Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Siema Od dwóch miesięcy ćwiczę systemem FBW - jedno ćwiczenie na daną partię mięśni. Nogi, Plecy i Klatka - 4 serie po 10 powtórzeń. Trening w poniedziałek, środę i piątek. Ćwiczenia zamieniane, różne każdego dnia. Chciałbym ułożyć stały plan na kolejne 2-3 miesiące, proszę o ocenę i ewentualne sugestie. A. Nogi - przysiad ze sztangą - 4 x 10 [...]
Cześć. Z racji tego ze slyszalem juz różne wersje a w szukajce konkretow nie znalazłem to muszę sie zapytać. Jeśli ktos pyta mnie o czas mojego treningu, to mam podac łączny czas z rozgrzewką i rozciąganiem? Czy podaje tylko czas treningu siłowego ( czyli samo podnoszenie ciezarów, wiadomo przerwy pomiedzy seriami i cwiczeniami tez sie wlicza)? I [...]
Witam wszystkich. Mam 15 lat, 178 wzrostu i waze 60kg. Moim celem jest przytycie na wadze i przybranie masy miesniowej. Po wielu przeczytanych postach o Splicie vs FBW decyduje sie na FBW poniewaz moj staz nie jest zbyt wielki, a wlasciwie zerowy. CO myslicie o ponizszym treningu ? Chce cwiczyc 3x w Tygodniu. Cwiczyc A B A ? Czy moze A A A, [...]
Witam! Od roku stoję na ciężarze 140kg a to bardzo osłabia moje morale, a plany mam wielkie dotyczące wyciskania. Zaczynam trenować tak jak dawniej czyli j***ć schematy, podczas wyciskania będę odbijał od klatki oraz odrywał pośladki od ławki. Co miesiąc będą sprawdzał maksa ( starając się robić to jak najbardziej przepisowo). Dane : Wiek : 19 [...]
Mam 15 lat w sierpniu 16. Trenuję już jakiś czas. Niestety lubię sobie zapalic szluge czy pojsc na browara z kumplami co mi nie pomoże w przyrostach. Jestem niski 171 cm. Chciałbym się dowiedziec jakbym mogl urosnac, moze jakies specjalne rozciaganie czy cos. Moim celem jest ładna sylwetka, siła, szybkośc kondycja. Oprócz siłki biegam też żeby [...]
Witam, chciałbym zadać kilka pytań odnośnie treningu gdy robie np nogi, triceps lub barki to potrafie te partie zmeczyc tak ze odczuwam to przez 2 lub 3 nastepne dni (oczywiscie nie bol tylko ostry trening) a jesli chodzi np o biceps czy klatke czuje ten trening jakas godzinke lub 2 a pozniej zmeczenie opada, czy jest to naturalne? czy moze zle [...]
Witam oceńcie ten plan i pytanie jak z powtórzeniami robić w każdej serii inaczej czyli np. 12 10 8 czy normalnie po np. 10 pow. ? Nie będę robił martwego ciągu bo ćwiczę w domu i narazie mam tylko razem 20kg obciążenia w sztandze niedługo dokupię więcej. Nogi -Przysiady z hantlami 4s -Wykroki z hantlami 3s Plecy -Wiosłowanie sztangą 3s [...]
Witam. Obliczyłem sobie dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze kierując się informacjami w tym artykule: http://www.sfd.pl/Dieta_na_mas%C4%99__dodatkowe_kg_dla_wszystkich_potrzebuj%C4%85cych!-t240536.html Wyszło mi około 4150 kcal na dzień. Info o mnie: wiek 22 lata waga 86kg wzrost 186 cm Typ organizmu: ektomorfik ("dolna granica") [...]
Witam, jestem początkujący (nie ćwiczyłem wcześniej na poważnie), moim celem jest przybranie na masie i co za tym idzie zwiększenie wymiarów mięśni, będę ćwiczył w domu (do dyspozycji mam hantle, masę własnego ciała i prowizoryczną ławkę poziomą ). Proszę o sprawdzenie i ewentualne poprawki poniższego treningu: Trening fbw: Klatka piersiowa: [...]
Podobno najskuteczniejsza jest metoda powtórzeniowa (6 - 10 z narastającą obszernością ruchów i ich szybkością). A może lepiej zastosować zwykłe rozciąganie (20 - 30s). Ile serii i jak długie przerwy? Kilka pytań co do techniki. Szpagat boczny - stawiać nacisk na mięsnie po zewnętrznej częsci uda czy wypiąć tyłek pozwalając by [...]
Witam! Proszę o pomoc w szczególnej sprawie: program ćwiczeń dla kobiety 50letniej z wrażliwą/delikatną częścią lędźwiową kręgosłupa i skłonnością do nadciśnienia. Żadna z tych dolegliwości nie została uznana przez lekarzy za zaawansowaną, siłownia zresztą polecona przez lekarza. A zatem chodzi o program, który pomoże w ogólnej poprawie kondycji i [...]
Witam proszę o ocenę planu i ewentualnie jakieś rady/zmiany. Zaczynam splita, wcześniej trenowałem FBW i PUSH/PULL Wszędzie jest 4 serie po 12 powt. Zwiększanie obciążenia co serię. Poniedziałek: Klata 1. Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 2. Rozpiętki na ławce skośnej 3. Wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej Barki 1. Unoszenie sztangielek [...]
Witam pisałem w dziale odchudzanie i odpowiedziano mi że trening do niczego. Chciałbym tutaj się dowiedzieć co źle robię ? Mój trening wygląda tak. Jest to trening obwodowy. Wybrałem taki bo 5-6 miesięcy temu ćwiczyłem w domu przez 5 miesięcy i wtedy schudłem 10 kg. Trening obwodowy jest dla mnie dobry myślę bo to taki FBW w czasie jednej wizyty [...]
Czesc Chcial bym zeby kejt podala mi plan treningowy dla sprinterów 100/200m. Mam 18 lat, 75 kg wagi i 182 cm wzrostu. W 4,5 i 6 klasie podstawówki chodzilem na treningi, biegalem 400 i 800. Jeździlem na zawody i niekiedy odnosilem sukcesy, ale nigdy (niestety) nie przykldalem sie solidnie do tego sportu. Jednym słowem zmarnowalem talent. Potem [...]
witam wszystkich mam pewien problem tzn zastój jest ;/ moglibyście mi powiedzieć w czym problem bo w diecie chyba nie bo jest dużooo bardzo dużo więc budulca nie brakuje ;) nie wiem może od treningu ? pn klata+bic+tric wt plecy barki przedramie czw klata+bic+tric pt plecy barki przedramie dodam to że biegam 2 x w tygodniu żeby troche nogi [...]
Około 3,5 miesiąca temu, po miesiącu intensywnego rozciągania, zaprzestałem ćwiczeń. Niedługo potem zaczęło mnie "spinać" w okolicy krocza oraz penisa. W ciągu kolejnych trzech miesięcy odwiedziłem kilku lekarzy, ale każdy leczył mnie na swój sposób. Niestety, nic nie znaleźli – nie wiadomo, co jest przyczyną. Nie doszło do żadnego naderwania. [...]
Witam. Mam 14 lat. 180cm 66kg Około 2 tyg temu robiłem plan 21-25 pompek ze strony 100 pompek.pl lecz przestałem na 4 dniu, gdyż nie mogłem go przejśc. W tym dniu zrobiłem jeszcze brzuszki i przysiady i nie miałem już siły na pompki W tym tyg. w pon miałem trening kosza, wtorek wf, sroda pilka nozna,czwartek wf i piatek kosz na ktorym było bardzo [...]
Witam mam do was pytanie czy to dobry plan treningowy ale zanim skrytykujecie nie cwicze kulturystyki tylko chce poprawić kondycję Plan A #Nogi : * wspinanie na palcach z 3 serie po 30 powtórzeń * wspinanie na palcach na jednej nodze 3 serie po 15 powtórzeń * przysiady z 3 serie po 30 powtórzeń * przysiady na jednej nodze 3 serie po [...]
znalazłęm w ksiązce taki plan, chcę aby ktos sie wypowiedział czy ten plan jest dobry... Trzy raazy w tygodniu: 1. Przysiady: 3 serie po 10 powtórzeń 2. Wyciskanie franucuskie: 4 serie po 6 powtórzeń 3. Zginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na ławeczce skosnej: 4 serie po 6 powtórzeń 4. Zginanie ramion: 4 serie po 6 powtórzeń 5. Pompki 3 [...]
Dane: 16 lat , 184 cm wzrostu , 66 kg wagi **Poniedziałek** -klatka (3 serie) -wyciskanie na ławce prostej 3 serie -wyciskanie na ławce skośnej 3 serie -rozpiętki (3 serie) -przenoszenie hantla zza głowe -triceps (3 serie) -francuskie wyciskanie ze sztangielkami trzymanymi w chwycie młotkowym (różne) ~uzupelniająco uda i łydki **wtorek** -barki (3 [...]