SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Portal

Wyszukiwarka

Znalezione pod frazą:

ROZCIĄGANIE

  • W tym wypadku dynamiczne rozciąganie.

    Odpowiedzi: 170 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2012-04-24 20:09:43 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Teraz takie głupie pytanie. Czy da się intensywnie rozciągać bez bólu kolejnego dnia? Znam całą teorię, dobrze się rozgrzewam, staram się nie przekraczać granicy bólu podczas rozciągania. Rozciągam się średnio 2 razy w tygodniu (porządnie w domu) i do tego takie tam rozciąganie na treningu raz w tygodniu. I tak bolą mnie ścięgna.

    Odpowiedzi: 170 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2018-05-25 11:52:35 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Trening Push Pull - ocena

    Post
    Trening dla początkujących
    PRO

    Nie wiem, czy i co robiłeś/robisz w kierunku pracy na wadą postawy, ale jeżeli nic, to zdecydowanie sugeruję pójść w stronę analizy problemu i pracy nad jego zniewoleniem. Będzie to kluczowym elementem tego, aby unikać kontuzji/urazów i w pełni wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia z planu treningowego. Najlepiej regularnie wchodzić do [...]

    Odpowiedzi: 1 Ilość wyświetleń: 557 Data: 2024-04-08 15:47:59 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Trening split - ocena

    Post
    Trening dla początkujących
    PRO

    Pamiętaj, że w trakcie trwania rozgrywki nieszczególnie zaleca się rozciąganie statyczne. Jeżeli już to dynamiczne i mobilizację poszczególnych mięśni w celu poprawy możliwości ich pracy. Nawiązując do treningu mięśni brzucha, to sugeruje skupić się na wzmacnianiu mięśni głębokich, które często są zaniedbywane, przed większość osób trenujących. [...]

    Odpowiedzi: 6 Ilość wyświetleń: 816 Data: 2023-09-29 11:21:16 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • No taki palec jestem w stanie wyleczyc. Jezeli chodzi o cwiczenia to najpierw trzeba go odblokowac ale wlasnie za pomoca terapii manualnej a kazde samodzienle rozciaganie bedzie bolesne. Tak wiec trzeba skupic sie na torebce stawowej

    Odpowiedzi: 56 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2009-07-19 23:00:35 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • ćwiczenia fizyczne + rozciąganie powinny więc pomóc

    Odpowiedzi: 14 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2006-03-01 14:38:08 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Witam. Poradziłeś sobie z problemem? Mam identyczne objawy jak Ty i za cholere nie mogę sobie z tym poradzić. Tak - szło to od kręgosłupa. Nadal plecy mnie czasami bolą. W dużej mierze problemem jest praca siedząca. Co zmieniłem i mi pomogło: * krzesło - zainwestowałem w porządne krzesło do pracy - to chyba najwięcej dało * biurko podnoszone [...]

    Odpowiedzi: 6 Ilość wyświetleń: 11444 Data: 2023-10-05 14:01:54 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Trening Push Pull - ocena

    Post
    Trening dla początkujących
    PRO

    Nawiązując do bolesności aparatu ruchu, o których wspominasz, to jak najbardziej warto jest pracować w tym kierunku wykonując ćwiczenia specjalistyczne, wraz z pracą manualną fizjoterapeuty i konsultacjami tego z nim. Poza tym, polecam również wprowadzić raz w tygodniu, jako oddzielną sesję treningową, mocniejsze rolowanie i rozciąganie mięśni, [...]

    Odpowiedzi: 10 Ilość wyświetleń: 916 Data: 2024-08-25 07:47:25 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Korekcja wady postawy u dorosłego

    Post
    Zdrowie i Uroda
    PRO

    skrzywienia kręgosłupa jako takiego już nie wyeliminujesz natomiast ćwiczenia i rozciąganie mogą znacznie poprawić wygląd sylwetki. ->fizjoterapeuta

    Odpowiedzi: 14 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2013-05-05 19:55:03 Szacuny postu: 1 (cały temat: 0)
  • Korekcja wady postawy u dorosłego

    Post
    Zdrowie i Uroda
    PRO

    Sens ćwiczenia jest zawsze! Wada kręgosłupa jaką opisujesz i jaką przedstawia zdjęcie jest dość powszechna w dzisiejszych czasach. Słusznie wskazujesz, że winowajcą jest między innymi siedzący tryb pracy przy komputerze. Prawidłowa pozycja siedząca powinna układać nasz kręgosłup w neutralnych krzywiznach. Miednica powinna być lekko podciągnięta [...]

    Odpowiedzi: 14 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2016-12-06 16:37:10 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Co robic po artroskopii kolana???

    Post
    Zdrowie i Uroda
    PRO

    bol przy prostowaniu i zginaniu mozesz miec przez powstale zrosty w kolanie. Masz pelny wyprost i pelne zgiecie? Kolano bardzo ciezka sprawa, trzeba pamietac ze nigdy juz one nie bedzie takie jak zdrowe. Mialas od razu po zabiegu rehabilitacje, chodzi o cwiczenia nie jakies tam fizykoterapie badziewiarska. Ja mialem juz pare operacji na kolanko [...]

    Odpowiedzi: 37 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2007-10-24 23:20:35 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • PROGRAM KULTURYSTYCZNY DLA POCZĄTKUJĄCYCH WG BRUCE'A LEE (z naciskiem na triceps ,biceps i przedramiona) , po za tym w nawiasie podane jest obciążenie z jakim początkowo wykonywał te ćwiczenia Bruce przy jego wadze ok. 60 kg 1.Przysiady ze sztangą - 3 x 10 (43 kg) 2.Wyciskanie francuskie - 4 x 6 (30 kg) 3.Zginanie ramion ze sztangielkami w [...]

    Odpowiedzi: 89 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2006-04-22 00:04:11 Szacuny postu: 2 (cały temat: 0)
  • "Podążając dalej ścieżką badań nad fizjologią mięśni i reakcją własnego ciała na ćwiczenia Bruce Lee stopniowo modyfikował swój program ogólnorozwojowy (który wkleiłem na samym pozątku tego tematu).Zgodnie ze swoją filozofią jeet kune do Bruce Lee chciał wyciągnąć maksimum z jak najmniejszej ilości ćwiczeń (jego idea prostoty) ,zaczął więc [...]

    Odpowiedzi: 89 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2006-04-22 12:20:41 Szacuny postu: 2 (cały temat: 0)
  • Kupiłem ją za 48 zeta w budo sporcie w wawie i w empikach też są.Ale naprawde warto ,szczególnie jeśli jesteś fanem Bruce'a ,akurat w tej książce są opisane rzeczy związane typowo z trenigniem uzupełniającym do sztuk walki : siłowy ,wydolnościowy ,dieta ,rozciąganie ,plany treningowe ,zapiski Bruce'a i full wypasionych zdjęć !

    Odpowiedzi: 89 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2006-04-22 18:43:17 Szacuny postu: 1 (cały temat: 0)
  • Dokładnie sreaching to rozciąganie.Drążek podobno też dużo daje.Ja w tej chwili wytrzymuje łącznie około 10 minut dzeinnie, a chce dojść do 30 minut dziennie.Taki najprostszy właśnie drążek i zwis na nim.Z początku robią się odciski ale potem ręce się przyzwyczajają.Co do twojej wagi to mi się ciężko wypowiedzieć bo sam mam 172cm a waże blisko [...]

    Odpowiedzi: 10 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2005-03-05 13:35:22 Szacuny postu: 1 (cały temat: 0)
  • Rezonans masz zaplanowany, także go zrób. Powinien być wykonywany w przypadku przeciągających się dolegliwości. Jest szansa, że wyjdzie na nim coś przykrego, ale szczęśliwie niewielka. Skoro 3-4 fizjoterapeutów Ci nie pomogło, to marna szansa, że pomoże Ci piąty. To że dolegliwości znikają i wracają świadczy o tym że jest jakiś czynnik [...]

    Odpowiedzi: 125 Ilość wyświetleń: 16197 Data: 2018-06-13 21:03:27 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • biopeptydy wstrzykuja podskornie, a ja by proponował fenibut i l-dope i godzinne rozciaganie CAŁEGO ciała a nerwobol to uszkodzony nerw ktory zaciął sie wysyła ciagłe info do mozgu o bólu , moze wystarczy isc do neurologa dobrego po leki na regeneracje nerwów na poziomie komórkowym? Zmieniony przez - rudek111 w dniu 2020-02-14 11:27:09 Zmieniony [...]

    Odpowiedzi: 125 Ilość wyświetleń: 16197 Data: 2020-02-14 11:24:16 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Trening góra/dół - ocena

    Post
    Trening dla początkujących
    PRO

    No to ciekawa sytuacja z tym brzuchem, staraj się może przerzucić na ćwiczenia izometryczne i taki plank może być słuszną opcją ale dziwne,że takie spięcie tylko w mięśniach brzucha odczuwasz. Może warto by było wprowadzić jakieś delikatne rozciąganie po ćwiczeniach na brzuch to mogłoby pomóc. Kolejność ćwiczeń w planie treningowym masz całkiem [...]

    Odpowiedzi: 11 Ilość wyświetleń: 1280 Data: 2023-03-21 09:38:22 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Kumpel z mojego rocznika (19 lat) do wakacji 2008 miał 176 wzrostu. W wakacje przez 4 miesiące codziennie robił kilka kółek dookoła pobliskiego boiska i jak go spotkałem na imprezie sylwestrowej 2008/9 był wyższy odemnie (183cm wzrostu). Co do sposobów na urośnięcie. Kilka razy pytałem się lekarzy czy da się rosnąć po 18/19 roku życia i [...]

    Odpowiedzi: 193 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2009-03-05 20:06:10 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Sportsmen9 a słyszałeś ze przed KAZDYM treningiem powinno sie robic rozgrzewke...? Taka metoda IMHO g...o da. Kula jesli mozesz sie podciągnąć raz to zrób sobie rozgrzewke rozciaganie i zrób 5 serii po 1 podciagniecie...

    Odpowiedzi: 26 Ilość wyświetleń: 20000 Data: 2008-12-07 17:51:21 Szacuny postu: 3 (cały temat: 0)