SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Zagrożenie dyskopatii a martwy ciąg / przysiady.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 412 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13926
nie da sie tego nie obciązac nawet wyciskając na klate to obciążysz. Bo cwiczenia mckenziego nie zalatwiają sprawy u wiekszosci- z tego co widze. Idz do fizjo niech Ci zrobi normalne odciazenie, pocwicz stabilnosc w odciazeniu.
TO nie jest rak zeby nauczyc sie z tym żyć. to sie goi jak kazda inna rana - powstaje blizna + odpowiednie cwiczenia. I zapominasz o sprawie.

pain is a weakness, which leaves in time

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2696
nie przejmuj sie na zpas;) jesli zaś chodzi o osoby cierpiące na dyskopatię polecam isc do terapeuty manualnego najpierw, przez taka terapię można spowodować że dysk ktory sie wynunal(taka galareta) wchlonie się z powrotem i nie bedzie uciskał na nerw, wymaga to jednak czasu i cierpliwości i znania podstawowych mechanizmow dzialania kregosupa zeby na przyszlosc nie przeciążac go patologicznie. Po ,,wchłonieciu się,, terapeuta powinien odblokować stawy i wyeliminować przykurcze (jeśli owe występują). wzmacniać mięsnie radziłabym na samym końcu. bruch,nogi,plecy. Pozdrawiam;)

red pepperka

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 483
redpepperka
nie przejmuj sie na zpas;) jesli zaś chodzi o osoby cierpiące na dyskopatię polecam isc do terapeuty manualnego najpierw, przez taka terapię można spowodować że dysk ktory sie wynunal(taka galareta) wchlonie się z powrotem i nie bedzie uciskał na nerw, wymaga to jednak czasu i cierpliwości i znania podstawowych mechanizmow dzialania kregosupa zeby na przyszlosc nie przeciążac go patologicznie. Po ,,wchłonieciu się,, terapeuta powinien odblokować stawy i wyeliminować przykurcze (jeśli owe występują). wzmacniać mięsnie radziłabym na samym końcu. bruch,nogi,plecy. Pozdrawiam;)


Zgadzam się w 100%.
Zapomniałem dodać że jak byłem u lekarza tego od MCKenziego to dowiedziałem się że mam "przeprost" w części lędźwiowej, chyba kręgosłup jest zbyt prosty w dolnej części (i mało elastyczny, jak robię pompki bez podnoszenia zadu to niekiedy jest tak sztywny kręgosłup że się nie "odgina" do tyłu i "zad" też się podnosi).
Nie wiem co mam zrobić teraz z treningiem bo nie chciałbym go przerywać jak mam teraz lekki ból :(. Postaram się porobić ćwiczenia żebym nie czuł bólu.
Tak myślę gdzie się kierować do lekarza bo przez NFZ to z rok potrwa (na sam rezonans czeka się pół...), a z kasą słabo na dany moment.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2696
dobry terapeuta zadowoli sie w sumie nawet rengenem [koszt ok 50zł] a reszte ,,wyczuje,, palcami. jesli masz przeprost w ledzwiach to wzmacniać brzuch, prostowniki grzebietu są widocznie bardzo napięte i trzeba się zając ich rozciagnieciem. ciężary w ogole bym odstawiła na twoim miejscu,tylko ciezarem wlasnego ciała..

red pepperka

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 483
trening mięśni brzucha staram się robić około 3 razy w tyg.
A jak rozciągać, prostownik grzbietu?
generalnie jakich obciążeń kręgosłupa unikać? Siły pionowej na kręgosłup (np podnoszenie na barki siedząc z oparciem)? Oczywiście ćwiczeń w opadzie nie robię, martwego ciągu również, na barki też staram się nie brać za dużo. Generalnie w moim treningu nie ma jakiejś presji na siłę czy wielką masę, chodzi o utrzymanie w miarę formy i sylwetki.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 412 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13926
"rozciagniecie" osiagniesz przez zaaktywizowanie mm brzucha. jeszcze pytanie jak ustawiona jest miednica. Ale...

pain is a weakness, which leaves in time

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2696
rozciaganie prostownikow zyszkasz przez sklony tulowia do przodu i boku w pozycji stojacej, lub w pozycji siedzacej dotykanie stóp dłonmi.. jesli jednak bol sie nasila przy sklonach-nie rob tego, widocznie dysk sie nie wchlonal i dalej uciska... tu przydalby sie gleboki masaż plus np leżenie na macie z kolcami ktora rozluznia mieśnie: przykladowo: http://rehazakupy.pl/p/69/204/aplikator-mata-6-8-ag-aplikatory-plaskie-aplikatory-lyapko.html 

red pepperka

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 483
Dziękuję redpepperka za podpowiedź. Wczoraj byłem na siłowni (jednak się skusiłem), i powiem że dzisiaj jest prawie normalnie, na pewno lepiej niż wczoraj. Wczoraj miałem ból w jednym miejscu przechylenia tułowia w prawo (ból nad prawym pośladkiem, na wysokości pasa). Na siłowni zrobiłem rozgrzewkę szybkim marszem około 14 min, później plecy (bez martwych i ćwiczeń w opadzie, w sumie ich nie robię, biceps, wczoraj cały dzień w pasie ortopedycznym i na siłowni, po siłowni bez bólu, noc ok i dzisiaj też ok. Coś tam lekko pobolewa w wybranych pozycjach ale to nie jest uciążliwe.

Masaże na pewno by się przydały przez jakiegoś "speca", ale to pewnie droga lekarza dotrę do niego.. Rozciąganie postaram się zrobić ale takie skłony "na maxa" nie porwałbym się bo raczej coś może "strzyknąć" :, kiedyś bez problemu ;)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 688 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3520
redpepperka a czy mata do akupresury tez bedzie dobra na allegro jest od 89zl
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2696
cinek: nie bardzo, te kolce są sztuczne, plastikowe... więc nie rozlużnia tak miesni jak igły z prawdziwych metali..

red pepperka

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skleroterapia

Następny temat

zapalenie oskrzeli a trenning

electro
Polecane artykuły