biorąc pod uwagę moją dietę, to w tych godzinach (19.00 - czyli 45 minut przed treningiem) wypada mi tuńczyk w sosie własnym + kasza gryczana i warzywa. Po treningu białko z puchy. Ogólnie w diecie utrzymuje stały poziom białka 3 g/kg masy ciała - tylko że 40% z tego jest z puchy ponieważ nie stać mnie na dietę dopiętą tak profesjonalnie na [...]
Poczytaj sobie: http://www.info-med.pl/katalog/choroby/indeks/dyskopatia_ledzwiowa.html A jeśli chodzi o ćwiczenia to musisz wzmocnić mięśnie grzbietu. Wszelkie martwe ciągi i wiosłowania w opadzie odpadają. Próbuj unoszenia tułowia leżąc na brzuchu. Najbardziej szkodzi rozciąganie do szpagatów, ćwiczenie wysokich kopnięć i robienie brzuszków - [...]
Witaj, może to być naciągnięcie lub przykurcz. Jeśli naciągnięcie, to na pewno rozciąganie nie będzie wskazane. Jak dotykasz to miejsce, to mięsień jest 'zbity'? Musisz rozpoznać czy to przykurcz czy naciągnięcie i wedle tego postępować. Klatkę jak najbardzoej można naciągnąć podczas ćwiczeń na drążku :-) Uchronić się można tylko poprzez [...]
ja jak miałam skreconą kostke to tez mi spadly miesnie w nodze o 1,5 cm ale mialam kostke doleczoną, nic na siłę, do dzisiaj nie mam z nią problemów najwazniejsze to doleczyc pozniej jak juz bedziesz mogl zaczac obciazac noge to pomocny moze byc basen niekoniecznie do wielkiego plywania od razu (bo noga boli, ja myslałam ze jak mi sciagna [...]
taki trening tylko oslabi prawdziwe miesnie ktore utrzymuja plecy prosto.. te na ktore chcesz dzialac nie spelniaja takiej funkcji, mimo iz kiedys sie tak uwazalo. za postawe odpowiadają miesnie glebokie a nie prostownik grzbietu czy najszerszy. co zrobic: rozciąganie zginaczy kregoslupa, piersiowych wielkich, biodrowo-ledzwiowego. wzmocnic [...]
poczekaj sobie jeszcze z 3 latka, poki co kup sobie drązek i codziennie na nim napierniczaj !- rozciąganie itp. za pare latek jesli nadal bedzie kiepsko ze wzrostem walniesz sobie cykl na syntetycznym hormonie wzorstu i na pewno podskoczysz w gore...- to kosztowne, ale cos za cos... pozdro
Program spoko Widac, ze jest prowadzony z rozmyslem, o czym swiadcza nie za duze obciazenia, jazda na rowerze i codzienne rozciaganie - tak dalej trzymaj! Mozesz tez zajrzec tu (poprawna technika wykonywania przysiadow + fajne cwiczenia by kejt): http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=98058 Powodzenia!
============================================= PONIEDZIAŁEK ============================================= Rozgrzewka 20 min 1. Przysiady z obciążeniem 2. Pompki 3. Przeskakiwanie ze skrętami w miejscu (hantle na wysokości brody i łokcie wysoko) 4. Scyzoryki 5. Fedor Punch (coś jak bieg bokserski ale zamiast hantli sztanga) 6. Pajacyki 7. Haki z [...]
chyba dorzucę jakieś siady ale dopiero w 2 i 3 obwodzie bo po rozgrzewce mam tak zajechane że ledwo co stoję na nich trening naprawdę mi coś długo z chodzi, może przez długo rozgrzewkę(rower, rozciąganie itp.)bo przerwy robię tylko na złapanie tchu, a po obwodzie max. 4min
rozciaganie prostownikow zyszkasz przez sklony tulowia do przodu i boku w pozycji stojacej, lub w pozycji siedzacej dotykanie stóp dłonmi.. jesli jednak bol sie nasila przy sklonach-nie rob tego, widocznie dysk sie nie wchlonal i dalej uciska... tu przydalby sie gleboki masaż plus np leżenie na macie z kolcami ktora rozluznia mieśnie: przykladowo: [...]
Dziękuję redpepperka za podpowiedź. Wczoraj byłem na siłowni (jednak się skusiłem), i powiem że dzisiaj jest prawie normalnie, na pewno lepiej niż wczoraj. Wczoraj miałem ból w jednym miejscu przechylenia tułowia w prawo (ból nad prawym pośladkiem, na wysokości pasa). Na siłowni zrobiłem rozgrzewkę szybkim marszem około 14 min, później plecy (bez [...]
Trening 16.07. (sobota) poziom II B1 6x13 A3 6x13 A2 6x9 C5 6x13 E1 6x13 (na każdą nogę) F 4x12 P 6x12 H - K1 12/12/12 Trening 18.07. (poniedziałek) poziom II B1 6x14 A3 6x14 A2 6x10 C5 6x14 E1 6x14 (na każdą nogę) F 4x12 P 6x15 H - K1 15/15/15 Dość ciężkie treningi, jednak oceniam je jak najbardziej pozytywnie. Wprowadziłem 2 modyfikacje (P [...]
24.07. (niedziela) rozciąganie - ok. 30 minut. Korzystam z chwili przerwy żeby się najeść i uzupełnić dziennik, bo cały dzień zawalony różnymi obowiązkami.
W twoim przypadku dosyć istotny jest również plan treningowy i rozciaganie. Masz sporą skoliozę z mocnym skrzywieniem w cz. lędźwiowej i piersiowej, co może powodować dolegliwości bólowe (rwa kulszowa), bóle przeciążeniowe szyi i ewentualnie problemami z bólem rąk (barki, łokcie, etc.) Nie możesz dopuścić do wzmocnienia mięśni w obecnym [...]
co do mojego treningu, to: Cwicze praktycznie wszystkie partie miesniowe. Wszystko na sprzecie, ale nie ciezarkami. Tam, gdzie chce zeby cos przybylo, cwicze z wiekszym ciezarem i robie mniej powtorzen, a tam gdzie ma sie tylko miesien wyksztalcic z mniejszym i wiecej powtorek - czy jest to o.k.? Brzuch cwicze na laweczce i na roli ( czy jak to [...]
Anton no proszę Cię, chociaż nie tutaj 8-) FAPfap Porn's SQuad \-) Wazz a właśnie jest tak u mnie że jeśli zrobię rozgrzewkę, i się rozciągnę, to jestem nastawiony pozytywnie do treningu, i jakoś lepiej ogólnie mi idzie :-) Natomiast jeśli rozciąganie na początku jest nie wskazane to oczywiście je usunę, jeśli może być to wolał bym zostawić i na [...]