witam mam 16 lat i zakładam dziennik treningowy, trenuję dopiero 3 miesiące, diety nie mam, po prostu staram się zdrowo odżywiać ;) a więc dzisiejszy trening: roztruchtanie: 10 minut rozciąganie: 15 minut skip A C z gryfem: 3x30m skip B: 3x20m pełny przysiad z piłką lekarską: 3x10 półprzysiad: 60kg, 3x6 pajacyki: 3x10 podskoki z gryfem: [...]
cze stop no bo ja miałem trzy tygodnie gips i zero ruchu i ćwiczyłem 2 miesiące przed gipsem i co mam robić po zdjęciu gipsu bo jeszcze z 2 tyg nie będę chodził na siłownie czyli razem 5 a co mam robić jaki trening na rozciągnięcie się jakieś aeroby i jaki trening na siłke bo f***master mówi że mam robić ACT ale przydało by się jeszcze jakieś [...]
Witam, czy po treningu FBW na drugi dzień można robić np po jednej serii pompek, przysiadów, brzuszków i innych ćwiczeń na każdą partię, chodzi mi o 1 serie tylko + rozciąganie i rowerek stacjonarny 10-20 min. Ma to być jako cardio, ponieważ nie lubię robić np rowerka 45min. Czy lepiej zostawić ten dzień na regeneracje. Ogólnie nie mam po treningu [...]
Witam, Przymierzam się do zakupu gum do ćwiczeń ( rozciąganie ) . Czy jest to dobra metoda do ćwiczeń na pozbycie się kilku kilogramów a jednocześnie na poprawienie definicji mięśni ? Dwie wersje : z piłką wraz z uchwytami oraz w wersji bez piłki. Co wybrać ? 1. http://fitbay.pl/598-pilka-gimnastyczna-z-uchwytami-wilekosci-65-cm.html 2. [...]
Witam, Pierwszego stycznia mialem wyrostek wycinany, Czy moglbym zaczac za 2 tygodnie powoli cwiczyc-bieganie, jazda na rowerze, pompki,rozciaganie sprezyn na noge,klate i nad glowa, czuje sie dobrze,czy nie jest za wczesnie?Lekarz mowil conajmiej 6tygodni,no forum pytalem to mowia 3miesiace a nawet 6m,W czerwcu mam egzaminy i musze tez wycwiczyc [...]
Mam 15 lat, 173 cm wzrostu, ważę 66kg, posiadam hantle razem ok 20kg, drążek do podciągania. Może nawet w tym temacie: http://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_os%C3%B3b_pocz%C4%85tkuj%C4%85cych__foty_str._12-t359947.html Bardzo proszę o pomoc w ułożeniu treningu dla mnie, na masę, w tych domowych warunkach. Proszę, abyście napisali jaką rozgrzewkę, [...]
Codziennie rozciągam się 4 razy. Rano (zaraz po przebudzeniu przed śniadaniem), przed treningiem, po treningu i przed snem. Mam pytanie: czy aby na pewno dobrze robię rozciągając się przed śniadaniem, czy nie powinienem najpierw zjeść i zapobiec katabolizmowi, a dopiero poźniej rozciąganie?
Witam serdecznie cały SFD. Prosił bym kogoś o napisanie dla mnie planu treningowego. Najlepiej 4 dniowy i nie ma mase. Chodzi mi o trening na wytrzymałość i wydolność. Czytałem forum ale nie znalazłem odpowiadającego mi treningu. Mam 17 lat (prawie) a na siłowni ćwiczę już dość długo. Do tego dochodzi jeszcze rozciąganie co dziennie w domu ok 1h [...]
Cześć! Potrzebuję waszej pomocy. Szukam pewnego programu treningowego. Nie pamiętam jak się nazywał. Znalazłam go w necie. Były w nim rozpisane treningi na 5 dni w tyg, w każdy na co innego. W ndz bodajże rozciąganie, sb wolna. Mogłam coś pomieszać w dniach ale generalnie o to chodziło. Prowadził je taki czarny facet ;) było to chyba po ang. [...]
Czesc mam 173cm wzrostu ,16 lat i 2,5 miesiąca. Mój ojciec ma 170 cm, matka 169 cm. Dziadkowie mają odpowienio 182cm i 175cm, Czy mam szanse jeszcze urosnąć i jakie cwiczenia powinienem stosowac na wzrost(rozciąganie na drązku)? I tak realnie czy moge myslec o 177+??
Jakie rozciąganie Yokoguny lepiej stosować z cz.1 czy cz.2? Co jeszcze oprócz biegania, treningu siłowego, rozciągania i skakania na skakance warto umieścić w planie przygotowań do SW? Pozdro.
nie wiedizalem gdzie to napisac czy w dziale trening czy tutaj ale widzialem ze tu sa podwieszone artykuly pt: "rozciaganie" to tu napisze chodzi mi o to: bo wieczorami jak sobie czytam ksiazke to klade sie na podlodze i nogi opieram na scianie, mam je rozchylone na boki i nic nie robiac one same sie rozciagaja.. co o takim sposobie rozciagania [...]
Jestem zadowolony z swojej sylwetki i nie chce juz rosnac tylko utrzymac swoja wage i posture :) w tym celu biore odzywke monster mass tylko i wylacznie przed i zaraz po treningu w dni nt nigdy... czy moge to brac caly czas tak jak teraz tylko i wyl w dni T 2 razy... bez uszczerbku na zdrowiu ? czy moglibyscie polecic cos na wzrost ? ew jakie [...]
Witam mam parę problemów 1. Gdy przy podniesionej prawej nodze zegnę kolano to mi strzyka. 2.Podczas podnoszenia sztangi na ławeczce w lewym barku też mi strzyka. 3.Podobnie jak w 2 tylko, że przy podnoszeniu łapie mnie straszliwy ból w prawym barku. W związku z tymi problemami mam pytanie czy to jakieś poważne problemy z którymi muszę iść do [...]
mam to samo, biodra bolą kiedy się rozciągam do szpagatu tureckiego i zależy od ustawienia stóp i głównie boli jak jestem wyprostowany, jak się pochylę to raczej nie ale też się zdarza... przed rozciąganiem biegam około 20 min a później robię wymachy nogami (z początku ledwo mogę unieść nogę do góry bo mam jakby blokadę w biodrach ale po kilku [...]
tydzien temu zrobilem sobie tatuaz na reku ,juz chyba sie zagoil bo nie ma zaczerwien i zeszly wszystkie strupki a skora jest gladka ale ma pytanie: Kiedy moge ruszyc na silownie czy pocenie i rozciaganie nie wplynom zle na tatuaz? Z gory dzieki
Witam, szybkie pytanie - załóżmy, że człowiek się długo nie ruszał należycie a przed nim jest kilkudniowa wycieczka, w której marsz/spacer będzie zarazem intensywny jak i kluczowy - jakie ćwiczenia rozciągające polecacie, napiszcie "jak dla 3-latka", po kolei i jak najszybciej bo niestety do wycieczki został niecały tydzień. Dzięki, pozdrawiam :) [...]
Siemanko, w kilku miejscach wyczytałam, żeby robić 12-14 serii na nogi.. I teraz tak się zastanawiam czy ogólnie, czy każdego ćwiczenia? Robiąc 5 ćwiczeń w przedziale 8-12 powtórzeń i każde po 12 serii + rozgrzewka i rozciąganie do tego to jednak sporo czasu zajmuje. Móglby ktoś mi wytłumaczyć jak powinnam robić, żeby uzyskać najlepsze efekty? ;)
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Witam Ogólnie moje pytanie jest jasne i proste. Czy można połączyć FBW ćwiczone 3 razy w tygodniu, z ćwiczeniami wytrzymałościowymi w dniach przerwy od FBW? Mając na myśli poziom wysiłku jak na Taekwondo czyli bardzo wyczerpujący, zostawiając w ten sposób niedziele całkowicie wolną od ćwiczeń, lub przynajmniej robiąc w ten dzień jakieś [...]
Witam. Na siłownie chodzę od miesiąca, i mam mały problem. Moj lewy biceps szybko się pompuje. Już po pierwszej seri staje się drętwy, i nie moge do konca wyprostować łokcia. (w sensie moge, ale jest opór bo biceps blokuje). Różnica między bicepsami 2cm. Mięsień przy łokciu szybko twardnieje, w stosunku do prawej ręki jest twardszy. Oczywiście [...]