Teraz takie głupie pytanie. Czy da się intensywnie rozciągać bez bólu kolejnego dnia? Znam całą teorię, dobrze się rozgrzewam, staram się nie przekraczać granicy bólu podczas rozciągania. Rozciągam się średnio 2 razy w tygodniu (porządnie w domu) i do tego takie tam rozciąganie na treningu raz w tygodniu. I tak bolą mnie ścięgna.
Nie wiem, czy i co robiłeś/robisz w kierunku pracy na wadą postawy, ale jeżeli nic, to zdecydowanie sugeruję pójść w stronę analizy problemu i pracy nad jego zniewoleniem. Będzie to kluczowym elementem tego, aby unikać kontuzji/urazów i w pełni wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia z planu treningowego. Najlepiej regularnie wchodzić do [...]
Pamiętaj, że w trakcie trwania rozgrywki nieszczególnie zaleca się rozciąganie statyczne. Jeżeli już to dynamiczne i mobilizację poszczególnych mięśni w celu poprawy możliwości ich pracy. Nawiązując do treningu mięśni brzucha, to sugeruje skupić się na wzmacnianiu mięśni głębokich, które często są zaniedbywane, przed większość osób trenujących. [...]
No taki palec jestem w stanie wyleczyc. Jezeli chodzi o cwiczenia to najpierw trzeba go odblokowac ale wlasnie za pomoca terapii manualnej a kazde samodzienle rozciaganie bedzie bolesne. Tak wiec trzeba skupic sie na torebce stawowej
Witam. Poradziłeś sobie z problemem? Mam identyczne objawy jak Ty i za cholere nie mogę sobie z tym poradzić. Tak - szło to od kręgosłupa. Nadal plecy mnie czasami bolą. W dużej mierze problemem jest praca siedząca. Co zmieniłem i mi pomogło: * krzesło - zainwestowałem w porządne krzesło do pracy - to chyba najwięcej dało * biurko podnoszone [...]
Nawiązując do bolesności aparatu ruchu, o których wspominasz, to jak najbardziej warto jest pracować w tym kierunku wykonując ćwiczenia specjalistyczne, wraz z pracą manualną fizjoterapeuty i konsultacjami tego z nim. Poza tym, polecam również wprowadzić raz w tygodniu, jako oddzielną sesję treningową, mocniejsze rolowanie i rozciąganie mięśni, [...]
Sens ćwiczenia jest zawsze! Wada kręgosłupa jaką opisujesz i jaką przedstawia zdjęcie jest dość powszechna w dzisiejszych czasach. Słusznie wskazujesz, że winowajcą jest między innymi siedzący tryb pracy przy komputerze. Prawidłowa pozycja siedząca powinna układać nasz kręgosłup w neutralnych krzywiznach. Miednica powinna być lekko podciągnięta [...]
bol przy prostowaniu i zginaniu mozesz miec przez powstale zrosty w kolanie. Masz pelny wyprost i pelne zgiecie? Kolano bardzo ciezka sprawa, trzeba pamietac ze nigdy juz one nie bedzie takie jak zdrowe. Mialas od razu po zabiegu rehabilitacje, chodzi o cwiczenia nie jakies tam fizykoterapie badziewiarska. Ja mialem juz pare operacji na kolanko [...]
PROGRAM KULTURYSTYCZNY DLA POCZĄTKUJĄCYCH WG BRUCE'A LEE (z naciskiem na triceps ,biceps i przedramiona) , po za tym w nawiasie podane jest obciążenie z jakim początkowo wykonywał te ćwiczenia Bruce przy jego wadze ok. 60 kg 1.Przysiady ze sztangą - 3 x 10 (43 kg) 2.Wyciskanie francuskie - 4 x 6 (30 kg) 3.Zginanie ramion ze sztangielkami w [...]
"Podążając dalej ścieżką badań nad fizjologią mięśni i reakcją własnego ciała na ćwiczenia Bruce Lee stopniowo modyfikował swój program ogólnorozwojowy (który wkleiłem na samym pozątku tego tematu).Zgodnie ze swoją filozofią jeet kune do Bruce Lee chciał wyciągnąć maksimum z jak najmniejszej ilości ćwiczeń (jego idea prostoty) ,zaczął więc [...]
Kupiłem ją za 48 zeta w budo sporcie w wawie i w empikach też są.Ale naprawde warto ,szczególnie jeśli jesteś fanem Bruce'a ,akurat w tej książce są opisane rzeczy związane typowo z trenigniem uzupełniającym do sztuk walki : siłowy ,wydolnościowy ,dieta ,rozciąganie ,plany treningowe ,zapiski Bruce'a i full wypasionych zdjęć !
Dokładnie sreaching to rozciąganie.Drążek podobno też dużo daje.Ja w tej chwili wytrzymuje łącznie około 10 minut dzeinnie, a chce dojść do 30 minut dziennie.Taki najprostszy właśnie drążek i zwis na nim.Z początku robią się odciski ale potem ręce się przyzwyczajają.Co do twojej wagi to mi się ciężko wypowiedzieć bo sam mam 172cm a waże blisko [...]
Rezonans masz zaplanowany, także go zrób. Powinien być wykonywany w przypadku przeciągających się dolegliwości. Jest szansa, że wyjdzie na nim coś przykrego, ale szczęśliwie niewielka. Skoro 3-4 fizjoterapeutów Ci nie pomogło, to marna szansa, że pomoże Ci piąty. To że dolegliwości znikają i wracają świadczy o tym że jest jakiś czynnik [...]
biopeptydy wstrzykuja podskornie, a ja by proponował fenibut i l-dope i godzinne rozciaganie CAŁEGO ciała a nerwobol to uszkodzony nerw ktory zaciął sie wysyła ciagłe info do mozgu o bólu , moze wystarczy isc do neurologa dobrego po leki na regeneracje nerwów na poziomie komórkowym? Zmieniony przez - rudek111 w dniu 2020-02-14 11:27:09 Zmieniony [...]
No to ciekawa sytuacja z tym brzuchem, staraj się może przerzucić na ćwiczenia izometryczne i taki plank może być słuszną opcją ale dziwne,że takie spięcie tylko w mięśniach brzucha odczuwasz. Może warto by było wprowadzić jakieś delikatne rozciąganie po ćwiczeniach na brzuch to mogłoby pomóc. Kolejność ćwiczeń w planie treningowym masz całkiem [...]
Kumpel z mojego rocznika (19 lat) do wakacji 2008 miał 176 wzrostu. W wakacje przez 4 miesiące codziennie robił kilka kółek dookoła pobliskiego boiska i jak go spotkałem na imprezie sylwestrowej 2008/9 był wyższy odemnie (183cm wzrostu). Co do sposobów na urośnięcie. Kilka razy pytałem się lekarzy czy da się rosnąć po 18/19 roku życia i [...]
Sportsmen9 a słyszałeś ze przed KAZDYM treningiem powinno sie robic rozgrzewke...? Taka metoda IMHO g...o da. Kula jesli mozesz sie podciągnąć raz to zrób sobie rozgrzewke rozciaganie i zrób 5 serii po 1 podciagniecie...