..: JAK ZAPOBIEGAĆ KONTUZJOM :.. ..: POWSZECHNE KONTUZJE :.. Nadwyrężenie barków oraz problemy z łopatkami to dwie najczęściej spotykane kontuzje, których nie możesz ignorować. Początkowo objawia się to brakiem równowagi w umięśnieniu struktury okołobarkowej i łopatkowej. Ścięgna mięsni łopatkowych i tkanka zawierająca płyn smarujący [...]
Witam. Mam 18 lat, 194 cm wzrostu i 80 kg wagi. Chciałbym, jak pójdę na studia za rok, zapisać się do jakiegoś klubu zajmującego się boksem bądź też inną SW. Na razie nie mam zamiaru ćwiczyć pod kątem technicznym, żeby nie narobić sobie złych nawyków, lecz skupić się nad przygotowaniem siłowym i wytrzymałościowym. Oto tygodniowy plan zajęć: [...]
Cześć wszystkim Na początek parę słów o mnie. Z siłownią mam już kontakt od kilku lat ale nie było żadnych znaczniejszych efektów wizualnych przez problemy z sinusoidą popadania w anoreksję/bulimię. Jakiś czas po ogarnięciu d**y czas wreszcie zrobić forme. Prośba o ocenę diety i treningu. Głównym problemem jest to, że większość fatu odkłada mi [...]
Witam z góry piszę, że nie znalazłem nic co by mnie nie interesowało. Więc pracuje do późna w tygodniu dla mnie wolne dni które mogę pozwolić sobie w tygodniu to sobota i niedziela. Użyłem planu domatora i trochę go zmodyfikowałem 1. Wyciskanie płasko 4x 15,12,10,8 2. wyciskanie skosie w górę 15,12,10,8 3. rozpiętki 12.10,10 4.pompki przy ścianie [...]
Witam, przed chwilą wyszukałem sobie frazę na YouTube "szybkie rozciąganie po treningu" i znalazłem jeden materiał, na którym pewien pan poleca te 3 ćwiczenia (bardzo mi się one spodobały, całe rozciąganie nie trwałoby za długo, a ruchy są przyjemne). Oto one: 1. Ćwiczenie - Odwodzenie ramion (5-10 razy i przytrzymaj 3 do 5 sekund. ) 2. Ćwiczenie [...]
Witam, szperałem sporo po forum/książkach i daje moje dzieło do oceny. Wiek 16 Waga 58 Wzrost 172 Cel do osiągnięcia Masa Staż trochę w domu, kiedyś siłownia Aktywność fizyczna wymieniony niżej trening + WF/Basen A więc przejdźmy do rzeczy, Poniedziałek: Piorytet: Klata, triceps Rozgrzewka: Rowerek (s- sprint / w- wolne tempo) - 45w / 15s / 40w [...]
BOYER COE Kulturysta ten, pochodzący z południa Stanów Zjednoczonych, przez wielu fachowców uważany Jest za Jednego z najlepszych w historii tej dyscypliny. Coe pochodzi z bardzo usportowionej rodziny. Toteż jako 15-latek zaczął uprawiać kulturystykę, a jako 19-letni młodzieniec wyciskał w leżeniu 190 kg i przysiadał z obciążeniem 225 kg. Później [...]
Witam, mam 24 lata obecnie trenuje na siłowni 7 miesięcy, wczesniej trenowałem półtora roku (w wieku 17 lat). Do niedawna trenowałem FBW, teraz przechodzę na trening z super seriami który z pewnością musicie poprawić :) Celem treningu jest nabranie masy mieśniowej obecnie ważę 72kg przy wzroście 190cm, tłuszczu mam znikome ilości, co się będę [...]
Witam, Trenuję 5 razy w tyg rano (6:30) 2x intensywny bieg + siłownia (1h) + rozgrzewka i rozciąganie 1x długi bieg 1,5h + rozgrzewka i rozciąganie 2x siłownia 1h + rozgrzewka i rozciąganie Przed treningiem węglowodany (białe pieczywo, dżem, banan itp) W trakcie - woda Po treningu 25g ActiveLab Recovery 2.0 + jakieś węgle np banan, ciastka [...]
Mam 18 lat, 185 cm wzrostu i jestem chudy. Mam pytanie bo stosuję od kilku dni trening następujący: brzuszki po ukosie 3x24 unoszenie głowy w leżeniu 3x24 nożyce 3x24 unoszenie nóg w leżeniu 3x24 delfinki 3x30 pompki klasyczne 3x8 rozciąganie ekspandera kolejno za, przed i nad sobą po 3x20 każde przysiady 3x20 schodki (rozciąganie na schodach [...]
Cześć, chciałbym prosić kogoś doświadczonego o ocenę planu treningowego FBW w systemie ABC. Plan wygląda następująco (4 serie po 8-12 każdego ćwiczenia, 90s przerwy między seriami, 3 minuty przerwy miedzy ćwiczeniami). Zastanawiam się czy czegoś nie za mało. Trening zajmuje mi jakieś 40 minut + rozciąganie A: Martwy ciąg Wyroki z hantlami [...]
Witam Jak mowi temat potrzebuje pomocy od osob ktore maja wiedze i chca sie nia podzielic... Mam na imie Tomek-obecnie przebywam na emigracji w stanach.Mam 24 lata na silowni od 18 roku zycia.Wczesniej gralem w pilke(przestalem po podwojnym zlamaniu wszystkich 5 kosci srodstopia lewej stopy)Nastepnie trenowalem karate przez 2 lata i 2 lata wing [...]
Witam! Moim problemem jest połączenie treninku kulturystycznego- masowego z ABS II, treningiem na worku (ok 30 min) i mocniejszym rozciąganie nóg (ok 20-25 min)- typowo do uderzeń. Ćwicze na mase wg planu Michaiła dla średniozaawansowanych: *Trening A: Klatka Barki Triceps Łydki *Trening B: Nogi Plecy Biceps Pon ABS II [...]
Witam,dziennik zakładam w celu korygacji błędów oraz obserwowania postępów w czasie. Informacje: Wiek: 17lat Staż: 13miesięcy (trochę biegania,trochę sw,rozciągania,siłownia z przerwami) Wzrost: 176cm Waga: 68kg Obwody:Nie jest to w sumie moim prorytetem ale zapodam później. Treningi: (Coś koło półtora miesiąca to robię max dwa) Trening który ma [...]
Cześć, Kłopoty z kręgosłupem zmotywowały mnie do powrotu na siłownię. Przestałem ćwiczyć pewnie z 5 lat temu, po kliku latach regularnego lecz amatorskiego treningu. Teraz wracam zmotywowany, gdyż zmuszają mnie do tego: siedząca praca (50h/tydzień), wada postawy (ramiona ‘uciekające do przodu) oraz kontuzja (mięśnie po lewej stronie wzdłuż [...]
Witam! Chciałbym poprosić bardziej doświadocznych ode mnie ludzi (czyli pewnie wszystkich) o ocenienie, dodanie poprawek,udzielenia rad co do planu który przedstawiam poniżej. Priorytet planu osiągnięcie masy. Układałem go sam więc proszę o wyrozumiałość:P Jest on ułoży na moje ograniczenia związane ze studencką siłownią na której nie ma tego [...]
Siema. Wracam po wakacyjnej przerwie do treningów SW jak i na siłownie. MT trenuję dwa razy w tygodniu. Ćwicząc na siłowni chcę poprawić na początek wytrzymałość, a potem zabrać się za budowanie siły. Problem tkwi w tym, że trenując w poniedziałek i czwartek MT pozostają mi do wyboru dwa dni, które mogę przeznaczyć na siłownie - wtorek i piątek. W [...]
Witam!!1:D Mam na imię Marcin ćwiczę od 3 miesięcy, moja siłownia jest uboga tzn. mam hantelki( ok 18 kg ) własnoręcznie robioną ławeczkę, drążek do podciągania oraz worek bokserski. Ćwicząc chciałbym osiągnąć siłę, szybkość, gibkość oraz być dobrze rozciągnięty. Pewnie przesadziłem ale mój dotychczasowy plan treningowy wyglądał tak: Poniedziałek [...]