trening ACT(posty podwieszone)-skoro zaczynasz to bedzi enajlepsze rozwiazanei pozatym bardzo dobra rozgrzewka -uzyj wyszukiwarki, i rozciaganie (atlas ćwiczen) jak troche zrobisz wstepu na act to przejdziesz na split jak bedziesz chciał ...
Tak po krótce...Fitness jest pojęciem szerszym, określa się nim wszystkie rodzaje zajęć, ćwiczeń gimnastycznych, które prowadzą do wzmocnienia ciała, polepszenia kondycji itd.(a więc wszystko to, co fitness kluby mają do zaoferowania). Aerobic to rodzaj zajęć fitness, prowadzonych w dynamicznym, choć umiarkowanym tempnie, w których główną rolę [...]
heh :) Nie o to mi chodzi że wogóle nie ćwiczyc :) Narazie sobie tak zaplanowałem, ćwicze pon, wt, sroda, piątek, niedziela: -10 pompek :) (narazie jedna seria) -50 przysiadów (dwie serie) -3 razy podnoszenie się na drązku (dwie serie) -rozciąganie (rano i wieczorem) -wieczorem piłka nożna :) -35 brzuszków (3 serie) -cięzarki na biceps 4 kg 10 [...]
przedewszystkim TECHNIKA! no wlasnie nie koniecznie... na poczatku jak najbardziej ale zauwazylem ze wielu juz doswiadczonych gosci robi czesto nie dokonca technicznie cwiczenia i im to dobrze wychodzi przykladem moze byc np skracanie ruchu dzieki czemu mozan zastsowac wieksze ciezary co tez przeklada sie na wieksze przyrosty sily/masy, a [...]
byc moze proble lezy po stronie miesnia, ktory nie jest dostarecznie rozciagniety i nieco sie spina przy mocniejszym wysilku, na wzor jakby niekontrolowanych kurczy mięsniowych Jesli chodzi o rozciaganie, jestem dobrze rozciagniety i regularnie rozciagam wszystko :) Ten bol jest inny niz przeciagniety miesien.
OK.Po pierwsze ,widzę że wszyscy przyczepili się tych 7 godzin,napisałem 4-7 a to nie znaczy zawsze 7.Od razu popadacie w skrajności.Po drugie panie W.A. nie wychodzę z założenia im więcej tym lepiej,ale raczej: ile sobie przyswiołeś z tego co wytrenowałeś.Powiedzmy że w wakacje zdarza mi się 7 godzin ale zazwyczaj około 5 ale itak mi nikt nie [...]
No to leci cały (mogą być drobne pomyłki w liczbach, bo nie mam rozpiski przed sobą): dzień 1 - plecy i biceps: przyciąganie linki wyciągu górnego w pochyleniu: 15x 15x 12x 12x ściąganie drążka szerokim nachwytem za głowę: 12x 12x 12x uginanie "młotkowe" stojąc: 15x 15x 12x 12x uginanie na ławce skośnej: 12x 12x 12x "brzuszki" [...]
Osobiście bym zmienił cały plan. Sugeruję oprzeć go o zaangażowanie w największym stopniu dużych partii mięśniowych ćwiczeniami wielostawowymi/złożonymi. W planie A dwa pierwsze ćwiczenia są ok. Następnie bym dał np. wyciskanie leżąc, wyciskanie sztangielek nad głowę, uginanie nie ze sztangielkami. W planie B z kolei dwa pierwsze ćwiczenia znowu [...]
Poprawiłem plan według twoich podpowiedzi a serie są odpowiednie czy zmniejszyć np w podciąganiu ,dipach??? FBW A 1. Przysiady ze sztanga- 4x 8-10 2. Podciaganie nachwytem ($średni chwyt)- 4x 10,8,6,4 3. Wyciskanie hantli na ławce poziomej- 3x 4. Wyciskanie hantli nad glowe (siedzac)- 3x 5. Uginanie ramion ze sztangielkami- 3x 6 warkocz na triceps [...]
Jest ok. Prosty plan, oparty na podstawach, dla osoby początkującej. Nie rozumiem sensu stosowania co drugi dzień wspominanych przez Ciebie ćwiczeń w postaci wzmacniania mięśni szyi, czy też wznosów bokiem. W jakim celu wykonujesz te ćwiczenia? Rozciąganie, rolowanie, czy też wzmacnianie mięśni głębokich jako oddzielna sesja treningowa, raz w [...]
Nie wiem kto cię theredel tego uczył, ale nieźle mu wyszło. Generalnie rozciąganie jest niemalże cudownym środkiem, na takie bóle znikąd. Trzeba tylko pamiętać, że są ku niemu przeciwskazania i trzeba umieć je robić. Tabletki łykać łatwiej, i łatwiej sprzedać je naiwnym.
Ja nie z tych. O lekach przeciwbólowych mam podobne zdanie, a rozciąganie także uważam za świetną rzecz jeśli chodzi o dolegliwości mięśniowe, czy też profilaktykę. Po prostu nie widziałem powiązania między rozciąganiem mięśni a problemem ze stawami. No ale skoro Kradam mówi, że to może pomóc, to znaczy że może .
To i tak nic Ci nie da. Sam nie nauczysz się boksować z workiem i z dresami Wielki szacun dla Ciebie, bardzo Ci się chwali, że chcesz trenować, że chcesz coś robić. Najlepszym rozwiązaniem było by bieganie, skakanie na skakance, rozciąganie, podciąganie na drążku, jakieś pompki itp. Wyrobisz kondycję, siłę. Dresy się kryją
Właśnie zmieniam plan stary wyglądał tak wyciskanie skos SR,2s X 5p klatka dolny skos 1s X 5p uginanie nóg leżąc na brzuchu 1s X 5p wspiecia na palce 1s X 5 Przysiad 2s X 5p na ugietych nogach martwy ciag 2s X 5p na zmiane z Przysiadami Wiosłowanie ,2s X 5p gin. ramion z sztangielkami 1s X 5p wyciskanie francuskie 2s X 5 [...]
ile czasu trenujesz?3-4x w tyg rozciąganie wystarczająco.musi być czas na odpoczynek Zalezy jaki stopien zaawansowania ;). Ale na poczatek oczywiscie 3-4x starczy. Zmieniony przez - LowKing w dniu 2014-01-08 23:42:49
Też mam uszkodzone, tyle że dwa kolana (w obu łąkotki a w jednym wiązadło krzyżowe tylne zerwane) i napiszę tyle że o ile nie masz aktualnie stanu zapalnego (opuchlizna, ból przy chodzeniu normalnym) to jest do zrobienia. W prawej nodze (tej gorszej) na tyle poprawiłem stabilizację że praktycznie nie ma już różnicy w porównaniu do stanu przed [...]