SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Portal

Wyszukiwarka

Znalezione pod frazą:

ROZCIĄGANIE

  • DZIENNIK zzaba young Lady 2015

    Post
    Trening w domu

    Ok. Dziękuję, myslałam o tym ale stwierdziłam że jeszcze za krótko tym ćwiczę ale ok czas zmienić. nie wiem czy zdaze bo juz niedługo zaczynam normalne treningi. :) Więc tak.. trochę zaległości. 21.08.15r. 10 min trening pośladków z Mel B + Brzuch: 2 serie + 1,5 min przerwy (po 15 powtórzeń) 1. przyciaganie zgietych nog z unoszeniem tułowia 2. [...]

    Odpowiedzi: 49 Ilość wyświetleń: 6081 Data: 2015-08-26 01:45:32 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Napięcie mięśniowe

    Post
    Scena MMA i K-1

    Moze jestes przetrenowany?za duzo rozciagania jest szkodliwe. Jest cos takiego jak pamiec miesniowa,miesnie przystosowuja sie do treningu.Jesli Ty rozciagasz sie po bardzo dlugiej rozgrzewce ,i kopiesz po rozciaganiu,to twoje miesnie sa przyzwyczajone do tego,i na zimno nie reaguja tak jak bys chcial.Musisz zmienic sposoby rozciagania. Najlepszym [...]

    Odpowiedzi: 16 Ilość wyświetleń: 4859 Data: 2007-07-10 05:46:41 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Napięcie mięśniowe

    Post
    Scena MMA i K-1

    Z tego co gdzies kiedys slyszalem mogę Ci rzec, abys probowal kopac bez rozgrzewki (z poczatku mniej dynamicznie, low kicki lub troszkę wyzej [na zebra, abys sie nie dabawil kontuzji). Podobno takie kopanie bez rozgrzewki z czasem doprowadzi do tego, ze nie bedziesz sie musial rozgrzewac przed treningiem czy walka. Slyszalem, ze sa tez jakies [...]

    Odpowiedzi: 16 Ilość wyświetleń: 4859 Data: 2007-07-10 15:49:31 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Napięcie mięśniowe

    Post
    Scena MMA i K-1

    Zacznij robic rozciaganie dynamiczne,kopniecia.Zrob 2 dni dynamiczne i 2 statyczne.Powinno pomoc,daj sobie 4 tygodnie takich zmienych treningow ,Jak nic sie nie zmieni to bedziesz musial szukac dalej,ale mysle ze to pomoze,10 minut kopniec powinno wystarczyc a jak bedziesz czul ze masz sile w nogach to mozesz trenowac 15 lub w porywach do 20 [...]

    Odpowiedzi: 16 Ilość wyświetleń: 4859 Data: 2007-07-10 22:29:25 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Napięcie mięśniowe

    Post
    Scena MMA i K-1

    Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że rozciąganie nie może boleć!!!Na początku może uzyskiwać efekty, ale istnieje mechanizm obronny, który nakazuje uszkodzonym więzadłom, mięśniom i ścięgnom nadbudowe mikrourazów. Efekt jest taki, że włókna ulegają zgrubieniu, wiele miejsc "zarasta" tkanką łączną, robią sie blizny które raczej nie [...]

    Odpowiedzi: 16 Ilość wyświetleń: 4859 Data: 2007-07-19 17:55:02 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Napięcie mięśniowe

    Post
    Scena MMA i K-1

    Rozciąganie nie może boleć? Eghm?

    Odpowiedzi: 16 Ilość wyświetleń: 4859 Data: 2007-07-19 23:30:37 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Napięcie mięśniowe

    Post
    Scena MMA i K-1

    Dlatego, ze po nocy miesnie sa zastale i nawet takie poranne statyczne rozciaganie nie daloby oczekiwanych rezultatow a wrecz przeciwnie. Kiedys juz probowalem, wiec wiem jak to na mnie dziala. Sprawa natomiast wyglada inaczej jesli potrafisz zrobic szpagat w ciagu dnia bez wiekszych problemow lub po krotkiej rozgrzewce. Wtedy mozna sobie rano [...]

    Odpowiedzi: 16 Ilość wyświetleń: 4859 Data: 2007-08-06 12:02:16 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Serie łączone

    Post
    Trening dla początkujących

    zaraz zaraz, mowisz ze trening typu Push A : Siad 5x8, WL 5x8, Krzyżowanie linek na wyciągu 5x12, OHP 5x8, Wznosy bokiem 5x12, francuz hantlem zza głowy 4x12, francuz hantlami leżąc na ławce poziomej 4x12, wspięcia na palce stojąc 5x12 trwa 3 godizny? to co ty robisz tam na silowni?%) mam podobna objetosc treningowa a zazwyczaj sam silowy [...]

    Odpowiedzi: 11 Ilość wyświetleń: 1537 Data: 2019-08-08 21:51:57 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Serie łączone

    Post
    Trening dla początkujących

    zaraz zaraz, mowisz ze trening typu Push A : Siad 5x8, WL 5x8, Krzyżowanie linek na wyciągu 5x12, OHP 5x8, Wznosy bokiem 5x12, francuz hantlem zza głowy 4x12, francuz hantlami leżąc na ławce poziomej 4x12, wspięcia na palce stojąc 5x12 trwa 3 godizny? to co ty robisz tam na silowni?%) mam podobna objetosc treningowa a zazwyczaj sam silowy [...]

    Odpowiedzi: 11 Ilość wyświetleń: 1537 Data: 2019-08-09 11:13:00 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • bieganie dla piłkarza

    Post
    Inne dyscypliny

    Ja także jestem piłkarzem w juniorach pewnego słabego klubu ale mam nadzieje się wybić gdzieś Lecz mam problem z jednym elementem futbolu czyli szybkością... rozgrzewka (trucht) -> rozciąganie -> wieloskoki, skipingi ABC na 25 metrach -> sprinty i przyspieszenia: - przyspieszenia 5 metrowe na maxa : z nabiegu, z miejsca z różnych pozycji [...]

    Odpowiedzi: 5 Ilość wyświetleń: 4383 Data: 2006-06-28 18:16:42 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Faktycznie nie ma o czym mówić jeśli w ten sposób podchodzisz do tego, ostatnie badania wykazują, że coraz więcej ćwiczeń powinno odejść do tzw lamusa np. popularne niegdyś jumpingi, tzw wspinanie się na palce!(to czego sama się jeszcze nie przekonałam nawet), czy rozciąganie w staniu to niektóre przykłady, niestety trenerzy "starej" [...]

    Odpowiedzi: 10 Ilość wyświetleń: 7575 Data: 2009-09-09 16:15:51 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • hehe widze ze doszlo do malej polemizacji dodam ze przed wbieganiem i >schodzeniem< rozgrzewam dobrze moje stawy i mięsnie, 1.5km-2km biegu i rozciaganie z krązeniami stawów. Z tego co wiem to zbieganie po schodach jest bardziej szkodliwe niz samo wchodzenie czy wbieganie, dlatego schodze po tych schodach a to ze bola stawy czy ściagna to [...]

    Odpowiedzi: 10 Ilość wyświetleń: 7575 Data: 2009-09-10 16:47:20 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • wada postawy?

    Post
    Zdrowie i Uroda

    od siebie dodam bys wzmacnial glownie miesnie plecow, a zadbal o rozluznienie/rozciagniecie przodu tj miesni piersiowych glownie i naramiennych przedniego aktonu, ktore sciagaja ci barki do srodka poglebiajac wade Co "rozluźnianie/rozciąganie przodu" dokładnie znaczy w kontekście siłowni? Mam ich nie ćwiczyć? Mam ćwiczyć, ale tylko odpowiednimi [...]

    Odpowiedzi: 4 Ilość wyświetleń: 1542 Data: 2015-04-13 16:03:46 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Przysiady ze sztangą - problem / przykurcz

    Post
    Trening dla zaawansowanych

    Samo rozciąganie bez przysiadów na sztandze mi osobiście się nie widzi - bo niby jak sprawdzisz czy jest poprawa jakaś. A jeśli się przyłożysz to odczujesz ją bardzo szybko. Gdyby to dotyczyło mnie to postarałbym się o jakiegoś myślącego asekuranta i próbował jednak siadać z gryfem i ewentualnie małym ciężarem. Natomiast jako uzupełnienie treningu [...]

    Odpowiedzi: 32 Ilość wyświetleń: 5409 Data: 2013-01-23 14:28:34 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Kark

    Post
    Trening dla zaawansowanych

    cool --> a co masz jakies problemy z szyja? slyszalem ze w okresie rehabilitacyjnym po urazach w odcinku szyjnym kregoslupa sa podobne cwiczenia ja osobiscie mam takie abs'y ze jak teraz poszlem do szkoly to qmple na wstepie zapytali sie cyt. "waco co ty q.rwa przy. ***ales omadryn w te w-cje?" nie sluchaj ludzi ktorzy mowia ze [...]

    Odpowiedzi: 45 Ilość wyświetleń: 8732 Data: 2005-09-03 08:45:28 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • brak przyrostu masy miesniowej

    Post
    Trening dla zaawansowanych

    ombardowanie nazywam inaczej planowym przetrenowaniem. W normalnych okolicznościach twoje ciało może rozrastać się dzięki wielkim nakładom wysiłku w krótkim czasie. Decydując się na bombardowanie musisz wcześniej zaplanować wszystko, co się tyczy zarówno diety, treningu, suplementów jak i odpoczynku czy regeneracji. Bombardowanie ramion Żeby [...]

    Odpowiedzi: 17 Ilość wyświetleń: 12532 Data: 2006-01-12 10:33:49 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • odnosnie bjj

    Post
    Scena MMA i K-1

    waga i wzrost sa wazne ale NAJWAZNIEJSZA jest technika!!! mozesz se wazyc 200 kilo i jak masz kiepa technike to bedzie mate zamiatal toba byle chlystek! trening dla poczatkujacych wyglada tak:rozgrzewka lekki bieg,przodem ,tylem,pajacyki,czolganie sie,jakies lekkie rozciaganie(nic na sile i rozciag jest tu zupelnie inny niz w sportach [...]

    Odpowiedzi: 12 Ilość wyświetleń: 4571 Data: 2001-07-01 17:30:03 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • odnosnie bjj

    Post
    Scena MMA i K-1

    1. Rozciaganie jest bardzop wazne. Wazniejsze nawet niz w taekwondo bowiem do walki w parterze musisz byc bardziej kompletnie rozciagniety. Sam szpagacik nie wystarczy. Polecam joge. 2. Sa tez elementy silowe i wytrzymalosciowe. 3. W Bydgoszczy naucza Marek Matusiak, wydawca Budokanu i jeden z pieciu niebieskich pasow w Polsce. 4. Waga zawsze sie [...]

    Odpowiedzi: 12 Ilość wyświetleń: 4571 Data: 2001-07-06 23:37:09 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Trening CROSSFIT pod SW

    Post
    Strength & Endurance

    MCtoshkin Jakie SW trenujesz ? tylko K-B ? pytam gdyż mówisz o rozciąganiu w BJJ występuje rozciąganie balistyczne siłą partnera więc trzeba uważać i nie przeholować samemu . Wiek: 17 Ja uważam patrząc na ogół , że najlepszym wyjściem na ten moment była by taka praca. biegi w terenie z przeszkodami basen i pływanie więcej treningów SW [...]

    Odpowiedzi: 11 Ilość wyświetleń: 3604 Data: 2013-01-02 19:45:18 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)
  • Temat zbiorczy Kilka pytań.

    Post
    Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

    1.Dziś zacząłem zaś ćwiczyć i robiłem 3 x15 Podnoszenie hantli w pozycji stojącej i nie wiem czy taki wysiłek robiłem przerwy miedzy seriami i tak mi się kręciło w głowie i byłem słaby ze nie wiem. Czy do normalnie po przerwie około 3 miesiące ? Rozgrzewka spacerek z kosiarka około 1 h i 15 min rozciąganie itp. Nie taka reakcja nie jest [...]

    Odpowiedzi: 6 Ilość wyświetleń: 1418 Data: 2016-04-30 21:01:06 Szacuny postu: 0 (cały temat: 0)