Nie ma czegoś takiego jak rozciąganie ścięgien. To że nie jesteś w stanie wykonać szpagatu to reakcja centralnego układu nerwowego na tego typu obcy mu bodziec skutkujący gwałtownym skurczem mięśni i ścięgien. Nie kombinuj nic z palcami bo połamiesz sobie kości. Zmieniony przez - Freed85 w dniu 2012-01-27 22:14:17
Dziękuje wam za podpowiedź. Co powiecie na taki trening: Rozgrzewka: Bieżnia, rozgrzanie wszystkich stawów + wymachy nóg Obowody: 4x Uderzanie piłką o podłogę Pompki Wskakiwanie na podest Ciosy ze sztangielkami ( w każdej seri inne) Worek: 4 x 30 sekund dynamiczne ćwiczenie ciosów i kopnięć Rozciąganie
1. W znakomitej większości przypadków jest rozciąganie. Wszak jak napisał DragaO nogi to nie tylko kopanie. Znam przypadek, gdy koleś klepał przy dźwigni na kolano mimo, że nie została jeszcze założona (bardzo słabo rozciągnięty). Rozciągięte i elastyczne mięśnie wbrew pozorom przydają się także w takich sportach jak BJJ (prawdę mówiąc przydają [...]
Podstawa to rozgrzewka + rozciąganie oraz odpowiednie obuwie stosowne do podłoża na jakim biegasz. Regeneracja również adekwatna do wysiłku. Poza tym lekarz medycyny rodzinnej w tych sprawach raczej ma ogólne pojęcie, mniej więcej takie jakie każdy kto uprawia sport, także w celu lepszej konsultacji i diagnostyki udaj się do specjalisty z tego [...]
tak robię MC, tak jak przewiduje plan Traktora. z tym, że zmniejszyłem ciężar odkąd pojawiły się bóle. jak robiłem ciężko mc to bolało mnie bardziej następnego dnia. rozciąganie odcinka lędźwiowego kojarzy mi się jedynie ze skłonami na prostych nogach. jakie są najlepsze ćwiczenia rozciągające? i robić przed i po treningu, tak?
Drążek i jeszcze raz drążek!Przy wiosłowaniu sztangą nie radze sie pochylać równolegle...che che to nie najlepsze rozwiazanie choc pozornie może zwiększyc intensywnośc ale za jaką cene.Co do pasa,zgadza si e,potrzebny tylko przy maksymalnych obciążeniach,od tego jest prostownik i brzuch żeby stabilizował ciało.To podstawa.Plecy wymagaja [...]
to zamiast siłowni trening w terenie: jak zwykle trucht, rozciąganie, 3 serie skipów cba x 50 m, 3x 20skokow, 3x15 podskoków w miejscu, 5 przebieżek + jakieś ćwiczenia na na górna partie (pompki itd) Zmieniony przez - AIE w dniu 2013-01-04 19:25:37 Zmieniony przez - AIE w dniu 2013-01-04 19:26:11
A co do aerobów to myślałem żeby dodać teraz taką dobra rozgrzewkę przed treningiem by zawsze robiłem ją byle jak ;/ Teraz będzie 15 min biegania i dobre rozciąganie i dopiero siłowy.
Na pewno nie przez pięty :-D Kolana Ci padną... No ja rozumiem, że nikt rozgrzewki nie lubi ale to jedyne wyjście które pomaga nas uchronić przed kontuzjami i nieprzyjemnymi dolegliwościami. Nie musisz biegać przed treningiem właściwym ale rozciąganie to podstawa. Nie wyobrażam sobie przebiec 10km bez przygotowania ścięgien i mięśni.
Dziś biegałem, przed biegiem poskakałem na skakance 3 minuty potem zrobiłem to rozciąganie z tego filmiku i biegałem po lesie i od razu lepiej. Ale całkiem nie zniknęło, zastosuje tego Ben Gaya %-) W moim przypadku to przed biegiem posmarować? Przed czy po rozgrzewce? Tylko łydki?
Rozumiem że to w domowych warunkach trening, jakim sprzętem dysponujesz. Co to są Rączki, wymachy na bok masz na myśli ćwiczenie na barki. Co to jest rozciąganie tricepsa, rociąganie można na koniec zrobić to nie jeste ćwiczenie.
A to ja muszę zaparzyć kawę i spojrzeć na fusy bo bez tego to niewiem czy będziesz miał siłę na rozciąganie po pracy :P Przysznic będzie dobry naprzemienny, a witaminy najlepiej spożywać w postaci naturalnej bo te syntetyzowane poza szumnymi reklamami mają wręcz symboliczną przyswajalność w porównaniu do tych pierwszych ;)
jak nie masz w okolicy TB to poszukaj przynajmniej kicka też dużo ci pomoże. a jeśli chodzi o ćwiczenia jakie możesz wykonywać w domu w celu polepszenia kodycji to możesz -biegać, -skakać na skakance -polecam również pompki i brzuszki -bieg bokserski -rozciąganie statyczne i dynamiczne -przeskoki przez ławeczke(napewno ćwiczyłeś to na wfie) [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Nie, obecnie mój plan składa się z: Landmine press Tbar row Przysiady Wyciskanie hantli leżąc Martwy ciąg, który chce zmodyfikować +rozciąganie i mobilność
Słuchaj prowadź sobie ten trening m.więcej tak: ćwicz 3 razy w tygodniu (pn,śr,pt lub wt,czw,sobota). Trening rozpoczynaj rozgrzewką, a kończ rozciąganiem. Odpoczywaj ok. 30sek. Podziel na obwody a między nimi odpoczywaj ok. 3-5 min. Możesz ćwiczyć sobie tak ok. 3-4miechy. Pierwsze dwa tygodnie wykonuj sobie po 1obwodzie , 3-4 tydzień 2 obw., [...]
Czy nigdy nie miałeś uczucia po treningu bicepsa że stosunkowo trudniej jest wyprostować wpełni ręke??? Nie czujesz bicka??? Próbuje ci to wytłumaczyć na "chłopski rozum". Nawet przy rozluźnionej ręce w opadzie to po ciężkiej pracy bica ręka pozostaje troche zgięta. To jest naturalna sprawa. A jeżeli chodzi o to skracanie mięśnia to [...]
A co sądzisz o tego typu rozgrzewce ? MZ to nie jest żadna rozgrzewka - większość z tych ćwiczeń nadaje się na rozciąganie potreningowe (sam wiele z tych ćwiczeń wykonuję po zakończeniu treningu). Jak już chcesz coś na rozgrzewkę to są to dobrze znane z podstawówki krążenia ramiona czy tułowia, popularne pajacyki, wykroki, unoszenia kolan czy [...]
"Jak tylko będe wiedział co i jak, to napisze tutaj. Zastanawiam się, czy jej sens układać teraz ten plan, czy zaczekać, żebym wiedział jak bardzo moge obciążyć lędźwie. Co o tym myślicie? " pewnie poczekaj i dowiedz się jak najwięcej o sytuacji w której się znajdujesz , nawet jeśli w grę wchodzi trening siłowy to należy uwzględnić ćwiczenia [...]