Jakbyś czytał uważnie, to byś wiedział co sądzę nt TKD Taka sobie SW, znacznie lepsze jest Muay thai. Rozciąganie nóg: wybierasz 2-3 ćwiczenia (np. szpagat poprzeczny, wzdłużny, motylek) i robisz każdego po 2-3 razy (pogłębienia po 10) - przytrzymanie na co najmniej 30 sekund. Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2005-10-18 14:48:14
3.11 Dziś się obijam (nie licząc sprzątnia@-)), w planach mam porządne rozciąganie, ale się z tym ociągam, bo bardzo nie lubię (boli mnie to okrutnie) Do miski dorzuciałam 10g ww- głodna jestem ostatnio bardzo. Dieta: 120/70/140 BTW 1. Placek z dyni: whey, jabłko, płatki owsiane, masło, 2kostki gorzkiej czekolady 2. Jajecznica z dynia: 2 jaja, [...]
nie bardzo wiem co ci polecic, gdyz nie chce cie miec na sumieniu trening wl -bez asekuracji!?! totalna porazka, wielkie ryzyko, zeby nie powiedziec glupota! trening wl 2x w tygodniu (raz mocno, raz lekko) mnie osobiscie wydaje sie najlepszy.. z cwiczen gdzie nie potrzebna asekuracja mozesz dodac wl dynamiczne, pompki na poreczach dynamika/z [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Powiedzmy że pomogłeś :D Znam rozciąganie,ale na uda to ze 2 ćwiczenia :/ Da rade opisać jakoś któreś ćwiczenia? Przydałyby mi się ze 3-4 albo i 5 :D Codziennie sie rozciągać nie?
Czyli ostatecznie plan będzie wyglądał tak: Poniedziałek 1.Pompki z nogami wyżej 4 serie 2.Pompki na trzech stołkach. 4 serie 3.Rozpiętki z obciążnikami 4 serie 4.Podciąganie wąsko podchwytem 4 serie 5.Uginanie ramion z hantlami 4 serie 6.Uginanie ramion z ekspanderem 3 serie 7.ABS Wtorek 1. Przysiady na jednej nodze 3 serie 2. Przysiady [...]
W takim razie plan wyglądać będzie tak: Poniedziałek 1.Pompki z nogami wyżej 4 serie 2.Pompki na trzech stołkach. 4 serie 3.Rozpiętki z obciążnikami 4 serie 4.Podciąganie wąsko podchwytem 4 serie 5.Uginanie ramion z hantlami 4 serie 6.Uginanie ramion z hantlami młotkowe 3 serie 7.ABS Wtorek 1. Normalne przysiady 3 serie 2. Przysiady na [...]
3/04 DT rozgrzewka 10 min orbi, potem cw z guma na barki i shoulders mob. HIM HAM i na przykurcze by Mawashi DZIEŃ 1 1. przysiad klasyczny (3 x 10, 90 sek. przerwy) R 10x15kg/ 10x25kg/ 10x35kg/ 5x40kg-dawno nie robilam ze sztanga, wiec ciezko szlo, nastepnym razem chyba zmniejsze kg 2. MC Romanian (3 x 10, 90 sek.) R 10x15kg/ 10x20kg/ 10x25kg/ [...]
najważniejszy link http://www.sfd.pl/search.asp Stretching : - by NinjaTKD http://www.sfd.pl/Stretching-t310732.html - by Rothen http://www.sfd.pl/Stretching_rozciaganie._Przeczytaj.-t291474.html - by CHDzBRD http://www.sfd.pl/Stretching%2C_og%C3%B3lne_zasady_rozci%C4%85gania._Polecam-t8277.html - by ?? [...]
Ja tam masochistą jestem. Lubię czuć ten ból. Pół godziny biegania (teraz zmiana na interwały) a później rozciąganie. Fajnie jest robić coś o czym kiedyś się tylko marzyło.
Ja mam dziwne nogi bo w sumie nigdy jakoś się specjalnie nie rozciągałem a ten przedni szpagat robiłem. Później rozciąganie na treningach było ale nie jakieś specjalne. Nie trzeba być jakoś specjalnie rozciągniętym żeby wysoko kopać. Znam osoby które przy rozciąganiu ledwo nogę na wysokość pasa podnosiły a kopały na wysokość głowy.
tak, z tym ze ja napisalem ze nadmierne rozciaganie powoduje oslabniecie cech motorycznych. Nadmierne tzn wcale nie jest potrzebne zawodnikowi robic szpagatow w kazda strone aby byc dobrym fighterem, lub zeby chociaz kopac na wysokosc glowy. Najwazniejsze jest rozciagniecie dynemiczne i na tym sie skupcie. Chociaz ja nie poswiecal bym [...]
Na początek dla Ciebie taki trening: http://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_os%C3%B3b_pocz%C4%85tkuj%C4%85cych_-_foty_str._12-t359947.html Stosuj go zgodnie z zaleceniami opisanymi w poście. Zwróć szczególną uwagę na rozciąganie całego ciała po treningu. Przy regularnym stosowaniu się do tego planu za około 6 miesięcy możesz liczyć na znaczną poprawę [...]
właśnie ważne jest aby pamiętać o tym że rozciąganie zawsze na KONIEC, ponieważ mięśnie po rozciąganiu stają się 20% słabsze a po ćwiczeniach są dodatkowo rozgrzane co za tym idzie lepiej się rozciągają ;]
Jeżeli chodzi o bieganie, to proponuję taki trening. Poniedziałek - bieg średnim tempem 30 min. - wystarczy Wtorek - interwały na krótkim dystansie - 100m x 6 z odpoczynkiem nie dłuższym niż 120sekund lub po szybszym spadku tętna poniżej 110x/min. Sroda - trening zmienny - 400m x 4. Z tym że jedno okrążenie bieżni biegniesz wolno, pamiętaj [...]
Na zawodach w tym roku miałem 12 : 34 na 100m, kulą 9 : 83. Od zawsze byłem dobry na krótkie dystanse. Właśnie wrociłem z pierwszego biegania, godzinka po parku. 5 x 1,3km, przerwy na rozciąganie 3-4 minutowe po okrążeniu. Kółko zajmuje mi 8 min, 2 ostatnie juz ciężko mi było, ale tak jak pisałem, naprawde nie mam kondycji dlatego zaczynam juz [...]
sie nie znasz to jest najnowsze ćwiczenie wydolnościowe miszczów radzieckich dla antify.łączy w sobie wiosłowanie,rozciąganie nuk.oraz wydolność organizmu poprawia.a to jest bardzo cenne jak sie całe życie ucieka%-)