Problem w tym że mam 18 lat, trenuje 2 lata wcześniej miałem 1.5 roku przerwy od kosza którego targałem 3.5 roku a wcześniej piłke 1 rok tak więc zawsze byłem aktywny ale rozciąganie zacząłem dopiero mając 16 lat. rozciągam się zawsze na treningu czasem w domu czasem jak sobie u siebie na worku poćwicze ogólnie to ze 3 razy w tygodniu zwykle. nie [...]
Rozciągaj się "zawsze" po konkretnych "aerobach" lub po konkretnym treningu. Przykład: lekka rozgrzewka-trzy kilometry truchtu-kilkaset metrów sprintu-rozciąganie. Nie zaczynaj treningu od rozciągania.
Mam tak od kiedy sięgam pamięcią jednak rozciąganie zacząłem jakieś 3 lata temu ale przestawałem co chwile bo tak sie nie da. Nie bolą mnie naciągane mięśnie tylko staw biodrowy. Próbując robić normalny szpagat nie odczuwam bólu ale jak np chciałbym na siedząco zrobić choćby 90 stopni to czuje że kości się w coś wbijają/ocierają i jak dobrze [...]
masz podsumowanie 1. układasz diete- dział odzywianie-i dajesz do sprawdzenia 2. plan treningowy-trening podwieszone-szybko sie zorjentujesz ze powinines robic act- 3. dajesz plan do sprawdzenia-jesli sa nogi priorytetem to zaznaczasz to w planie 4.rozgrzewka przed kazdym treningiem i rozciaganie wykonane bardzo uczciwie i sumiennie-o tym [...]
Wklej całą uzupełnioną ankietę. Potrzebne ci te aeroby od razu? Rozciąganie czemu nie po treningu tylko w osobny dzień? Rozpisz cały plan a nie sam podział partii, moim zdaniem, trening 5x w tygodniu nie jest ci potrzebny, dlaczego wybrałeś akurat taki? Z dietą w dziale Odżywianie i Odchudzanie pomogą, wydaje mi się, że trochę mało tego masz bo [...]
Lecz rozciaganie jest czescia kopania. Nogi głownie rozciaga sie po to aby wyzej, szybciej, bezkontuzyjnie kopac oraz miec wieksza lekkosc w poruszaniu sie po ringu, macie. Nie ma sensu rozciagac sie tylko po to aby robic sobie wszystkie szpagaty
Czołem chciałem się dowiedziec kilku rzeczy od bardziej doswiadczonych osob w kwestii rozciagania. Zaczalem sie rozciągac jakis miesiac temu. Tak po 14-20 min dziennie w pokoju, rozgrzewam sie w taki sposob ze troche pomacham łapami, poskacze w miejscu itp, itd. Generalnie głównym celem moich cwiczen bylo zrobienie szpagatu(tureckiego?). [...]
Zdecydowanie należy się zgodzić z tym, co napisałeś w swojej wypowiedzi. Trening siłowy jest podstawą kształtowania sylwetki, a każda inna forma aktywności fizycznej może być ewentualnie ciekawym dodatkiem, ale nie podstawą. Jeżeli więc zależy Tobie na wynikach w tym kierunku, to sugeruje wprowadzić regularność w treningu dwa razy w tygodniu, a [...]
ricz99 kolano przestaje mnie bolec po paru dniach i jest ok swoja droga to wczoraj skrecilem sobie staw skokowy na w-fie gralismy w kosza chcialem koledze pilke zabrac on biegl a ja niechcacy stanalem mu na nodze i kiedy on ja podniosl (dynamicznie bo biegl wtedy) skrecilem sobie kostke. Czyli swiadek jest i wszyscy widzieli ze noga mnie boli [...]
dzieki za` porady///wracajac do kwestii maszyn-jest ich tu b. duzo ,jest to duza silownia w chicago/tu mieszkam/,niektore maszyny rewelacyjnie izoluja,np wyciskanie siedzac robi sie pod skosem dzieki czzemu nie obciaza to plecow,wyciskanie na poreczach -reguluje sie sile wypychajaca cie do gory/jestem za rzadki aby robic to na zwyklej [...]
A czy rozciągasz się dynamicznie? O jakie kopnięcie Ci chodzi? bo domyślam się że okreżne Samym rozciąganiem statycznym szału nie zrobisz. Rozciąganie dynamiczne jest równierz bardzo ważne. Wymach prostą nogą w górę, w bok , w tył itp. Technika równierz odgrywa ważną rolę przy wysokości kopnieć, więc napisz coś więcej na ten temat jeszcze i [...]
dziwna sprawa! ja kopię na wysokość 2m, chociaż w wieku 6 lat juz się bawiłem w szpagaty ale na przykład kiedy nie rozciągałem sie przez pół roku to kopnąć na 1,85 czułem ból ścięgna, a ty rozciągasz sie często i problem masz dziwna sprawa, może powinieneś po prostu więcej kopać w powietrze i na worek bo samo rozciąganie to może tylko 40%!
Zrobię tak, bo ból już przechodzi, może to były mięśnie naciągnięte, lecz wątpię. A wieć wprowadzę do treningu rozgrzewki 10minutowe(nie było ich wcześniej) i ew. stretching czyli rozciąganie lekkie.
w boxach taki trening Crossfit trwa ok godziny, najpierw rozgrzewka ok 15-20 minut, później doskonalenie technik (np. Clean, Jerk, OH Sqat) lub siłowo. No i później ,,WOD" może to być np. AMRAP 20minut, czyli wykonusze jakieś ćwiczenia przez 20 minut i liczy sie rezultat jaki uzyskasz w tym czasie, lub też masz rozpisane jakieś ćwiczenia i dążysz [...]
może spróbuj tak: pn, śr, pt: pompki 5 serii powtórzenia wg możliwości przysiady 5 serii powtórzenia wg możliwości brzuchy 5 serii powtórzenia wg możliwości grzbiety( leżysz na brzuchu podnosisz głowę :D wiesz o co chodzi:P) 5 serii powtórzenia wg możliwości podciąganie na drążku podchytem ( czyli łapiesz się na szerokość barek palcami do siebie 5 [...]
mam 15,5 roku, wszędzie pisze, że można w tym wieku spokojnie zacząć trening bez zbytniego obciążania kręgosłupa (martwy ciąg). chciałbym siłę, czyli z uwzględnieniem mojego wieku mogę 8 powtórzeń (tak mi poradzono nie pamiętam gdzie). w tę wiosnę też troszkę przystosowałem się do treningu na siłowni - trening to kilkanaście powtórzeń tych ćwiczeń [...]
Ja raczej założyłbym temat w dziale Combat/Samoobrona, tam więcej ludzi siedzących w woju i podobnych branżach. Inna sprawa że przecież w tym poradniku rozpisane jasno, masz zadane ciężkie treningi na 6 tygodni, w pozostałe 3 dni treningowe każdego z tych 6 tygodni autor wyraźnie pisze: ,,Treningi lekkie nie są tu opisane. Powinny one zawierać [...]
anubis84, to właśnie ból przy ruszaniu stopą powoduje to, że biegnę ze sztywnymi stopami, krótki odcinek jestem wstanie biec normalnie BPL-G, po obu stronach ból jest identyczny, rozciąganie w trakcie biegu przynosi chwilową ulgę, ale nie na długo, postaram się na dniach wrzucić fotkę Czernin, niestety to nie do końca to, podczas najbliższej [...]