Witam :) mam problem. Zdecydowałam się na diete poprzez ograniczenie kalori tylko mam problem z ustaleniem proporcji ile białka, tłuszczy i węgli powinnam spożywać. przy ustalaniu posiłków korzystam z Dziennika Posilkow VITALMAX v4.10. Obecnie mam proporcje 1.5 białka 0.7 tłuszcz 1.5 węgli. I pytanko co ile godzin jeść. Pomóżcie:) Płeć: Kobieta [...]
Witam. Zacznę może od tego,że ćwiczę już w sumie ok. 2lat,jednak bez żadnej systematyczności.Przez te wakacje zacząłem robić trening Lafay'a.Wszystko pięknie,efekty cud miód w krótkim czasie.Jednak na tą chwilę,musze go odłożyć.Problemem stały się zapewnie złe ruchy i wymuszane ruchy,przeciążenie przez co nabawiłem się powoli już kontuzji. Nie [...]
Witam. Mam 15 lat, 173wzrostu, ważę 60-62kg. Ćwiczę już od 2 miesięcy, a efektów zbyt nie widać jedynie biceps się pokazuje , problem leży zapewne w diecie. Ćwiczenia:500metrów, 30brzuszków, 10pompek, 20 przysiadów, 10podciągnięc,30x na rękę hantelką(7kg), rozciąganie barków, i unoszenie na rękach. tak po 5-10 serii dziennie. Mam jeszcze zamiar [...]
Witam. Proszę o pomoc w ulepszeniu diety. Waga 70 kg. Wzrost 188 cm. Trening bieganie rozciaganie pompki itp 3 razy w tygodniu pn sr piatek. Czasem silownia wpadnie. Zalezy mi na zdrowym trybie zycia nie koniecznie jakims spektakulatnym wzroście masy. Oto moja dieta: Sniadanie. Ok 7:00 - platki owsiane 130 g - 5 jajek (2 zoltka) - 1 jablko - 70 g [...]
Ankieta: Płeć : mężczyzna Wiek : 17 - prawie Waga : ok 73 Wzrost : ok. 180 Cel treningowy : Siła - wyciskanie więcej kg Staż treningowy na siłowni : 0 Uprawiane inne sporty : Raz w tygodniu piłka, kosz lub siatkówka :) Dostęp do sprzętu : Hantle, Sztanga prosta, ekspander, uchwyty do pompek, drążek Dieta : Ograniczenie Tłuszczów, czekolady, [...]
Witam. Dzisiaj otrzymałem od trenera plan. I zapomniałem się dowiedzieć czy jest on na mase czy na rzeźbę czy jak. Ogólnie jestem świeży i jeszcze nie mam tak za bardzo pojęcia. I powiedzcie co sądzicie o tym planie, czy on jest dobry czy nie :P. 1 trening Brzuch wznosy - 3x10 brzuszki na ławeczce - 3x10 "kołyski" 3x15 Klatka ławka płaska 4x10 [...]
Witam, Jestem nowy na forum i na poczatku chcialbym przywitac wszsytkich uzytkownikow. Mam takie pytanka mianowicie: Od kilku miesiecy chodze na silownie (8-9 m-cy)noo i jakas tam sylwetke juz zbudowalem jednakze jest ona daleka od idealu 192 cm wzrostu 100 kg. Teraz chcialbym wyrzezbic troszke miesnie i spalic tkanke tluszczowa. Trenuje ok 5-6 [...]
Witam serdecznie.Mam 14 lat i postanowiłem że wezmę się za siebie.Jestem dosyć dobrze zbudowany... Płeć : Mężczyzna Wiek : 14 Waga : 55-60 Wzrost : 178 Cel treningowy : Polepszenie wizualne Staż treningowy na słowni : brak*********e inne sporty : piłka ręczna Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : drążek,worek,guma. [...]
Podaną ilość serii można oczywiście zmniejszać, jak również nie jest przymusowe wykonywanie ilości powtórzeń „do zmęczenia". Zakładając jednak, że mamy już jakiś staż treningowy, a trening w domu jest tylko okazjonalny musimy się raczej nastawić na dużą liczbę serii, by dokładnie przepracować całe ciało. Oczywiście trening powinien być [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Cześć wszystkim. Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż od niedawna ćwiczę i jestem jeszcze zielony w tych sprawach. Kiedyś były jakieś tam totalnie amatorskie ćwiczenia typu pompeczki, hantle itp. jednak nie była to systematyczna i długotrwała przygoda w tym kierunku. Dopiero teraz postanowiłem wziąć się za siebie. Póki co ćwiczę w domowych warunkach [...]
Witam. Mam 17 lat, jestem mężczyzną, mam około 185cm i ponad 80kg wagi. Od ponad 2 lat z przerwami chodzę na siłownię, jestem silny, umięśniony. Bardzo chciałbym zacząć ćwiczyć jakieś sporty walki. I moje pytanie to w którym z tych sportów mam największą szansę osiągnąć większy sukces? Od razu mówię, że motywacji mi nie brak i zawsze daje z [...]
Cześć, Po kilkunastu tygodniach ćwiczeń w domu zapisałem się na siłownię. Na razie ćwiczę na maszynach, aby wyrobić sobie technikę. Po jakimś czasie będę wprowadzał coraz to więcej wolnych ciężarów. Aktualnie ćwiczę poniższym planem: 1) Rozgrzewka: orbitrek - 7minut 2) Nogi: wyciskanie nóg na suwnicy: 3x 10-12 powtórzeń. Zwiększając co serię [...]
Siema! Ostatnio mialem 1,5 tygodnia przerwy spowodowane kontuzja nadgarstka ale potraktowalem to jako regeneracje po 4 tygodniach meczenia full body workout z priorytetem na gore klatki od Don Garcii. Jako, ze jest to dosyc ciezki trening uwazam, ze 4 tygodnie w zupelnosci wystarcza. Teraz planuje wziac sie za odrabianie wakacyjnych spadkow, [...]
Siema. Mam kilka pytań dot. karate kyokushin. Narazie interesują mnie rzeczy wymagane na 10kyu. -Kin geri, hiza geri czy te kopnięcia można wykonywać z nogi wykrocznej? Czy tylko z zakrocznej? -Głównym zastosowaniem kin geri jest nokaut przeciwnika przez uderzenie w krocze?:D -Poszczególne bloki pewno mają swoje zastosowanie przy innych [...]
Witam, prosił bym o skomentowanie mojej diety na redukcję wraz z planem treningowym, stosowałem wcześniej przez miesiąc dietę podobną do tej przy podobnym wysiłku i schudłem ~5kg co jak dla mnie było dobrym efektem - teraz są wakacje i mam więcej wolnego czasu aby znów się ogarnąć. Wiek: 22 Waga: 93kg Wzrost: 1,80m Cel: zejść do 80kg w 2-3 [...]
Na początek trzeba mieć świadomość, że mieśnie przedramion należą do tak zwanej wysoko wytrzymałościowej grupy mięśni.Za każdym razem gdy poruszamy dłońmi i palcami, używamy tych własnie mięśni.Mięśnie przedramion składają się z włókien wolnokurczliwych. Włókna tego rodzaju odznaczają sie mniejszą siłą, ale za to bardzo dużą wytrzymałością.Ich [...]
Witam aktualnie po dłuższej przerwie wracam na siłownię jakieś 2-3 miesiące byłem off od żelaza itd aktualnie cisnę planem roztrenowania fbw jeszcze 3tyg aktualnie w wolnym czasie obmyślam już swój kolejny krok i zastanawiam się nad planem typu push/pull 4x tydzien. Planuje robić standardowo 3x trening na siłowni z czego jeden w domu gdzie mam [...]
Witam kolega prosil o wklejenie treningu bo nie ma konta :) jak mozecie chlopaki to wniescie poproawki. :) Cel: Siła i wytrzymałość Klatka: - wyciskanie na ławce płaskiej seri 4 po 5 powtórzeń. 80 kg - wyciskanie na ławce skośnej seri 2 po 6 powtórzen 68 kg - wyciskanie hantli na ławce skośnej 2 serie 10 powtórzen 22 kg - wyciskanie hantli [...]
Witam! Mam takie pytanie, bo macham sobie już z 2-3 tyg w piwnicy, bo na razie nie ide na siłke. Problem w tym że mam ograniczony troche sprzęt i plan raczej zły więc prosił bym o poprawienie go bądź ocenę.Posiadam hantle 2x 1.5kg,1x 4kg,2x 6kg, prowizoryczną ławeczkę ze sztangą i łącznie ok 30 kg marne ;(.Plan jest taki, że w pon,śr,pt macham to [...]
Wracam po długiej przerwie na siłke, przed przerwą ćwczyłem na siłce bez większych przerw 2 lata teraz chce powrócić do formy i postanowiłem zrobić fbw A 1. Przysiady 3s NOGI 2. Pociąganie na drążku 2s PLECY 3. Wiosłowanie sztangą w opadzie 2s PLECY 4. Wyciskanie sztangi plasko 3s KLATKA 5. Wyciskanie sztangielek 3s BARKI 6. Uginanie ramion ze [...]