Jak w temacie mam tu 2 tematy o rozciąganiu, oby dwa są chwalone, i nie wiem na który się zdecydować, chodzi mi głównie o rozciąganie w domu. http://www.sfd.pl/ROZCI%C4%84GANIE!!!!!-t134922.html vs http://www.sfd.pl/Jak_si%C4%99_rozci%C4%85ga%C4%87_%C5%BCeby_mia%C5%82o_to_sens_-t257887.html PS: Wydaje mi się że Waldka lepszy. Zmieniony przez - [...]
jakie ćwiczenia rozciągające polecacie, które byłyby pomocne w grapplingu? http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.asp zdjęcia 1-5, 8a!! 11-15.. na nogi to standardowo, dlatego pominąłem.. chodzi mi o jakieś "specjalistyczne" ćwiczenia.. macie takie? ..na których gruppach mięśniowych polecacie się skupić?
Witam, tutaj niby masa i te sprawy, ale może ktoś poleciłby jakiś fajny filmik instruktażowy który pomógł by wykonać szpagat i rozciągnąć porządnie dolne partie, mam na myśli miednicę oczywiście też nogi, i wszystko co się da. Próbuję coś tam robić, ale jakoś słabo mi idzie. Niby czuję się dość rozciągnięty wykonując ćwiczenia z yt ale pomimo tego [...]
Rozciągam się już dłuższy czas wykonuje szpagat damski i turecki .Napiszcie jak wy się rozciągacie i ile razy w tygodniu najlepiej to robić ,żeby w ciągu dnia zawsze móc urzyć daną technike ,wiecie poprostu czuć,że nie sprawi problemu wysoki kop
Witam, Piszę do was z pytaniem bądź prośbą na podanie jakiś fajnych ćwiczeń na rozciągnięcie się aby móc wysoko oraz dokładnie kopać :) Aktualnie trenuje MT ale chce sobie w domu poćwiczyć też by szybciej to opanować. Ogólnie to dobrze jestem rozciągnięty spokojnie przy skłonie w przód potrafię dotknąć ziemi nadgarstkami lecz muszę jakoś [...]
Witam! Prosze o ulozenie cwiczen na rozciagniecie miesni (szczegolnie miesni nog) - na caly tydzien. Cwicze w warunkach domowych (jedynie dostepne hantelki o wadze 2kg i 5kg). Chce, abym po pewnym czasie umial dotknac glowa kolan na prostych nogach (a kiedys nawet szpagat). Dodam, ze mam 17 lat. Przepraszam, jezeli taki temat sie pojawil, ale ja [...]
Witam. Od jakiegoś już czasu zamierzam zacząć się rozciągać. Problem w tym, że nie mam żadnego pomyślu jakby to zrobić, aby wyszło mi to jak najleiej. Zamierzam niedługo zapisać się na MT i dlatego chciałbym się porozciągać, by móc wykonywać ciosy nogami w okolice głowy. Dlatego proszę kogoś kto się na tym zna, aby mi tutaj wypisał jakie ćwiczenia [...]
Witam, trenuję na siłowni i staram się rozciągać całe ciało po zakończeniu treningu. Ostatnio wpadła mi do rąk książka "Rozciąganie odprężone" autora Pavel Tsatsouline i zamierzam zacząć się rozciągać według planu zamieszczonego w tej książce. Moje pytanie jest następujące: Czy mogę rozciągać się np. 1-2h po treningu przy TV (według metody [...]
Witam! Ostatnio ortopeda zwrócił mi uwagę że jestem słabo rozciągnięty - jakbym nie wiedział - i zalecił ćwiczenia rozciągające. Jednak nie powiedział dokładnie jakie. Chodzi tu szczególnie o to że stojąc na prostych nogach nie daje rady dotknąć palcami (rąk) do ziemi. W jaki sposób się rozciągać aby pozbyć się tego problemu? Proszę o pomoc
Witam, mam dość duże skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym a co za tym idzie również przykurcze w klatce piersiowej i zamknięte barki. Dodatkowo po złamaniu mostka posiadam TKZ pierś koguta. Zacząłem coś z sobą robić byłem na rehabilitacji i udało mi się rozciagnac nieco klatkę i cofnąć barki. Niestety rechabilitant powiedział że ćwiczenia [...]
Prosze o zamieszczenie treningu na rozciaganie. Najbardziej interesuja mnie nogi. Z gory dziekuje. w miare mozliwosc prosze o linki lub wypowiedzi z jakimis fotkami zeby bylo prosciej. Hmm wszyscy co pytali zaproponowali ten post w treningu umiescic wiec to robie. Mysle ze nie tylko mi sie to przyda. Moze ktos sie jeszcze nakreci zeby sie [...]
powinienem rozciągac sie w trakcie treningu czy raczej w osobne dni?jak narazie moj tydzien wygląda tak:2 dni kickboxingu i 3 siłowni.moze mi ktoś pomóc? z góry dzięki!
Duzo czytalem na ten temat , ale nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wiec zapytam was: Czy rozciaganie do szpagatu wykonywac codziennie (niektorzy twierdza ze tak jest lepiej) czy co dwa dni zeby dac miesniom i sciegnom czas na regeneracje? Dodam, ze nigdy sie nie rozciagalem i nie jestem pewny czy moje sciegna sa gotowe na codzienne [...]
Witam! Od niedawna trenuje MMA 3 razy w tygodniu oprocz tego w dni wolne robie sobie technike w domu do tego chce zaczac sie rozciagac. Tylko mam pytanie wiem ze powinno to wyglądać tak 1.Rozgrzewka 2.Rozciaganie Dynamiczne 3.Trening 4.Rozciaganie statyczne. A w dni gdy nie mam normalnego treningu tylko kondycyjny jak to powinno wyglądać? I [...]
witam tak jak w temacie.Mianowicie rozciągam sie już prawie 3 miesiące,głównie zależy mi na tym aby jak najszybciej wykonać poprawny szpagat,ale i nie tylko....>Rozciągam sie co drugi dzień po uprzedniej rozgrzewce 40 min jazdy na rowerze w terenie.W dziedzinie sportu nie jestem nowicjuszem a więc jakieś tam przygotowanie posiadam.Teraz prośba [...]
Cześc mam pytanie ile razy w tyg się rozciągac ?? Treningi karate mam pon sroda ,nie mamy zawsze rozciagania,wiec musze to robic w domu :) 2 pytanie to ćwiczenia na rozbicie bioder ktore przeszkadzaja mi przy kopnieciu okreznym i bocznym mae geri kopie na glowe ... przy siadzie tureckim bolą mnie nawet ,do tej pory robie motylek ,zabke wiecej nie [...]
Witam!! Rozciągam sie juz jakis czas, chciałbym zakupić jakies witaminy, minerały aby ścięgna i mięśnie szybciej sie regenerowały i wspomagały jakos to rozciąganie. Czy są jakies witaminy które wpływaja na regeneracje ścięgien? Tzn. napewno jakies w jakims stopniu wpływaja na to tylko jakie?? Co polecacie mi...aha i to nie ze tylko sie rozciągam [...]
Witam, dziś chciałem zapytać 1. jakie ćwiczenia na rozciąganie można wykonywać w domu aby uzyskać jak najwyższe kopnięcia (na necie są, tylko czy wykonywać zawsze te same?)? 2. czy są ćwiczenia na szybkość kopnięcia i uderzenia ręką.? Dziękuję za odpowiedzi. Z tego co patrzyłem były "PODOBNE" tematy do mego ale nie takie same.Pozdrawiam
Witam. Mam pewne pytanie odnośnie rozciągania, zastanawia mnie pewna rzecz. Czy powinienem rozciągać się bezpośrednio po treningu kiedy mięśnie są jeszcze rozgrzane czy na drugi dzień nietreningowy kiedy mięśnie są "zimne"? Słyszałem już sporo opinii na ten temat i były bardzo podzielne zdania, zresztą jak na prawie każdy temat. Więc teraz [...]
witam! mam problem, chcialbym poprawic mozliwosci rozciągania w swoim organiżmie. Znaczy, przy prostych nogach na stojąco dosięgam do piszczeli, a nie do ziemi(a taki mam cel) to samo tyczy sie siadu prostego i próby bezproblemowego dotknięcia palców. Chcialbym podjąć prócz silowni jakis trening na rozciąganie. macie jakieś plany dobre aby efekty [...]