Szybkie pytanie. W Sobote zrobilem swoj pierwszy trening. Wiedzialem, ze bede mial zakwasy. Porozciagalem sie troche. Do nocy czulem sie super, az bylem zdziwiony. Nastepnego dnia juz troche czulem miesnie, (niedziela) ale ogolnie bardzo dobrze, zdziwilem sie, ze rozciaganie az tak pomoglo. Natomiast dzis (poniedzialek) jest masakra. Nie moge [...]
1. Zalezy ile z tego to sa rozgrzewki i rozciąganie, ogólnie troche długo, ale to też zależy od przerw jakie stosujesz może robisz siłowo i potrzebujesz dłuższych przerw. 2. Jak czujesz to tego czucia Ci nie wyłączymy, ja np nie czuje rozciągnięcia łydek, kazdy moze mieć inną budowę
To ja się podłącze, jak się rozgrzewać przed ćwiczeniami na plecy, np przed podciąganiem? mozesz wpisać w youtuba wormup before back. Ja do rozgrzewek zawsze gumy stosuje, różne kombinację, rozciąganie przed sobą za sobą. czy przenoszenie naprężonej gumy z trzymania przed sobą za siebie. można wziąć małe hantelki wiosełko delikatnie zrobić.
Ale wydaje mi się, że rolowanie i regularne rozciąganie powinno w zupełności wystarczyć ;-) Miałem stycznośc z wieloma pospinanymi osobnikami i nie było konieczności trenowania jogi.
ok, ale chyba do tego wałkowania warto dołożyc rozciąganie? Do tej pory stosowałem stretching ale tylko pojedyńczych partii co niedawało efektów, może jakiś inny będzie lepszy? Zmieniony przez - fighter7 w dniu 2016-08-23 16:23:19
Co byście polecili na poprawę mobilności/ rozciąganie dwugłowych uda? Generalnie chodzi o to, że przysiad robie prawie do ziemi poprawnie technicznie, natomiast martwy/żurawie niestety bardzo słabo
Witam, szukam jakiegoś planu na rozciąganie, takiego żeby całe ciało trochę porozciągać,ale żeby nie trwało to tak długo jak trening na siłce, jak polecacie się rozciągać? I najlepiej rozciągać się po treningu czy np w DNT? na youtube masz sporo tego wpisz full body stretch od 5 minut do półgodzinnych
Cześć wszystkim. To mój pierwszy post na forum, piszę go prosząc o pomoc, bo ogarnia mnie zwątpienie. Mam 22 lata, od pół roku ćwiczę na siłowni 3 razy w tygodniu. Ważę 67 kg przy 173 cm wzrostu, bf~12%. Ćwiczę żeby wyrobić sobie sylwetkę i nabrać masy mięśniowej. Mój trening zabiera mi z 2,5 godziny (opiszę go poniżej), moim zdaniem bardzo dużo [...]
Cześć, Od początku lutego do końca maja ćwiczyłem planem Push/pull/legs Frankie NY's: Martwy Ciąg klasyczny, wiosło sztangą, uginanie sztangi na biceps/ sztanga ławka płaska, żołnierskie wyciskanie, dipy na poręczach z obciążeniem/ przysiad tylny, MC na prostych, jakieś wariacje ćwiczeń na brzuszki... Później w czerwcu nie robiłem nic i od połowy [...]
Ogólnie jak jeden mięsień jest przykurczony to jego antagonista jest rozluźniony, ale nie zawsze więc traktowałbym to kompleksowo wzmacnianie jednych i rozluźnienie drugich przez rozciąganie czy usuwanie punktów spustowych. Fizjo Ci stwierdził przykurcze?
Hej, mam nadzieję że dobrze trafiłam jeśli chodzi o temat :p Poczytuje forum od czasu do czasu, aż przyszła pora i motywacja do zarejestrowania i poproszenia o pomoc :) Jako osoba wcześniej aktywna sportowo, niestety wraz ze statecznym życiem i zmianę pracy na taką przy której większość czasu siedzę przy komputerze, trochę opuściłam aktywności. [...]
proszę się nie śmiać jutro mam olimpiadę teologiczną z ksiąg historycznych Starego Testamentu i od razu dwa etapy dowiedziałam się wczoraj , ale jestem spokojna no a już niedługo kolejny etap polonistycznej na szczęśćie przygotowywałam się przez święta więc mam luz , po lunchu zamierzam iść na spacerek żeby się zrelaksować, co do cwiczeń to [...]
Poniżej znajdziesz kilka propozycji planów treningowych dla kobiet rozpoczynających swoją przygodę z treningiem siłowym. Przed każdym treningiem wykonaj rozgrzewkę. Powinna ona składać się z części ogólnej – 5-10 min marz na bieżni/orbitrek oraz części specjalistycznej (wymachy, krążenia, wykroki itd.). Po każdym treningu lub w dzień wolny od [...]
Przynajmniej mam świadomość własnych przywar :D Maria, fajnie że się podoba. Ja teraz tęskniłam właśnie za taką klasyką. Wypisałam sobie wszystkie ćwiczenia na jakie mam ochotę i tak układałam plan :P Jakby wyszło bardzo krótko to coś zawsze mogę dołożyć, ale myślę że wbrew pozorom spokojnie godzinka pójdzie. A zależy mi na tym, żeby trening był [...]
Pewnie, że się podzielę, chociaż jako że mialam podstawy i będę chciała je sobie szlifować to raczej nic wymyślnego :P Agata wczoraj prowadziła trening funkcjonalny, rozciąganie i zdrowy kręgosłup. Sympatyczna, ale przede wszystkim konkretna i niezła gaduła. Mój mózg na szczęście jakoś nawet funkcjonuje i udało mi się spisać wszystko co wczoraj [...]