Witam, Mam niespełna 20 lat, 173 wzrostu i ważę około 63kg przy stosunkowo dużym procencie tkanki tłuszczowej (sylwetka skinny-fat). Ostatnimi laty zaniedbałem aktywność fizyczną co przełożyło się na mój wygląd. Pierwsze o co chciałbym zadbać, póki jestem jeszcze w ostatnim okresie wzrastania, to właśnie mój wzrost. Słyszałem o sposobie na [...]
miałem długą przerwe i zacząłem się rozciągać i przeforsowałem . ból był w pachwinie w prawej nodze , więc zacząłem chodzić na basen i mi przeszło, i zacząłem trenować po kopnięciu nagle poczułem taki rwący/kujący ból poszedłem do lekarza i przepisał mi maść dicloziaja i ibuprofen , powiedziała że to jest naciągniety mięsien . bólu nie odczuwam [...]
Cześć! W końcu przestałam się czaić i założyłam konto :-) Czy znacie jakieś ćwiczenia na nogi, a konkretnie na uda/pośladki, które nie angażują kolan, i które można wykonywać na leżąco? Ćwiczę na leżąco brzuch, wyciskanie z hantlami i sztangą tylko podłogowe albo na krześle, tylko nie mam pomysłu jak zadbać o nogi, kiedy mam chwilowo "nieczynne" [...]
Nurtuje mnie taka jedna sprawa, a mianowicie: mam 17 lat i 168cm wzrostu, koniecznie muszę dobić do płenego 170 cm, myślicie, że przy odpowiedniej diecie, wykluczając cukier, a wprowadzając DUŻO białka w postaci mleka, jogurtów + jakieś witaminy w tabletkach + regularne codziennie ćwiczenia na rozciąganie + biegi sprintem+ basen 3 razy w tygodniu [...]
Od niedawna nurtuje mnie pytanie zamieszczone w temacie i nie bardzo wiem jak sobie nim poradzic.Wykonuje trening siłowy już dlugo i chcialbym przy tym rozpocząc rozciąganie a słyszalem ze porządanych efektow nie osiągnie sie bez codziennego rozciągania.Nie wiem jak wykonywac jedno nie zaniedbując drugiego.Z góry dzięki
Witam mam zamiar cwiczyc klatke 2 razy w tygodniu (najsłabsza partia u mnie), jak bedzie wygladał taki trening przy P&P. Normalnie to bedzie tak (po kazdym cwiczeniu rozciaganie): PON cw. na klatke: - wyciskanie sztangielek 12x3 - wyciskanie sztangi skos'-' 12x3 - rozpietki 12x3 PT. I wlasnie nie wiem, jak dac te cwiczenia w 2 dniu na klatke, [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Cześć to mój pierwszy temat na forum . Prosiłbym o porady związane z ćwiczeniami w domu . Do dyspozycji mam hantle po 3 kg . Zależy mi na rozciąganiu i bicepsach i na nogi bo na brzuch ćwiczę a6w . Kiedy jak i ile ćwiczyć ? Dodam że mam 15 lat i ćwicze kyokushin karate Mój plan treningowy wygląda tak (codziennie oprócz wt oraz czw bo mam trening [...]
Witam od dziś chce zacząć trening hiit czyli 30 sek truchtu i 10 sek sprintu => JEDEN INTERWAŁ, jednak napotkalem sie na internecie nacoś takiego z pozytywnymi opiniami Tydzień 1 -rozgrzewka - 5min -A-maksymalny wysiłek - 1min -B Trucht - tętno (60-70% m HR) - 4min -Ilość cykli (A+B) - 2razy -Część końcowa - rozciąganie - 5min -Łączny czas - 20min [...]
chcialbym byc mega rozciagnietym. umiec podnosic noge bardzo wysoko itp itd. i tu moje pytanie, czy takie rozciaganie jak przed treningiem (np cwiczenia z http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm) to to samo robic zeby byc ogolnie rozciagnietym? mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi widzialem ze byla mowa kilka razy o miesniach [...]
Witam ! Nazywam się Kuba i jestem 16 latkiem. Mam tylko ~ 162 cm wzrostu. Czy poprzez rozciąganie,podciąganie na drążku mogę się "rozciągnąć" do góry ? Chciałbym mieć koło 170 cm ;/ Nie chcę być najniższym w klasie a i w przyszłości jakbym się zapisał na jakieś treningi boksu czy czegoś to wzrost byłby przeszkodą. Z góry dzięki za odpo i [...]
Witam wszystkich. Jestem tu nowy i proszę o pomoc. Pragnę rozbudować masę mięśniową na klatce piersiowej i bicepsie. Ćwiczenia, które będę robił to pompki i rozciąganie sprężyny(na biceps). Czy pompki robić tylko raz w tygodniu po 4 serie, czy w jakiejś innej konfiguracji? Ile razy w tygodniu ćwiczyć bicepsy? Czy żeby osiągnąć szybkie efekty muszę [...]
Witam. Przeczytalem ksiazke o kalenistyce ,,Trening siłowy bez sprzętu''. Zgodnie z założeniami testu mogę przystąpić od razu do tak zwanego programu treninogowego (drugi poziom punkt c). Pytania następójące... 1)Czy mogę wykonywać całą sesję (rozciąganie, rozgrzewkę, trening progresywny) z rana co dziennie a wieczorem ćwiczyć przeponę (prawidłowe [...]
Moje pytanie brzmi czy jest możliwość poszerzenia pleców podczas redukowania. Niby podczas redukcji mięśnie nie rosną, ale jeśli dopiero 2 tygodnie podciągam się na drążku to myślę że jest to możliwe jakoś. Może jakiś oddzielny dzień poświęcony na drążku? Podciągania, rozciąganie mięśni?
czesc, chcialbym, aby ktos ocenil moj plan treningowy. 1.Biceps: podnoszenie hantelki 5kg 30 razy na jedna rekę 6-7 serii. Przerwa miedzy seriami około 1min. 2.Triceps: rozciaganie sprężyny 30 razy na jedna rekę 6-7 serii. Link: http://pic.skapiec.pl/sc1/196943b1.jpg . (mocuje ja np do kaloryfera i rozciągam ja) 3.150 brzuszków: 3 razy po 50. [...]
Witam ból jest tylko wtedy kiedy robię pompki, normalnie jak ćwiczę na siłowni jest ok. Zauważyłem nie mogę ich mocniej odgiąć przy pompkach powinien być kąt 90 ja na siłę nie mogę tyle odgiąć bo boli, a czasami później ból zostaje na 2-3 dni czuje tylko jak coś chce zrobić kiedy wymaga odgięcia ręki. Co o tym sądzicie czy tutaj chodzi o [...]
Co zrobic zeby moje lydki byly smukle?? Jakie mam wykonywac cwiczenia, czy samo rozciaganie cos da? Moje nogi sa szczuple ale lydki mam takie jakies wielkie jak nigdy, pomozcie prosze!!
Jak w temacie potrzebuje pomocy ostatnio na treningu podczas walki naciagnełem lub zerwałem sobie miesień uda.nie moge podnies nogi do konta 90 stopni odwodzic na boki moge.Boli mnie strasznie przy podbrzuszu miesien na wysokosci miednicy.Co pomoze masci(obecnei stosowałem ben gaya i diklonat żel) odpoczynek moze jakies rozciaganie lub masaz [...]
Gdzie moge znalezc streting-rozciaganie(czy jakos tak)? Czy to dobrze ze chodze na silke 4 razy w tygodniu pod rząd? Oczywiście staram sie stosować do tego co przeczytałem w treningach cyklicznych tyle że moje ćwiczenia są nieco inne lecz niektore sa identyczne. Czy te obwody na treningach sa konieczne? Na silowni czasami nie mozna tego zrobic [...]
Witam wszystkich. Chcialem sie zapytac o jakis trening silowy przez wakacje. Dokladnie chce zaczac z powrotem trenowac kravmage od wrzesnia i chce sie do tego lekko przygotowac przez wakacje. Dokladniej chodzi mi o rece i brzuch. + rozciaganie ale to juz we wlasnym zakresie . W domu mam do dyspozycji nie wiele 2 hantelki i 15kg obciazenia , [...]
Witam wszystkich użytkowników forum. Jestem tutaj nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Chcę być wysportowanym i sprawnym, tutaj pojawia się moje pytanie jak mam ćwiczyć? Myślałem o tym, aby najpierw ćwiczyć na masę, później pompki, podciąganie, rozciąganie i bieganie lub pływanie. Sprzęt, jaki posiada to sztangielki 10kg (niedługo będą większe) i [...]