Shinji77 Ciekawy temat, kilka razy już pytałem o podobne klimaty na forum ale jakoś bez odpowiedzi to zostało :P,szukałem w wyszukiwarce i starych temetach "siła fizyczna w SW" ale ciężko jest znaleźć jakiś ogólny plan na cały tydzień, z rozpiską poszczególnych dni i co i jak łączyć, coś tak jak twój. Myślę że warto by było (bo takie [...]
fajnie by było jak byś wypełnił ankiete działu ale co powiem teraz: 1.?rozciaganie w przerwach pomiedzy cwiczeniami?- robisz rozgrzewke to jeżeli ona jest porzadna to wykonujesz napewno dynamiczne, w przerwach nie ma sensu jeśli już to po treningu wyknaj porzadne rozciaganie statyczne 2.przysiad pelny- z tego co w mojej głowie siedzi wiem że takie [...]
samo rozciaganie moze nie pomoc. tym bardziej, jak nie bedziesz robil tego prawidlowo, miesien na rozciaganie odpowiada czasem jeszcze wiekszym napieciem. najlepiej jakbys wybral sie do fizjoterapeuty zeby ci objasnil cwiczenia z poizometrycznej relaksacji miesni. co do witamin http://www.sfd.pl/sklep/Universal_Nutrition_Daily_Formula-opis483.html
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Poniedziałek(brzuch i mięśnie naramienne) mięśnie naramienne-unoszenie sztangielek(2x5kg) bokiem w górę, unoszenie ramion w przód ze sztangielkami i brzuch-brzuszki- 8 serii po 30 powtórzeń Wtorek(triceps i nogi) triceps-pompki(5 serii po około 30 każda), nogi- rozciąganie, przysiady, przywodzenie nóg, przysiady z wykrokiem i ciężarem(2x5kg) [...]
mam pytanie co do rozciągania : mianowicie po tym treningu jest lekkie rozciąganie a ja chce być dość dobrze wygimnastykowany moge dodać pare ćwiczonek na rozciąganie ?
Ale żeby nie być zbyt krytykancki, proponuje jedno z wielu rozwiązań. dzień 1 1. ćwiczenie dynamiczne (do wyboru, np np przysiad z podskokiem z minimalnym ciezarem) 2. ćwiczenie angazujace czworogłowe (najlepiej przysiad) 3. ruch poziomy 'push' (np. yciskanie na ławce) 4. ruch pionowy 'push' (np. push press) 5. ćwiczenia stabilizujące [...]
Skunksiarz racja SOG. Zapomniałem dodać info o stretchingu Rozciąganie jest ważne. www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm Tak wogule to ja przy 188 cm miałem problemy z postawą ciała wiadomo - wyższy człowiek = wieksza siła która pochyla nas do przodu przy złej postawie. Dostosowując się do tego co napisałem sam sie dziwie z efektów
ATLAS ĆWICZEŃ "Rozgrzewka-Jest bardzo istotnym elementem treningu. Zaniedbanie jej lub wykonanie niepoprawnie może być przyczyną wielu, często niebezpiecznych kontuzji. Każdy trening, nawet lekki powinien być nią poprzedzony. Jak powinna wyglądać rozgrzewka? Przede wszystkim powinna obejmować swoim zakresem część ciała, którą będziemy [...]
05.03.2014 Panowie, wszedł cheat. Na końcu wypiski go zobaczycie, bo jest tak niesamowity, że musicie się na niego przygotować :-D Generalnie to mocne DOMS'y na udach i łydkach mam po 2 dniach rowerku i treningu łyd wczoraj, ale poszedłem dziś na siłkę zrobić HIIT na rowerku właśnie i poszło fajnie :-)) Trening Rower - 5 minut rozgrzewki - 10 [...]
Rusek, zdaje się pisał, tylko nie pamiętam w której książce, że człowiek jest przystosowany do wysiłku bez rozgrzewki. Natomiast rozciąganie po treningu pozwala chociażby wstać następnego dnia z łózka :-) Kwestia jest dość ciekawa, bo jeżeli rozgrzewka nie wpływa na ilość kontuzji, to może wpływać na wyniki, czyli lepsze rozgrzanie ma przełożenie [...]
Wczoraj trochę potruchtałem. Nie było źle, jak już się trochę przyzwyczaiłem do bólu. Wyszło jakieś 0,5h na powietrzu, z 500m na boisko i z powrotem i 10 okrążeń na tartanie. A raczej na śniegu i lodzie. 1 kółko to 200m na oko. Nie ważne. Trucht miał mnie przygotować do rozciągania, a rozciągałem się prawie 1h. Solidnie, bez pośpiechu. Nadrabiałem [...]
Przysiad z 2KB40 nie jest większym problemem, problemem jest zarzut tych dwu kulek żeby ten przyciad wykonać :-D hehe próbowałeś? :-D Dobrze napisane, choć nie wiem, czy te 80kg tak łatwo bym wycisnął. Ledwo wskoczyłem na 2xKB32, nie wiem, czy dam radę zarzucić 2xKB36. Na sali jest jeden w domu mam jeden, ale wozić mi się nie chce. Nie dawno dwa [...]
Z tym sykaniem jest o tyle ciekawa historia, że samo syknięcie bez kompresji na niewiele się zdaje. Rusek pisze, że kompresja jest najskuteczniejszym sposobem oddychania przy wyciskaniu ciężarów. Dalej wstrzymanie oddechu (to mi najczęściej wychodzi). Najsłabiej na pustych płucach. Szczegóły w Nagim wojowniku. Wczorajszy trening: - rozgrzewka - [...]
Patrząc na ceny tego wszystkiego i amatorskie podejście (bo za takie to nasze podejście uznaję): Jak ktoś chce sobie chodzić do pracy i dodatkowo zdobyć SFG, to musi być po prostu bogaty (silny i wytrzymały!!). Jak ktoś pracuje w branży fit - jest instruktorem, ma siłownię, jest rehabilitantem (oj, wyzwanie zalecić komuś kettla - już widzę [...]
Dzięki, dzięki, a komentarzy brak... Osobiście uważam, że marketingowo projekt bardzo fajny. Cele ustanowione przez Pavla w ETK pokrywają się z wymaganiami do TT i są naturalnym ukoronowaniem treningów z kettlami. Jeśli ktoś trenuje na własną rękę, to ma substytut pracy w sekcji. Ale jak to mówią, po owocach ich poznacie. Wczoraj zrobiłem sobie [...]
Wczorajszy trening: - rozgrzewka - pistolety KB16 1x (1,2,3), KB20 1x (1,2,3, KB24 1x (1,2,3 - front squat 2KB32+2 1x (1,2,3,4), 4x (1,2,3) - zakroki 2KB20 3x (1,2,3) - rozciąganie Byłem w klubie dużo wcześniej, więc samowolnie zacząłem robić pistolety. Mniejsze kule wchodziły na tyle dobrze, że w ostatniej drabinie sięgnąłem po KB24. Tu już tak [...]
Tydzień 5 Poniedziałek: - rozgrzewka - TGU KB28, KB36, KB42 - back squat 5x5 50kg - MP 2KB32 3x (1,2,3,4) - wiosło 5x5 50kg - swing KB48 9x10 - stretching TGU - z Buldogiem b.ciężko. Rozważam wprowadzenie jakichś zmian, tj. 2x jakieś wygibasy poprawiające mobilność etc. i raz typowo siłowo (czyli to co teraz na każdym treningu). Przysiad - przy [...]