Wizyta u fizjoterapeuty / osteopaty. We własnym zakresie rollowanie i rozciąganie się. Tak ja to wszystko robię rollowanie i rozciąganie się do fizjoterapeuty też mam umówioną wizytę. Liczyłem na odpowiedź z konkretnymi ćwiczeniami na udo i łydkę,ktoś coś podpowie wrzuci link???
Bo pisaliście, że zalecacie te ćwiczenia: pompki na poręczach, wycisk leżąc, podciąganie, wiosłowanie, wycisk stojąc, push press. I pytanie czy FBW ma się składać z tych ćwiczeń? Jeżeli dobrze rozumiem to wszystko ma wyglądać tak: PONIEDZIAŁEK (trening na szybkość) 1. Rozgrzewka,rozciaganie dynamicznie, lekkie podskoki, wymachy itp. 2. Podskoki [...]
Poprawiłem. Teraz jest dobrze czy jeszcze coś do zmiany? PONIEDZIAŁEK (trening na szybkość) 1. Rozgrzewka,rozciaganie dynamicznie, lekkie podskoki, wymachy itp. 2. Podskoki z przysiadu 30% maksa x 5 serii x 3 powtorzenia 3. Przysiad 5x5 progresja co serie 4. Rumunski martwy ciag (RDL) 3x8 (3 serie po 8 powtórzeń) (FBW) 1. Wyciskanie leżąc 5x5 2. [...]
to masz mało czasu... Trochę nie masz szans! bcaa i kreatyna np Jablczam Kreatyny i Vitargo. zrob na początek Przygotuj się na dwa tyg. cyklu Poniedziałek 30 min truchtu plus Siła w tym przysiady, podskoki i przeskoki, wspięcia oraz ćw. mięsnia brzucha, m. dwugłowe i grzbietowe Wtorek 30 minut truchtu rozciaganie miesni 2x skip A 30m 2x skip C [...]
jeśli chodzi o rozciąganie to robimy i to dość długo... W sumie rozgrzewka i rozciąganie łącznie trwają prawie 30 minut więc to nie tu leży problem.... Mówicie magnez, potas i jakieś tabletki rozkurczowe, ok jutro będę pytał w aptece
Dla mnie rozciąganie po treningu równie istotne jak rozgrzewka wyciszenie mięśni , poprawa regeneracji, utzrymanie zakresu ruchomości stawów , brak przykurczy w mięśniech . Głównie dbam o rozciąganie dolnego grzbietu i mięśnie przykręgosłupowych PS Mawashi ja gdzieś czytałem że nie powinno się rozciągać dynamicznie choć przypuszczam ze po [...]
Dowiedzialem sie takze, ze nawet, gdy siedze i mam nogi w roznych pozycjach, moze to powodowac nacisk na rzepke i stad potem wychodzą różne bóle. Wniosek jest prosty, Panowie - NIGDY nie idźcie do ortopedy, bo to dramat... W swoim życiu byłem u czterech ortopedów i każdy mi ściemniał lub chciał wyłudzić pieniądze na czymś, co mi nie pomoże, ale [...]
Polecam rozciąganie. Naprawdę wyszczupla mięśnie, bo je wydłuża. Wiem z własnego dościadczenia:) A, i najbardziej polecam rozciąganie izometryczne, najskuteczniejsze (co chyba widać na fotce obok;) ).
więc jeśli iść twoim tokiem myślenia to osoby młodsze nie powinny się wcale nie rozciągać. W książce pt "Rozciąganie Odprężone" po pierwsze autor nic nie mówi o ograniczeniach wiekowych a po drugie jest napisane że właśnie rozciąganie statyczne jest błędne ponieważ rozciągają tkanki które po jakimś czasie się zrastają przy tym tracimy [...]
Ale to nie jest >mój< tok rozumowania, tylko fragment książki gościa który jest dla mnie autorytetem w tej kwestii. Swój punkt widzenia przedstawiłem Ci prędzej. Wg mnie jeśli chcesz dobrze kopać, musisz jak najwięcej kopać, na początku w miarę nisko i wolno, kładąc nacisk na poprawną technikę, z czasem coraz wyżej i mocniej. Kopać najlepiej [...]
To chyba nie do mnie Mój rozkład tygodnia dobry? Masz jakieś dobre plany na rozciąganie? Rozciąganie dynamiczne robię po 12 powtórzeń i nie wiem ile robić serii np. wymachów nóg, rąk. Statyczne z Atlasu Ćwiczeń. BTW Jaka SW tak długo trenujesz? Pozdrawiam.
Witam i dziękuje za wpadanie do mojego dziennika :) Sog dla ciebie i jedziesz dalej. To rozciąganie też fajne. Wygląda jakbyś walczył z dużą przetkaczką do kibla :D hehe ale widzę że jesteś dobrze naciągnięty. Zmieniony przez - offside07 w dniu 2009-12-13 20:41:09
na mailu nic nie mam *********************** uginanie podchwytem - trick polega na tym zeby nie było na stojaco i zeby nie było rozciagniecia w zarzutach masz juz pełen zakres ina pewno wieksze rozciagniecie bicepsa niz bys miał przy pełnym podchwycie czachołamacz za wasko zdecydowanie szerokosc powinna byc tylko ociupinke mniejsza niz do [...]
wczorajsza micha (ah, oparlam sie niedzielnemu kieliszkowi wina, tiramisù domowej roboty i wieczornemu drinkowi z przyjaciolmi - pilam herbate zamiast drinka... nic mi nie straszne :D ) /ObrazkiSFD/zdjeciaSFD2/93aecb0de0a64b68ba54384a4865096f.png dzisiejszy nowy trening: 1. przysiad ze sztanga 6 serii po 6 powtorzen kazda 2. wyciskanie sztangi na [...]
dziekuje arphiel :) te paski to musze skads skombinowac bo u nas nie ma "paskow od mc"! te cwiczenia na rozciaganie sa gdzies na forum..? juz szukam... a w ogole to mam umowiona w przyszlym tygodniu wizyte u fijoterapeuty-osteopaty to i o nadgarstki zapytam. ide bo cos mnie pobolewa w prawym biodrze, lepiej niech obada... paski to maja byc takie? [...]
pewnie, zeby byly jakies efekty konkretne, to trzeba czasu, te foty sa zrobione w odstepie miesiaca wiec niewiele, ale pupe podniesiona ja tez zauwazylam, czekalam az ktos to napisze, zeby nie bylo, ze sobie wmawiam :P ogolnie to mam wrazenie, ze jest mnie "wiecej", taka jestem bardziej "nabita"... jedziemy dalej Lusse, tez Cie podgladam :) i [...]
...nie bylo mnie pare dni, uzupelniam: 12.04.14 DT trening: 1. wyciskanie sztangi stojac 3 serie po 8 powtorzen (10 sek. przerwy miedzy powtorzeniami) 15 kg / 17 kg / 17 kg 2. wyciskanie sztangi na lawce poziomej na ticeps 3 serie po 8 powtorzen (10 sek. przerwy miedzy powtorzeniami) 20 kg / 20 kg / 22 kg 3. lydki na maszynie 6 serii po 6 [...]