Witam, dzisiaj (19/11/2014) pobudka 5:30, do 6:00 rozciąganie oraz ćwiczenia korygujące wadę postawy (ćwiczenia na prosty kręgosłup), potem przygotowywanie zestawu posiłków na cały dzień do 7:15, poniżej zamieszczam zdjęcia z przygotowywania posiłków: /ObrazkiSFD/ZdjeciaSFD3_large/3bc98c6fb359465da9cc89d6be880427.JPG [...]
Aktualnie idę pouczyć się na egzamin, który mam w poniedziałek (24/11/2014). Jeśli chodzi o trening dzisiaj będą nogi i barki (wszystko siłowo), myślę że będzie to wyglądało tak: Rozgrzewka 10 min. Nogi: Przysiad 10 serii po 3 powtórzenia. (Przerwy po 2 min.). Przysiad przedni 4 serie po 6 powtórzeń. (Przerwy po 1:30 min.). Wyciskanie na suwnicy 4 [...]
Najpierw robię około 10-15 minut na orbitreku (zrezygnowałam z bieżni właśnie przez ból kolan), potem robię rozciąganie tzn. takie jakby wykroki raz jedną a raz drugą nogą, wywijanie biodrami (kręcę takie jakby kółka), potem rozgrzewam ręce- wymachy w formie przód tył oraz kółek. Potem zaczynam trening, trening mam obwodowy (poprawcie jeśli [...]
Padło pytanie który nurt kulturystyka czy karate jest dominujący. Odpowiadam:Obecnie trening siłowy jest podporządkowany treningowi karate, jednak nie zawsze tak było.Przerabiałem już czasy wielkiej masy kiedy to w/w schemat był odwrócony.Jednak przy wadze 107kg trudo o właściwą dynamikę i szybkość.Znalazłem kompromis stawiając na większą gęstość [...]
Z tego co piszesz robiłeś podstawy prehabiliacji, czyli rolowanie i rozciąganie mięśni. Być może jednak nie wszystko to co trzeba i jak trzeba. Takie rzucanie możliwymi problemami nie jest szczególnie sensowne, ponieważ może być ich bardzo dużo. To, co ewentualnie mi rzuca się w oczy, to możliwy problem z kolanem biegacza. Warto poczytać na ten [...]
Jest tak jak pisał kolega wyżej. Byłem u fizjoterapeuty, na szczęście nie ma nic poważnego. Co prawda do normalnych treningów póki co nie mogę wrócić, ale już robię ćwiczenia od fizjoterapeuty na rozciąganie, oraz muszę kupić wkładki ortopedyczne. Te dziwne bóle, które mi towarzyszyły, prawdopodobnie były spowodowane nagłym brakiem treningu.
Słyszałem, że mocny wysiłek może wpłynąć na wyniki wątrobowe, raczej na serce (szczególnie po 2 dniach przerwy) nie powinno mieć wpływu. Skoro mozesz grać w nogę, to Lafay Ci nie powinien zaszkodzić (podobny typ aktywności). Wiadomo, więcej powie Ci lekarz. Ja bym machnął tak: wt 100% i czw 70%. Nie ma co robić dzień po dniu, a w czw zrobisz [...]
A na siłownie mogę chodzić? Wiem tylko, że nie można bardzo obciążać kręgosłupa. Czy ten plan będzie odpowiedni i bezpieczny dla mnie? FBW Nogi - wypychanie nóg na suwnicy 3*12 Lydki - Wspiecia siedzac 3*20-25 Plecy - podciaganie na drazku nachwytem 3*max Klatka - Wyciskanie sztangi plasko 3*12 Barki - unoszenie ramion z hantlami w bok na [...]
pływanie nigdy nie zaszkodzi a powiem Ci tak kiedyś lekarze twierdzili że po 18 roku życia wad postawy nie da się korygować ,lekarze "młodego pokolenia" mówią że odpowiedni trening i rozciąganie są w stanie poprawić sylwetkę w każdym wieku , musisz tylko trafić na odpowiedniego lekarza powodzenia
nie m.in. tych miesni ale powiedzialbym ze głównie ich, bo to one głownie odpowiadają za utrzymanie prostej postawy tzn sćiągnietych lopatek przez przykurcze klatki etc miesni ? - owzsem one w koncu są rotatorami wewnętrznymi ramion i ich skurcz spowodowac moze to odkształcenie. co do zwisu -> wisząc miesnie sa rozciągane owszem ale wg mnie [...]
Mm łopatkowe (równoległoboczny, cześć trapeziusa, prostownik w odpowiedniej części) przy okrągłych plecach są osłabione i nadmiernie rozciągnięte. I dlatego ich dalsze rozciąganie np biernym zwisem nie jest wskazane. Co do rozciągania prostowników kręgosłupa po treningu, to stosuję inne ćwiczenia. Można ich się doszukać w FAQ na ExRx.
Biomechanikę dopiero będę miał za jakiś czas :p więc nie wiem dokładnie czy o to chodzi. Wg mnie chodzi nie tylko o brzuch ale o wszystkie partie mięśni, które powinno być rozciąganie żeby nie było przykurczów. Powiększenie zakresu ruchu w stawach(a mając na uwadze zasadę mówiącą, że „im większy zakres ruchu, tym większe efekty treningu”,
Przeglądam z uwagą "co jedzą lejdis", będę powoli wdrażała. Jutro idę na większe zakupy, więc zamiast soi wezmę fasolę a zamiast tuńczyka - wędzoną makrelę i łososia wędzonego, zobaczymy, jak mi pójdzie. Wielkim bólem będzie dla mnie ograniczanie warzyw z puszek bo jakoś mi mrożonki nie podchodzą :( Jeśli chodzi o dzisiejszy trening w domu to [...]
trening siłowy 3x w tygodniu, każdego dnia ćwicz wszystkie partie mięśni, przy czym uważaj na plecy, ćwicz małym ciężarem wykonując dużą liczbę powtórzeń, dopasuj trening oraz liczbę powtórzeń wg możliwości twojego organizmu, np. wyciskanie na klatę, hantel na bica/trica, hantle młotkowe stojąc,"tric na krześle", dobre na trica są [...]
Wydaje mi się że ma na to wypływ u mnie pozycja siedząca, i ostatnie robienie martwego ciągu, być może źle wykonane ćwiczenie + dodatkowo osłabienie mieśni pośladków i mięśnie kręgosłupa lędźwiowego. Ogólnie od siedzenia też czuję że są nadwyrężone. Teraz pytanie jak spróbować temu sprostać? Odpoczynek ? Mniej siedzenia? Czy dalej ćwiczyć [...]
Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić co może być przyczyną opisanego przez Ciebie problemu. Z reguły, rzeczywiście opisane przez Ciebie symptomy mogą świadczyć o osłabieniu danej partii mięśniowej/pasma w stosunku do innych. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do fizjoterapeuty i skonsultowanie z nim problemu. Manualnie [...]
spadłem ok 10 kg :D Już pisze o 5 nie warto wspominać w*******iły je nerwy wtedy też straciłem z nerwów cześć mięśni... No i postanowiłem z tym coś zrobić. Oczywiście treningi siłowe jak najbardziej ale do tego nie potrzeba siłowni chyba że ma się w planie mieć rękę jak nogę :D) Sam dawno temu 3 lata na siłowni spędziłem. Ale wracając do tematu. [...]
no lewy chlopak byles wiem o tych stawach troche zje***alem z ta nauka balaszek ale coz moja wina... potrafi kilka wyciagnac ale teraz ma tylko sparingi pozycyjne czyli bez konczen itd tylko przejscia na dosiad, boczna oddanie plecow itp i takie bardziej rozciaganie i ogolnorozwojowka
Mam jeszcze pytanie, na czym polega rozciąganie rozgrzewające i chłodzące? Czy to są takie same cwiczenia tylko jest inny sposob wykonania? Z tego co slyszalem rozgrzewajace robi sie przed treningiem a chlodzace po? Wakacyjny podpis: Jest gorąco. Jestem naga. Weź mnie.
A jak to jest biegac swinskim truchtem ? Moglbym podejrzewac NO ,ale juz to obalilem bo i bez niego tak mialem. Przed wybiegnieciem robie 10 minutowe rozciaganie calego ciala.