Agnieszka Kirchner (27 l.) to dość popularna polska youtuberka, która prowadzi vloga na YouTube o nazwie Aga in America. Pokazuje, jak żyje się w Stanach Zjednoczonych oraz udziela różnych porad dotyczących rzekomo zdrowia. Aga jest wraz z mężem stosowała dietę witariańską, która jest bardzo radykalna. Polega na jedzeniu surowych produktów, nieprzetworzonych i niepoddanych obróbce termicznej. Później stosowała jeszcze bardziej skrajną odmianę diety raw food, jaką jest frutarianizm (ich 2,5- letnie dziecko również jest na tej diecie). Dopuszcza on spożywanie wyłącznie owoców, których zerwanie nie powoduje śmierci (rośliny oczywiście).

https://youtu.be/QkBy-cFj7zo

Zaczęła się tak odżywiać, ponieważ dwa lata temu zdiagnozowano u niej mutację genetyczną o nazwie zespół Li-Fraumeni, zespół predyspozycji do nowotworów. Potem lekarze postawili kolejną diagnozę - guz mózgu. Agnieszka zdecydowała się na rezygnację z konwencjonalnego leczenia i podjęła dość kontrowersyjną metodę “leczenia”. Poleciała na Kostarykę do specjalnego ośrodka, gdzie poddała się głodówce jak to określiła “zdrowotnej”. 23 dni piła tylko wodę!

https://youtu.be/oYGIyTuRcKc

Nie będziemy się tutaj rozwodzić na temat słuszności stosowania tej “diety”, ale przedstawimy bardzo przykrą historię. Jak domyślacie się, radykalne metody odżywiania się Agi spodobały się fankom odchudzania. Wiele dziewcząt porady od vlogerki, zaczęło wprowadzać w życie, licząc na szybkie efekty utraty wagi. Niestety, dla jednej z nich skończyło się to tragicznie. Młodziutka Marcelina zapatrzoną w swą idolkę głodziła się i niedawno zmarła z powodu zatrzymania krążenia. Całą tę historię opowiedział youtuber o pseudonimie "Keksu", który już wcześniej ostrzegał przed zgubnym wpływem treści głoszonych przez Aga in America. Na jego kanale możecie posłuchać o tym, promowana przez Agę ideologia wpływa na naiwne młode internautki. My oczywiście kategorycznie sprzeciwiamy się takim praktykom i mamy nadzieję, że nikt nie będzie czerpał inspiracji od tej pani.

https://youtu.be/izolV4ynoUI

https://youtu.be/2dl7ViwPGuA

Komentarze (10)
lodzianin1

Żenada że ludzie łapią się na takie d****izmy jeszcze .
Takich ludzi się leczy

5
LiptonS

To jest niewykonalne, bo ci ludzie stanowią ponad połowę populacji na tej planecie.

1
Anonim

Selekcja naturalna, cóż poradzić

0
basmann

Fajna ta Aga, związałbym się z nią jeżeli ma duży majątek z 2-3 lata i wszystko moje, napisz do mnie złotko :*

0
GWookie

Podawanie samych owocow 2,5letniemu dziecku... Gdzie ona ma mozg, jak to dziecko ma sie rozwijac. Jak chcesz szkodzic to niech szkodzi sobie ale nie innym.

1
lodzianin1

tylko takie kanały powinny być blokowane od razu bo nie jednego nakręci na to

2
lordknaga

ona wyglada jak by miala anoreksje i jeszcze dzieciaka gnebi, powinni jej odebrac dziecko, d****i na swiecie nie brakuje.

1
_Knife_

Napisałem o tym wielki artykuł, zapraszam jak tylko się ukaże na sfd.

5
domosos

Najgorsze że dziecku juz wciskają takie głupkowate diety.

0