam itd. Jak to możliwe? Wzrost mamy prawie taki sam, długość rąk też. Jakie mięśnie są podczas tego ćwiczenia [...]
Witam wiem że były już takie pytania, ale ja mam zupełnie inny problem, rozciągam się od 9 miesięcy od 4 chodzę również na taekwondo.Sądzę że jestem rozciągnięty ponieważ umiem dotknąć głową kolan na stojąco,siedząco w siadzie podkarskim itp,potrafię rówinież w rozkroku czy siazdie podkarskim lub tzw pistoletu dotknąć podłogi i wogóle jestem [...]