Witam, wczoraj biegalem po schodach a mianowicie:
znalazlem 27 schodków
o nachyleniu moim zdaniem 40stopni (sa przy ścianie i widac mniej wiecej nachylenie), przeprowadzilem sobie na nich trening.
Wykonalem 6 ćwiczen:
Najpierw szybko wchodzilem na sama góre stawajac na kazdy schodek (1ćw), później co drugi (2ćw) i co trzeci (3ćw).
Nastepnie podobnie: co trzeci (4ćw), co drugi (5ćw) i na kazdy (6ćw) tzn: "co trzeci i co drugi" robilem cos ala wieloskok, a ostatnie wbiegalem jak najszybciej.
Cwiczenia te wykonywalem kazde w 10 seriach. Czy takie ćwiczenia wykonywane na schodach mocno niszcza staw skokowy i kolanowy, i czy sa dobre na wyskok, czy moze cos dołozyc? np ćwiczenie z kangaroohops - quad jumps?
dziekuje za pomoc
Zmieniony przez - Piotrek858 w dniu 2009-09-06 22:39:06
znalazlem 27 schodków
o nachyleniu moim zdaniem 40stopni (sa przy ścianie i widac mniej wiecej nachylenie), przeprowadzilem sobie na nich trening.
Wykonalem 6 ćwiczen:
Najpierw szybko wchodzilem na sama góre stawajac na kazdy schodek (1ćw), później co drugi (2ćw) i co trzeci (3ćw).
Nastepnie podobnie: co trzeci (4ćw), co drugi (5ćw) i na kazdy (6ćw) tzn: "co trzeci i co drugi" robilem cos ala wieloskok, a ostatnie wbiegalem jak najszybciej.
Cwiczenia te wykonywalem kazde w 10 seriach. Czy takie ćwiczenia wykonywane na schodach mocno niszcza staw skokowy i kolanowy, i czy sa dobre na wyskok, czy moze cos dołozyc? np ćwiczenie z kangaroohops - quad jumps?
dziekuje za pomoc
Zmieniony przez - Piotrek858 w dniu 2009-09-06 22:39:06
Lubię sport 
Krzysztof Piekarz
no i szukam innego rozwiazania, a mianowicie to co w temacie, narazie na dworze a jak bedzie zimniej to w klatce (mieszkam w bloku).