I moje pytanie dotyczy rozciągania czy lepiej rozciągać się po każdym ćwiczeniu tj robie przysiad - rozciągam nogi dobiero robie rdl rozciągam dół pleców - wl roz klatki itd itp. czy lepiej się rozciągać po całym treningu tego typu: Przed i/lub po kazdej serii to warto sie troszke ponaciagac, byleby nie stac w miejscu lub siedziec. Przed [...]
Julietta, są różni fizjo. Tacy, co nie znają się na treningu siłowym, będą Ci go odradzać. Moja fizjo stawia na rozciąganie, stabilizację i świadomość własnego ciała. Jeśli tego dopilnujesz i będziesz zwracała uwagę na technikę ćwiczeń, będzie dobrze.
Kaszka ( Łukaszku?- tak chyba ktoś cię kiedyś nazywał) po treningu to ja rozumiem, takie rozciąganie jest przyjemne i miło uspokoić oddech po orce. Mnie chyba brak jakiegoś konkretnego planu, takiego pode mnie. Sama sobie poszperałam i powybierałam różne ćwiczenia ale ciężko mi to do kupy sensownie złożyć, brak wiedzy.
atraMENTO, kładę piłkę tam gdzie boli i opieram się o nią całym ciężarem aż przestanie boleć :) A z taśmami robię np rozciąganie dwugłowych uda: /ObrazkiSFD/ZdjeciaSFD3_large/d210f8d3037c47b381e26e1302808d07.JPG
A tak odbiegając od tematu, jest tutaj ktoś z lordozą i mógłby napisać jakie ćwiczenia wykonuje? Przydałoby mi się ;-] Al3ktra, tilt to podstawa, plank, rozciąganie czworogłowych i pośladkowych, wzmacnianie brzucha i dwugłowych, ale typowych ćwiczeń nie mam ja też mam lordozę, Obli mi powiedziała... ale ćwiczeń jako takich nie wykonuję na to...
Już po treningu, wrzucam także dzisiejszą miskę. Mam pytanie, jak bardzo istotna jest kolejność ćwiczeń, tzn., czy ważniejsze jest by trzymać się partii mięśni, natomiast nie jest bardzo istotne ręce czy nogi, czy może jednak ściśle zgodnie z planem. A pytam dlatego że siłownia na którą chodzę jest dość oblegana, dzisiaj miałam czekać na wznosy [...]
Fizjo mi powiedział, ze i te samodzielne rozciągania nie są jakoś mega skuteczne. On twierdzi, ze potrzeba drugiej osoby do tego. Kilka razy miałam robione takie rozciąganie nawet we dwóch mnie gnietli. Chyba tylko poród był bardziej bolesny...
W wakacje bede miala okazję pobiegać po bezdrożach, może się przekonam ale ciężko mi to idzie. W szkole wolałam krótkie sprinty, z 600m zawsze były ledwo tróje a byłam szczupła i sprawna. Kolejnym problemem który się pojawia przy bieganiu to obolałe piszczele i na to lekarstwa jak dotąd nie znalałam nigdzie. Piszczele - odpowiednie buty, kwestia [...]
W wakacje bede miala okazję pobiegać po bezdrożach, może się przekonam ale ciężko mi to idzie. W szkole wolałam krótkie sprinty, z 600m zawsze były ledwo tróje a byłam szczupła i sprawna. Kolejnym problemem który się pojawia przy bieganiu to obolałe piszczele i na to lekarstwa jak dotąd nie znalałam nigdzie. Piszczele - odpowiednie buty, kwestia [...]
heh, mój nie wierzy w diety. W rozciąganie też nie wierzy. A trening siłowy wg. niego jest dla koksów i karków. Jak mu powiedziałam coś w stylu "no bo ja trenuję kulturystykę przecież", to zbladł jak ściana :D A co do low carb...nęci mnie. Ale na LCm na którym CHYBA byłam (zero węgli złożonych jadłam) też nie chudłam.
Witam! Mam pytanie. Zabrałem się do układania diety i wyliczyłem sobie zapotrzebowanie. Chciałbym, żeby ktoś doświadczony rzucił na to okiem i powiedział czy zbytnio się nie pomyliłem. Wzrost: 165 cm Waga: 54 kg Wiek: 15 Ćwiczenia: FBW i kondycyjne, dodatkowo rozciąganie i ABS Wyszło mi tak: kcal: 3240 B: 110g = 440 kcal Ww: 221g = 1990 kcal T: [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Rozgrzewka: 10-15 min Rozciąganie nóg: 5-10 minut Sprint: 6-10 serii po 100m Chciałbym tak ćwiczyć (biegać) i teraz pytanie ile razy w tyg stosować takie coś ?
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Rozgrzewka: 10-15 min Rozciąganie nóg: 5-10 minut Sprint: 6-10 serii po 100m Chciałbym tak ćwiczyć (biegać) i teraz pytanie ile razy w tyg stosować takie coś ?
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
a w miedzy czasie moge jakies cwiczenia fitness/rozciaganie na nogi czy jak regeneracja to regeneracja? ile razy/tydzien i jakie odcinki rowerkiem zeby to cos dalo?:P rowerkiem (stacjonarnym) czy rowerem? :-)
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
staram sie 1200-1600kcal ;) hmm.. jednak ciekawiej jak na drodze pojawi sie pare gorek i trzeba mocniej popedalowac;P w miejscu strasznie monotonnie..;P a co z pozostalymi 2 dniami w tygodniu- nicnierobstwo i rozciaganie?
Te rozciąganie pewnie robisz niedelikatnie. Poczytaj o poizometrycznej relaksacji, siadach rozciągających itp. Przed tym możesz rozgrzać mięśnie jakąś maścią, rozmasować. Ćwiczenia niewiele dadzą, jeśli stawy są zablokowane, a odblokować je potrafi tylko ktoś zajmujący się terapią manualną. Zakładam, że lekarze zrobili to co potrafią i wykluczyli [...]