SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do oceny + kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1924

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
Cześć. Mam 16 lat, ważę 77kg przy wzroście 173cm. Niestety jestem jeszcze trochę zbyt zalany, bo jeszcze jakieś 5 miesięcy temu moja waga była bliska stówy (97kg w gwoli ścisłości). Od ponad dwóch miesięcy ćwiczę na siłowni, powoli zaczynam widzieć efekty, ale chciałbym się upewnić czy mój plan jest w 100% odpowiedni.

Poniedziałek: Klatka
Wyciskanie sztangi leżąc na ławce płaskiej (20-20-10-8-6-4-4)
Wyciskanie hantli leżąc na ławce płaskiej (5x10)
Rozpiętki (3x8)
Wyciskanie na maszynie siedząc (12-10-8-8)
Przenoszenie hantli za głowę leżąc (3x12)
Wznoszenie hantli bokiem (5x10)
Wzniosy hantli przed (3x8)

Wtorek: Biceps i triceps
Uginanie sztangi stojąc (20-20-10-8-6-4-4)
Uginanie hantli stojąc (5x10)
Modlitewnik (3x8)
Wyprosty ramion z hantlami leżąc (20-20-10-8-6-4-4)
Wyprosty ramion na wyciągu (5x10)
Wyprosty jednorącz z hantlą w tył (3x8)

Czwartek: Plecy i barki
Martwy ciąg (20-20-10-8-6-4-4)
Wiosłowanie hantlą (5x10)
Ściąganie uchwytu górnego wyciągu (3x8)
Ściąganie do dołu na maszynie (4x12)
Przyciąganie uchwytu do brzucha siedząc (3x12)
Rozciąganie ramion leżąc na ławce (3x8) - nie jestem tutaj pewien co do nazwy tego ćwiczenia, ale wiem jak to wygląda i jak to robić.
Sztruksy z hantlami (5x10)

Piątek: Nogi i brzuch
Przysiady ze sztangą (20-20-10-8-6-4-4)
Wyciskanie nogami na suwnicy (5x10)
Wyprost nóg siedząc (3x8)
Uginanie podudzia siedząc (3x8)
Wyciskanie na suwnicy łydkami (4x 20-30-40, zależy ile dam rade)
Skłony na piłce (4x20)
Podciąganie kolan do brzucha na stojaku (3x max)

Co sądzicie o tym planie? Jest to plan kolegi za który zapłacił 80zł - po prostu ćwiczę z nim i robię to samo co on - on ma już trochę dłuższy staż na siłowni, ale według trenerów, mogę robić to samo co on.

Prócz tego, mam kilka pytań:

1. Czy mogę dołożyć jeszcze jeden dzień w tygodniu treningu na biceps i triceps? Dajmy na to w sobotę. Chciałbym jednak, żeby łapa rosła szybciej.
2. Czym mogę zastąpić martwy ciąg? Bo nie ukrywam, że mi nie wychodzi.

Z góry dzięki!


Zmieniony przez - kacper3355 w dniu 2015-11-06 00:31:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
canecorso
ronie to cos to Twój plan ? ;)


Absolutnie.

Moje plany są w podwieszonych i dostęp jest zupełnie darmowy :)

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
totalny idiotyzm placic za cos co mozna za darmo ogarnac na stronie chociazby na SFD.. no ale to inna droga.. poza tym w poniedzialek: KLATA a ćwiczenia Wznoszenie hantli bokiem (5x10)
Wzniosy hantli przed (3x8) to są na barki boczny i przedni akton.. także pozdrowienia dla pseudotrenera od tego planu

CZYTAJ !:

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html




1. Czy mogę dołożyć jeszcze jeden dzień w tygodniu treningu na biceps i triceps? Dajmy na to w sobotę. Chciałbym jednak, żeby łapa rosła szybciej.

- bezsensu, wiecej nie znaczy lepiej, trening bicepsów tricepsów na poczatku jeden raz w tygodniu wystarczy

2. Czym mogę zastąpić martwy ciąg? Bo nie ukrywam, że mi nie wychodzi.

Zmniejsz ciezar, złap technike i polubisz to ćwiczenie
:)


Zapoznaj sie z tym linkiem co podalem wyzej, oraz szczegółowo jezeli jestes poczatkujacy ogarnij podstawy DIETE oraz poczytaj o treningu FBW bedzie moim zdaniem odpowiedni dla Ciebie na poczatek z siłownia ;)

pzdr



Zmieniony przez - NoIzZeR w dniu 2015-11-06 02:28:27
1

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
to ktos ogolił kumpla na 80 zł;)
lepszy rozwiązaniem bedzie forma FBW , HST
zacznij redukoac a nie robic mase

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie zabierajcie klientów trenerom personalnym

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,

zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 


.Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
ronie to cos to Twój plan ? ;)

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
Ale rozumiem że plan sam w sobie nie jest najgorszy? Nie licząc tych dwóch ćwiczeń.

Panowie, a co myślicie o suplach w mojej obecnej sytuacji? Jakieś BCAA może? Tak jak sugerujecie, będę starał się powoli redukować. ;)


Zmieniony przez - kacper3355 w dniu 2015-11-07 17:15:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
wg plan do zmiany, za duzy objetosciowo, nie znasz jeszcze organizmu swojego aby tak cwiczyc

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
Ale ja bez problemu daje sobie radę z tymi ćwiczeniami. Naprawdę ciężkie dla mnie są tylko przysiady ze sztangą i martwy.

No i ponawiam pytanie, warto zainteresować się suplami w moim przypadku, by przyspieszyć spalanie tłuszczu?

Mogę rzucić się od razu na głęboką wodę i kupić Animal Cuts od Universala, czy może zacząć od czegoś słabszego? No i jeszcze jedno, czy w moim wieku mógłbym stosować tego Animal Cutsa bez żadnych przeciwwskazań?


Zmieniony przez - kacper3355 w dniu 2015-11-08 01:13:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
zacznij od ujemnego bilansu kcal
cojesz?

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Spalacze zostaw na dalszą część redukcji, jak już z samą dietą i treningiem będzie ciężko szło

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zacząć.

Następny temat

Trening do oceny

WHEY premium