Elo Prosiłbym o sprawdzenie planu, w domowych warunkach (tymczasowo). 1. Rozciąganie ekspandera przed sobą. 3x12 2. Rozciąganie ekspandera za plecami. 3x12 3. Rozciąganie ekspandera nad głową. 3x12 4. Plan na brzuch (poprawny). Co drugi dzień, nóg nie ma. Za miesiąc idę na siłkę, także odpuszczę sobie je tymczasowo. Mawashi, liczę na Ciebie pzdr [...]
WAŻNY TEMAT !! POMÓŻCIE DOŚWIADCZENI !! Wszędzie pisze rozciąganie albo coś, ale i tak nie wiem dokładnie !! Prosze napiszcie mi plan na rozciąganie !! rozgrzewka co ile razy ile ma trwać rozgżewka, czy najpierw ma być rozciąganie dynamiczne czy statyczne ?? i ile razy dziennie albo w tygodniu mam przeprowadzać te ćwiczenia ?? pomoooooszcie. i [...]
Czy siłownia 2x w tygodniu środa,sobota ma rację bytu jako dodatek do sztuk walki? Zwykle na siłowni robi się treningi co 2dni a mam odstęp znacznie większy. Trening który bym stosował to byłby FBW. Wyglądałoby to tak: Pon-sw/rozciąganie Wt-rano bieganie wieczorem sw Śr-wieczorem siłownia,rozciąganie czw-rano bieganie,wieczorem sw, [...]
Witam. Wiek 18 lat Wzrost 188cm Waga 99kg Staż na siłce: ok.6miesiecy. ACT oraz FBW. Mam zamiar do siłowni w dni wolne dołożyć MT. Plan wyglądałby tak: Pon:Siłka Wt:MT+ rozciąganie Sr:Siłka Cz:MT+ rozciąganie Pt:Siłka Sob.rozciąganie Nie.wolne Priorytetem jest siłownia a MT traktuje jako dodatek. Może to tak wyglądać jak rozpisałem???Czy trening [...]
Witam :) Siłownie pozamykane, wiec trzeba korzystać z tego co ma się w domu. Mam tu dwa plany treningowe. Moim priorytetem są nogi i nie wiem ile razy ćwiczyć je w tygodniu. Jestem na redukcji, zależy mi na szybkim spaleniu tłuszczu głównie z dolnej części ciała. Chce dobrać też trening tak aby nie zajmował mi 3 godzin, wiec zastanawiam się czy [...]
Witam za 3 tyg kończe cykl treningowy i nie mam za bardzo koncepcji na to co dalej. Może ktoś mógłby mi polecić jakiś solidny trening na łapy? Przeglądałem oczywiście plany treningowe dostępne na forum, nie wszytkie bo jest tego... ale nie wiem co wybrać. O mnie: Wzrost: 182cm Waga: 89kg Urodzony: 31.10.1980 Praca: biuro bezstresowo:) Staż: pół [...]
Witam! Uprzejmie proszę o ocenę treningu jaki ułożyłam dla siebie. Będę wykonywać go 3x w tygodniu, przeplatając ćwiczeniami kardio na rowerku stacjonarnym. Obecnie jestem po operacji, mija już 4 tydzień i zamierzam powoli się zabrać do powrotu do formy. Przez ostatni rok pływałam na basenie 2x w tygodniu, doszkalałam style jako rehabilitacja [...]
Cześć, odkąd pamiętam zawsze w jakiś sposób byłam aktywna fizycznie. Ćwiczenia na macie z trenerkami i treningi bez obciążeń/ze sztangą (swoją drogą ile kobiet w domu ma własną sztangę? :D ) wymyślone w domu, bieganie 5/10km. W ostatnim czasie dużo przeprowadzek i zmian w życiu praca ponad etat, może życie sportowe się rozsypało. Zaczynam teraz z [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Witam mam pytanie zaczynam trenować FBW chciałbym dodać do tego bieg , skakankę i rozciąganie. Moje pytanie czy może być takie plan??I ile powinna trwać rozgrzewka i roziąganie poniedziałek/środa/piątek -rozgrzewka -rozciąganie -skakanka 3/4 serie -FBW -rozciąganie wtorek/czwartek/sobota -bieg
Wywiad z Przemysławem Kabanem Budziszewskim. Witaj Przemku! Dziękuję Ci że zgodziłeś się na wywiad dla SFD. -Cała przyjemność po mojej stronie. Kiedy zacząłeś interesować się dyscypliną Strong Man? Nie uwierzę, że zostałeś Strong Manem, ponieważ kazała Ci mama ( Przemek na filmie o swoim treningu na pytanie ,, Dlaczego został Strong Manem ) [...]
Ścięgna Wstęp Na początku chciałem dać do działu dla zaawansowanych, ale tam to jest oczywiste, więc dałem tutaj, zawsze jakiś mały plusik do wiedzy. Czy kiedykolwiek podczas treningów zastanawialiście się nad ścięgnami? Myśle że nie. Nie mam zamiaru pisac tu jakichś referatów. Chcę po prostu uświadomić wam, że coś takiego jak ścięgna, istnieje. [...]
Mój trening Odchudzanie i cwiczenia zaczalem jakis miesiac temu i sa dobre efekty gdyz stracilem 7 kg wazylem 90kg a teraz mam 83. Od miesiaca robie FBW 3 razy w tyg. Cwicze w domu, do dyspozycji mam skakanke, sztangielki, raczki do pompek a to moj trening Niedziela, Wtorek, Czwartek : Rozciaganie 10 min skakanka A Klatka : pompki boczne 3 x 10 [...]
Mam do was pytanie.Trenuje KK ale tylko 2 razy w tygodniu wiec uzupelniam w domu.Jednak nie wyrabiam ze wszystkimi cwiczeniami (rozciaganie,silowe,technika itd.)Czy wedlug was lepiej bedzie jak to sobie jakos podziele np.1 tydzień rozciaganie technika 2 tydzień rozciąganie siłówka.Dobry jest taki układ?
Witam, chcialabym sie dowiedziec jak wygladaja zajecia typu stretching w klubach fitness. czy na poczatku jest jakas rozgrzewka, uklad choreograficzny na ziemi czy stepie i pozniej rozciaganie czy od poczatku do konca tylko rozciaganie? i czy to jest rozciaganie statyczne? Z gory bardzo dziekuje za pomoc :)
witam, ciekawe co sądzicie o moich przemyśleniach myślałem o treningu który dałby największe szanse pod trzymanie kozackiej formy aż do samej emeryturki tytułem wstępu: na siłowni bywam od ponad 10lat, obecne BMI to 25,7 - nigdy nie interesowała mnie hipertrofia , brak mi chęci imponowania przerostami. Tak więc pod słowem 'forma' nie rozumiem [...]
Witam! Co to jest periodyzacja? Periodyzacja, inaczej cyklizacja, ciężkich i lżejszych treningow. Periodyzacja krótkoterminowa Zacznijmy od słownictwa. Makrocyklem nazywamy cały cykl treningowy. Makrocykle dzielimy z kolei na mezocykle, ponieważ wraz z postępami w trenowaniu zmieniają się również twoje cele treningowe. Dla kulturystyów będzie to [...]