Witam. Raz w tygodniu, prawdopodobnie w niedziele zamierzam zapisywać sobie to co dokonałem przez minione 7 dni. Dlaczego ? Pamiątka i bat. To drugie ważniejsze - norma. Krótkie bio. Mam 36 lat. Do tej pory nie miałem czasu na sport. A to kumple i melanże a to szkoła a to wojo a to żona a to kidsy a to walka o michę... Zawsze coś a sport... Po co [...]
Hej! W ciągu kilku ostatnich lat zrzuciłam 32 kg, niestety poza dietą (zdrową i nie głodówkową) przez cały okres redukcji ćwiczyłam tylko i wyłącznie kardio. Początkowo głównie rower stacjonarny, godzina dziennie 6 dni w tygodniu, potem doszło bieganie. Pod koniec redukcji robiłam jakieś programy z youtube typu 30DS ale nadal było to głównie [...]
Cześć dziewczyny, piszę ponieważ mam dylemat dotyczący biegania. Przejrzałam już większość for i stron internetowych, ale informacje są sprzeczne, więc może wy będziecie w stanie udzielić mi wyczerpującej odpowiedzi na moje pytania? Było by super. Otóż zacznę od tego, że od zawsze byłam drobna i zawsze miałam wagę w normie. Dziś przy wzroście [...]
Witam, Zaczolem cwiczyc od lutego tego roku, od treningu opuscilem tylko pare pojedynczych dni, tak to cwicze codziennie co domyslam sie ze nie jest chyba sluszne. Do tej pory moj harmonogram wyglada tak: - 6 weidera 1 seria dziennie (co ok. 2 tygodnie zwiekszam selekcje cwiczen), - pompki 1-2 serie dziennie po ok. 35 pompek, - cwiczenia z 1 [...]
Witam, po kilku miesięcznej przerwie, chciałbym wrócić do treningów na siłowni. około rok temu ćwiczyłem na siłowni przez dwa miesiące, a później przerzuciłem się na kalistenikę i trenowałem przez 6 mieś, ale jednak wolę ciężary. No więc na celu mam redukcję do 70-75kg, zależy od tego jak będę wyglądał w lustrze i wtedy masa i siła. Ułożyłem sobie [...]
Dokupiłem hanlte- 7kg. Przerobiłem plan Mawashiego dla średniozaawansowancyh wg swego pomysłu bez używania liny. Może być? PLAN: Dzień pierwszy Mięśnie klatki piersiowej (odpoczynki między seriami i ćwiczeniami 90-120 sek) 1. Pompki z nogami wyżej (podparcie na podłodze uchwytach do pompek lub kiju) 4 x 2. Pompki na trzech stołkach. 4 x [...]
Witam jestem nowy. Trenowałem na siłowni przez hmm około półtorej roku no niestety z powodów zdrowotnych musiałem przerwać z treningu na judo,siłowni,basenie i bieganie.Po pół roku już wróciłem do siłowni (treningu) lecz już w warunkach domowych ale to był trening przerywany 2 tyg trening potem tydzień przerw lub 3 tyg nie trenowania tydzień [...]
Witam. Jestem nowym użytkownikiem, który w najbliższym czasie chce zacząć trening na siłowni(typ budowy ciała- ektomorfik). Z tego powodu dużo czytałem na forum o treningach dla początkujących i natrafiłem na trening ACT. Na podstawie zebranych informacji stworzyłem własny plan : TRENING OBWODOWY Rozgrzewka: trucht do siłowni, następnie dynamiczna [...]
Eloszki :-) Jestem medyg i postanowiłem poprowadzić swój dziennik na forum za przykładem innych ludzi z tego forum :D mam nadzieję że będzie mnie on motywował no i że pomożecie mi w razie jakichś pytań ;-D . Na początek planuje poćwiczyć dobrze tu znanym lafayem (wprowadzilem kilka poprawek) . Okej przejdźmy do konkretów. jak narazie zrobiłem [...]
Witam, Mój poprzedni temat coś nie doczekał się odpowiedzi, może za dużo naspamowałem %-), to teraz konkretniej: PN/SR/PT Push Pull, dieta jest, suplementacja mocna, regeneracja na ile się da. ĆWICZENIA DOBRAŁEM TAKIE JAK DOBRAŁEM PONIEWAŻ: mam kontuzję kręgosłupa i nie mogę wykonywać żadnych ćwiczeń obciążających kręgosłup, nawet bicepsa stojąc [...]
Witam Mam 17 lat i postawilem sobie poprzeczke zbudowania masy.Wiem to i owo jak sie odzywiac, ile/jak cwiczyc i podobne podstawy(sporo czytalem na forum) i szukalem treningu dla mnie z samymi hantlami, bylo kilka ale to jeden mial sztange, drugi cos innego i postanowilem ze zaloze swoj temat. Na wstepie dodam jeszcze ze od 12 roku zycia pracuje [...]
Witam. Mam pytanie odnośnie aerobów na redukcji. Wszystko myślałem ze dopięte na ostatni guzik, ale teraz sądzę, że można zmienić co nieco z aero. Dieta, samozaparcie, trening siłowy jest. Okej, teraz zarys tego co ustaliłem do tej pory z trenami. Poniedziałek. 5.30 rano - jogging 45 min( bieganie, marsz, rozciąganie) po wypiciu 15 g białka [...]
Jestem po częściowej rehabilitacji zaniku unerwienia w mięśniu podgrzebieniowym (porażenie Erba-Duchenne’a), co powodowało zanik całej tylnej górej części barku (pod i nadgrzebienowy, osłabienie tricepsu - głowa długa i ogólnie rotatorów zewnętrznych. Pora by wyrównać deficyt rozwoju tylej obręczy barkowej do przedniej. Obecnie jest dość kiepsko, [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Siema Ćwiczę od miesiąca treningiem FBW 3x w tygodniu, mam pytanie czy trening jest dobry czy lepiej będzie zmienić go na splita? Chodzę także na basen 2x w tygodniu, czy pływając na basenie mogę poprawić kondycję i czy robić jakieś interwały, a może jakieś lepsze sposoby? Mój tydzień wygląda tak: Poniedziałek Siłownia Wtorek Basen Środa Siłownia [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Jestem teraz na tygodniowym odpoczynku i w poniedziałek ruszam. Celem jest czysta jak najlepsza masa mięśniowa. Masę robię już z 70 dzień , dietę ciągle trzymam. Jeśli chcecie więcej informacji na temat diety lub suplementacji to proszę napisać. 1. Gdzie dodać trening cardio? Chcę go wykonywać 2 x w tygodniu po treningu siłowym po 30 minut. Ok [...]
Od jakiegoś czasu czytałem posty na temat Taekwondo, które niezmiernie mnie zaciekawiło, ale niestety w niewielu z nich znalazłem satysfakcjonujące mnie odpowiedzi na kilka z moich pytań. Te najbliższe ich tematyce były starawe i uznałem, że nie ma sensu "odgrzewać kotleta z przed 6 lat". Tak więc zacznę, żeby dzisiaj skończyć. Pytania: I. Przy [...]
Cześć. Mam 16 lat, ważę 77kg przy wzroście 173cm. Niestety jestem jeszcze trochę zbyt zalany, bo jeszcze jakieś 5 miesięcy temu moja waga była bliska stówy (97kg w gwoli ścisłości). Od ponad dwóch miesięcy ćwiczę na siłowni, powoli zaczynam widzieć efekty, ale chciałbym się upewnić czy mój plan jest w 100% odpowiedni. Poniedziałek: Klatka [...]
Witam, Mam 170 cm wzrostu 65 kg wagi Staż 3 lata z przerwami. 1. dzień: Klatka + Plecy: -wyciskanie skos dolny 12,10,8,6 ( omijam na poziomej gdyż robiłem większość czasu podczas treningu klatki ) -wyciskanie hantelek skos górny 12,10,8,6 -rozpiętki 12,10,10 -Unoszenie talerza z pozycji brzucha w celu dopięcia środka klatki 3x12 Plecy: Martwy ciąg [...]
Witam, aktualnie jestem na redukcji, dieta low carb. Chyba. W dzień treningowy węgle na śniadanie, przed i po treningu. W dzień nietreningowy tylko na śniadanie. I ułożyłam sobie trening z ćwiczeń dostępnych w atlasie. I tu jest problem. Mój znajomy, który trenuje amatorsko mówi, że dla niego jest ok, ale chce żebym poradziła się speców. Ja jednak [...]