ja robie tak: 1.wyciskanie w skosie sztangi x2 2.wyciskanie w poziomie sztangi x1-2 (zalezy w jakim minicyklu) 3.podciaganie na drazku lub sztangi w opadzie x2 4.przenoszenie sztangi lub sztangielki x1-2 5.wyciskanie zza karku (podobno kontuzjogenne)x2 6.rozciaganie sprezyn x1 (zamiast unoszenia bocznego w opadzie bo go nie lubie) 7.unoszenia [...]
i moje treningi mniej więcej dzielą sie tak, że: Poniedziałek: * rozciąganie * kopcięcia, ogólnie techniki nożne Środa: * postawa, garda * ręce, sierpy, proste itd Piątek: * wszystko w połączeniu osobiście najbardziej lubię treningi piątkowe tyle, że w piątek to nie zawsze jest tak łatwo się zebrać zeby isc
Byłem wczoraj u rehabilitanta na zabiegach miałem wywiad, prądy laser, masaż bańką i na koniec terapia manulalna czyli rozciąganie tak żeby kręgosłup strzelał . Generalnie rehabilitant powiedział mi że mam bardzo spięte mięśnie więzadła kręgosłupa piersiowego. Pytanie czemu aż tak długo mam spięte mięśnie ból trwa już pół roku to nie tylko ból [...]
Daroson, nie mów, że to Twój klubowy trening :> Skoro się temat rozkręca to opisze jak u mnie jest... Na początek rozgrzewka - bieg (krążenia ramion, przysiady), później rozciąganie, wymachy, skłony, pajacyki. Po tym bieg bokserski i walka z cieniem. Następnie technika i sparingi. A po tym już mamy stacyjnie worek, skakanki, ćwiczenia z [...]
Moim zdaniem kazdy wiek jest dobry na zaczęcie treningu. Mówi się ze zapasy to prawdziwa szkoła twardego życia. Nie trzeba byc nikim wielkim, ale zawsze sie może przydać w życiu takie umiejętności jak wytrzymałość na rozciąganie. Ja zacząłem trenować w wieku lat 7 i trenuje do dnia dzisiejszego a mam teraz 16 lat. Gorąco polecam
FBW Rozgrzewka dynamiczna wymachy skrety itp +5min orbitrek 1.Plank 1min - jeżeli delikatnie w celu aktywacji mięśni stabilizujących przed siadami to ok, jednak nie mecz mocno bzrcuha przed wielostawami 2.Przysiady 3x10 ok 3.Podciąganie nachwytem 3x max (brakujaca liczba powtórzeń do 10 negatywy) ok na grzbiet jak najbardziej 4.Pompki klasyczne [...]
I to, i to. Prawdę mówiąc to noge podniesiesz swobodnie tylko na taką wysokość, na jaką jesteś w stanie zrobić rozkrok bez dociskania, nie wyżej, ponieważ w powietrzu nie ma żadnego podparcia, które by Ci ten rozkrok poszerzało Tak więc rozciągaj się dalej i ćwicz rozciąganie aktywne. Aha - to się nie przydaje w walce...
Witam wtorek trenowane partie biceps +triceps Triceps 1.pompki na poreczach 4 serie po 12 powtorzen 2.sztangielka zza glowy 3 serie po 10 powtorzen 3.francuskie wyciskanie sztangi 4 serie po 8 powtorzen Biceps 1. w oparciu o kolano 4 serie po 10 powtorzen 2. sztanga łamana 4 serie 10,8,6,4 powtorzenia progresja ciezaru 3 mlotkowanie 3 [...]
Mięśnie skośne optycznie powiększają szerokość talii więc nie wiem czy jest to przez Ciebie pożądane. Ale tak, według mnie możesz tak zamienić jedno ćwiczenie Odpoczynek między obwodami wykorzystać możesz na np. leciutkie rozciąganie, aby mięśnie chociaż przez chwilę odpoczęły. Jeżeli chodzi o pompki, to śmiało możesz robić wersję dla kobiet [...]
my na obozie mielismy po 2-3 treningi codziennie, wiadomo ze wynikow nie bedzie dzien po treningu bo jestes zmeczony, dlatego kilka dni przed zawodamy tylko jakies rozciaganie i rozruch.
Ćwiczyłem metodą Lafaya bardzo fajny,przyjemny trening jednak nie do końca to czego szukam.Co sądzicie o połączeniu metody budowania siły z "nagiego wojownika"+rozciąganie odprężone+3 razy w tygodniu biegi wytrzymałościowe+jakieś ćwiczenia na poprawe zwinności i koordynacji. Jakie ćwiczenia rozwijające zwinność/koordynacje polecacie(to [...]
Jeżeli chodzi o drążeka to podnoś sie po 20 razy w 4 seriach na ćwiczenie, w różnych chwytach, nachwytach , podchwytach. Pompki też w zależności od rozstawienia rąk, a skoro masz juz tak mocne łapki to rób pompki pod ścianą na rękach. Mianowicie brzucha. Ja mam ławke rzumską ... brdzo fajna sprawa na rozciąganie mięśni przy okazji.... skośna też [...]
wg mnie za słaba rozgrzewka. Napisałeś rozciąganie dynamiczne dałeś jedno ćwiczenie dynamiczne (1 seria to za mało, chyba najlepiej 3 takie) a pozostałych to...chyba statyczne, nawet nie potrafię nazwać. Raczej ćwicz już dostępnymi planami, są sprawdzone i dobrze zorganizowane, pamiętaj że ważna jest systematyczność;-)
oki. wyglada to tak: 15-20 min.-stepper potem "probuje"sie rozciagac ok.2-3min. sklony tlowia w pozycji stojacej i siedzacej,przysiady,rozciaganie miesni wewnetrznych ud.. po tej niby rozgrzewce zaczynam trening. Cwiczenia klatki piersiowej i miesni grzbietu: -rozpietki w siadzie na maszynie 40 razy w 4 seriach -rozpietki ze [...]
Najlepiej mieć jednego trenera który Cię pokieruje. Siłka też jest ważna ale nie w tym wieku.. tylko Cię spowolni. Chodź sobie tylko na Kicka i szlifuj technikę a siłą zajmiesz się później. Tym bardziej że masz swoją kategorię wagową (na siłowni rozbudowujesz muskulaturę a co z tym idzie zwiększa sie twoja waga). Kickboxing, rozciąganie i bieganie [...]
mam 17 lat i tez zalezy mi zebym urósł jak najwięcej... jakie są te ćwiczenia dynamiczne?? jak wyglądają - bo na tym się nie znam... a te preparaty takie jak L-glutamina i inne co zwiększają GH?? czy rozciąganie coś da??? czemu Ci co grają w siatkówę - są wyźsi.. czy może to zadziałać w moim wieku??
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
1. Unoszenie kolan w zwisie na drążku 2. Przysiady 3. Przysiady wykroczne 4. Krzyżowanie linek wyciągu w staniu 5. Wyciskanie sztangielek 6. Unoszenie sztangielek bokiem w górę 7. Podciąganie na drążdku podchwytem 8. Podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) 9. Uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie – w podporze o kolano 10. Rozciąganie [...]
Zrobiłeś sobie plan podwójnie dzielony, bez nóg. Jest taka opcja trenowania i dobrze się sprawdza ale w domowych warunkach i przy swoim stażu powinieneś podzielić treningi na A i B, ten pierwszy z pompkami to będzie Trening A, drugi B. Do A daj 3 ćwiczenia na klatkę, 2 na barki i 1 na triceps. Do B daj 3 ćwiczenia na nogi, 3 na plecy i 1 na [...]