Ok. Dziękuję, myslałam o tym ale stwierdziłam że jeszcze za krótko tym ćwiczę ale ok czas zmienić. nie wiem czy zdaze bo juz niedługo zaczynam normalne treningi. :) Więc tak.. trochę zaległości. 21.08.15r. 10 min trening pośladków z Mel B + Brzuch: 2 serie + 1,5 min przerwy (po 15 powtórzeń) 1. przyciaganie zgietych nog z unoszeniem tułowia 2. [...]
Moze jestes przetrenowany?za duzo rozciagania jest szkodliwe. Jest cos takiego jak pamiec miesniowa,miesnie przystosowuja sie do treningu.Jesli Ty rozciagasz sie po bardzo dlugiej rozgrzewce ,i kopiesz po rozciaganiu,to twoje miesnie sa przyzwyczajone do tego,i na zimno nie reaguja tak jak bys chcial.Musisz zmienic sposoby rozciagania. Najlepszym [...]
Z tego co gdzies kiedys slyszalem mogę Ci rzec, abys probowal kopac bez rozgrzewki (z poczatku mniej dynamicznie, low kicki lub troszkę wyzej [na zebra, abys sie nie dabawil kontuzji). Podobno takie kopanie bez rozgrzewki z czasem doprowadzi do tego, ze nie bedziesz sie musial rozgrzewac przed treningiem czy walka. Slyszalem, ze sa tez jakies [...]
Zacznij robic rozciaganie dynamiczne,kopniecia.Zrob 2 dni dynamiczne i 2 statyczne.Powinno pomoc,daj sobie 4 tygodnie takich zmienych treningow ,Jak nic sie nie zmieni to bedziesz musial szukac dalej,ale mysle ze to pomoze,10 minut kopniec powinno wystarczyc a jak bedziesz czul ze masz sile w nogach to mozesz trenowac 15 lub w porywach do 20 [...]
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że rozciąganie nie może boleć!!!Na początku może uzyskiwać efekty, ale istnieje mechanizm obronny, który nakazuje uszkodzonym więzadłom, mięśniom i ścięgnom nadbudowe mikrourazów. Efekt jest taki, że włókna ulegają zgrubieniu, wiele miejsc "zarasta" tkanką łączną, robią sie blizny które raczej nie [...]
Dlatego, ze po nocy miesnie sa zastale i nawet takie poranne statyczne rozciaganie nie daloby oczekiwanych rezultatow a wrecz przeciwnie. Kiedys juz probowalem, wiec wiem jak to na mnie dziala. Sprawa natomiast wyglada inaczej jesli potrafisz zrobic szpagat w ciagu dnia bez wiekszych problemow lub po krotkiej rozgrzewce. Wtedy mozna sobie rano [...]
zaraz zaraz, mowisz ze trening typu Push A : Siad 5x8, WL 5x8, Krzyżowanie linek na wyciągu 5x12, OHP 5x8, Wznosy bokiem 5x12, francuz hantlem zza głowy 4x12, francuz hantlami leżąc na ławce poziomej 4x12, wspięcia na palce stojąc 5x12 trwa 3 godizny? to co ty robisz tam na silowni?%) mam podobna objetosc treningowa a zazwyczaj sam silowy [...]
zaraz zaraz, mowisz ze trening typu Push A : Siad 5x8, WL 5x8, Krzyżowanie linek na wyciągu 5x12, OHP 5x8, Wznosy bokiem 5x12, francuz hantlem zza głowy 4x12, francuz hantlami leżąc na ławce poziomej 4x12, wspięcia na palce stojąc 5x12 trwa 3 godizny? to co ty robisz tam na silowni?%) mam podobna objetosc treningowa a zazwyczaj sam silowy [...]
Ja także jestem piłkarzem w juniorach pewnego słabego klubu ale mam nadzieje się wybić gdzieś Lecz mam problem z jednym elementem futbolu czyli szybkością... rozgrzewka (trucht) -> rozciąganie -> wieloskoki, skipingi ABC na 25 metrach -> sprinty i przyspieszenia: - przyspieszenia 5 metrowe na maxa : z nabiegu, z miejsca z różnych pozycji [...]
Faktycznie nie ma o czym mówić jeśli w ten sposób podchodzisz do tego, ostatnie badania wykazują, że coraz więcej ćwiczeń powinno odejść do tzw lamusa np. popularne niegdyś jumpingi, tzw wspinanie się na palce!(to czego sama się jeszcze nie przekonałam nawet), czy rozciąganie w staniu to niektóre przykłady, niestety trenerzy "starej" [...]
hehe widze ze doszlo do malej polemizacji dodam ze przed wbieganiem i >schodzeniem< rozgrzewam dobrze moje stawy i mięsnie, 1.5km-2km biegu i rozciaganie z krązeniami stawów. Z tego co wiem to zbieganie po schodach jest bardziej szkodliwe niz samo wchodzenie czy wbieganie, dlatego schodze po tych schodach a to ze bola stawy czy ściagna to [...]
od siebie dodam bys wzmacnial glownie miesnie plecow, a zadbal o rozluznienie/rozciagniecie przodu tj miesni piersiowych glownie i naramiennych przedniego aktonu, ktore sciagaja ci barki do srodka poglebiajac wade Co "rozluźnianie/rozciąganie przodu" dokładnie znaczy w kontekście siłowni? Mam ich nie ćwiczyć? Mam ćwiczyć, ale tylko odpowiednimi [...]
Samo rozciąganie bez przysiadów na sztandze mi osobiście się nie widzi - bo niby jak sprawdzisz czy jest poprawa jakaś. A jeśli się przyłożysz to odczujesz ją bardzo szybko. Gdyby to dotyczyło mnie to postarałbym się o jakiegoś myślącego asekuranta i próbował jednak siadać z gryfem i ewentualnie małym ciężarem. Natomiast jako uzupełnienie treningu [...]
cool --> a co masz jakies problemy z szyja? slyszalem ze w okresie rehabilitacyjnym po urazach w odcinku szyjnym kregoslupa sa podobne cwiczenia ja osobiscie mam takie abs'y ze jak teraz poszlem do szkoly to qmple na wstepie zapytali sie cyt. "waco co ty q.rwa przy. ***ales omadryn w te w-cje?" nie sluchaj ludzi ktorzy mowia ze [...]
ombardowanie nazywam inaczej planowym przetrenowaniem. W normalnych okolicznościach twoje ciało może rozrastać się dzięki wielkim nakładom wysiłku w krótkim czasie. Decydując się na bombardowanie musisz wcześniej zaplanować wszystko, co się tyczy zarówno diety, treningu, suplementów jak i odpoczynku czy regeneracji. Bombardowanie ramion Żeby [...]
waga i wzrost sa wazne ale NAJWAZNIEJSZA jest technika!!! mozesz se wazyc 200 kilo i jak masz kiepa technike to bedzie mate zamiatal toba byle chlystek! trening dla poczatkujacych wyglada tak:rozgrzewka lekki bieg,przodem ,tylem,pajacyki,czolganie sie,jakies lekkie rozciaganie(nic na sile i rozciag jest tu zupelnie inny niz w sportach [...]
1. Rozciaganie jest bardzop wazne. Wazniejsze nawet niz w taekwondo bowiem do walki w parterze musisz byc bardziej kompletnie rozciagniety. Sam szpagacik nie wystarczy. Polecam joge. 2. Sa tez elementy silowe i wytrzymalosciowe. 3. W Bydgoszczy naucza Marek Matusiak, wydawca Budokanu i jeden z pieciu niebieskich pasow w Polsce. 4. Waga zawsze sie [...]
MCtoshkin Jakie SW trenujesz ? tylko K-B ? pytam gdyż mówisz o rozciąganiu w BJJ występuje rozciąganie balistyczne siłą partnera więc trzeba uważać i nie przeholować samemu . Wiek: 17 Ja uważam patrząc na ogół , że najlepszym wyjściem na ten moment była by taka praca. biegi w terenie z przeszkodami basen i pływanie więcej treningów SW [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
1.Dziś zacząłem zaś ćwiczyć i robiłem 3 x15 Podnoszenie hantli w pozycji stojącej i nie wiem czy taki wysiłek robiłem przerwy miedzy seriami i tak mi się kręciło w głowie i byłem słaby ze nie wiem. Czy do normalnie po przerwie około 3 miesiące ? Rozgrzewka spacerek z kosiarka około 1 h i 15 min rozciąganie itp. Nie taka reakcja nie jest [...]