Wg programu Lafaya raz w tygodniu to za malo. Wiekszosc cwiczen z tego programu rozwija jednoczesnie kilka grup miesniowych, tak wiec praktycznie podczas kazdego treningu rozwija sie wszystkie glowne grupy. Do tego dochodzi rozciaganie. Wogole zamierzasz zaczac cwiczyc czy juz cwiczysz i chcesz zmienic program? Jaki jest Twoj cel ? Masz jakis [...]
Wałkowane milion razy. http://www.sfd.pl/ROZCI%C4%84GANIE!!!!!-t134922.html http://www.sfd.pl/ROZCIAGANIE!!!!!_cz.2-t135103.html Zmieniony przez - Mihau kb w dniu 2009-08-14 22:04:58
Ludzie każdy jest inny jeden duży , drugi mały tak juz jest i tego niezmenimy ale to nieoznacza , że mniejszy oznacza słabszy . Macie dużo czasu na swój wzrost i nie przejmujcie sie takimi błahostkami . Ale jak chcesz to najlepsze jest rozciaganie joga albo coś innego
W jednej książce znalazłem informacje. Od 8 - 12 serii to są cw z umiarkowanym obciążęniem i są one na wytrzymałość mięśni wielkość oraz siłę. Zmieniłem troche mój trening : SIŁOWE 19:00 – Wtorek (klatka piersiowa, tricepsy) Przerwa 1 min pomiędzy seriami 1. Sztanga (góra – dół klatka piersiowa na skośnej ławce ) 8 x 10 powt. [...]
dziekuje za podpowiedzi. Chyba zrezygnuje z p90x. Trening na siłce 3 razy w tygodniu pozostałe dni cardio bieganiem lub insanity. tylko sobie rozciąganie i brzuch zostawię z p90x bo są dobre
znalazlem pewna odpowiedz nie wkleje niestety zdjec bo jest z innego forum klata Cel: Ćwiczenie angażujące dolną część mięśni piersiowych, oraz bardzo silnie angażuje mięśnie trójgłowe ramion. Pozycja wyjściowa: W podporze na poręczach staramy się maksymalnie pochylić tułów do przodu a łokcie odchylić od tułowia. Nie blokujemy ramion w łokciach. [...]
Opaski na kolana są bardzo skuteczne, ale z nimi możesz jeszcze poczekać. One są b. dobre do noszenia podczas ruchu, szczególnie gdy obciążasz te stawy, nie mozna ich nosisz cały czas (np. jak normalnie chodzisz, albo śpisz), bo wtedy osłabiają więzadła. Może wystarczy po prostu skorygować technikę jazdy? Jak załozysz opaskę, to nie będzie Cię [...]
Nie wydaje mi się, abym była ponad miarę rozciągnięta - tzn. nie ingerowałam w zakres stawów, rozciągam się tylko tyle, na ile mam możliwości. To nie tak. Są pewne normy kątów jakie można osiągnąć w danych pozycjach i jeśli się je przekracza to mówi się o nadruchomości. Piszesz zresztą o tym niżej. Plus kilka innych metod, których moja skromna [...]
- dotykasz całymi dłońmi podłogi nie zginając kolan No co najmniej (ale chyba kwestia długości mięśni? co mają stawy do tego?). Próbowałam kiedyś łokciami, ale chyba się nie da - dotykasz piętą do pośladka bez najmniejszego problemu i jest jeszcze luz Of course it is No ale to nie jest tak, że ja się urodziłam i od razu dawałam wszystkie [...]
A mam Pytanie Co myślicie o takim przerobieniu tego treningu ;D -Drążek nachwytem (bez bujania) -Wznosy boczne na gumach -Wznosy wzdłuż tułowia do brody -'kółeczko' z kolan -wykroki/przysiady na jedna i druga nogę. -dalekie wypady i dynamiczne wybicie z nogi wykrocznej + rozciąganie expandera za plecami (prawa noga,lewa noga , ręce = 1 [...]
najlepiej ustawić miseczkę z sałatą i ogrzewać żółwia lampką. Po pewnym czasie sam sie rozpakuje-łapka po łapce, a za nimi główka. Chyba, ze zółw akurat hibernuje a co do pozycji "na żółwia"-to oczywiscie standardowe wplatanie nóg i rozciąganie. Ja czasmi proboje przejscia do balachy-jezeli juz uda Ci sie wychwycic łokiec i wsunąć pod [...]
wiesz co wzrostu raczej sobie nie poprawisz a jak już to będizesz miał później problemy ze stawami kolanowymi zwłaszcza ... bolesna sprawa ... jeżeli interesuje Cię koszykówka to zobacz sobie że tam nie wszyscy są wysocy jest gro zawodników którzy mimo wąłsńie małego wzrostu wymiatają wręcz na boisku a jeżłei juz tak bardzo chcesz zapakować do [...]
plan do rozciągania ułożyć sobie mozesz sam ważne jest tylko żebyś rozciągal wszytkie mięśnie zaraz jak znajde to edytuje tego posta i wkleje tutaj przykładowy plan na rozciąganie pozdrawiam
no nie polecam drązka ztej racji że wedlug mnie nie jest to najlepszy sposób takie rozciąganie sie na drązku wedlug mnie za bardzo to obciąza stawy zresztą znam ludzi którzy mieli nieprzyjjemne bardzo chwile z takim wiszeniem na drązku ale nie jest to pora zeby o takich rzeczach mówic pozdrawiam
aha czyli jak pływam ogólnie raz w tygodniu po 1h to grzbietowym mam pływać 48min...aha i jeszcze jedna sprawa to do treningu wyżej : W jakiej kolejności robić nastepujące rzeczy po treningu ACT : -rozciąganie -zwis na drążku 4serie po 30sek. -3 ćwiczenia ze stabilności ogólnej 2 serie Co 1-wsze 2-gie 3-ecie?? ja myśle że : 1rozciaganie 2zwis [...]
obawiam się, że oprócz ogólnorozwojówki nikt co nic nie doradzi... wytrzymałosć na powtarzające się dynamiczne obciążenia budujesz właśnie w ten sposób. więc standard, bieg interwałowy, komplet ćwiczeń siłowo-wytrzymałosciowych jakie masz na treningu, dodaj rozciąganie dynamiczne i statyczne. plan rozpisz sobie tak, abyś w ramach jednego cyklu za [...]