W wieku 71 lat bardzo niewiele osób jest w stanie wykonać martwy ciąg z wagą 205 kg. Jednak jeden z weteranów siłaczy, Odd Haugen, wykonał aż trzy powtórzenia podczas ostatniej sesji treningowej, gdzie towarzyszył mu Martins Licis. Może nie wszyscy nasi czytelnicy wiedzą, ale Haugen dawniej znany był jako jeden z najlepszych siłaczy na świecie.

U szczytu kariery wygrał wiele konkursów strongman i zdobył nawet tytuł najsilniejszego człowieka w Ameryce w 1999 roku. Rywalizował w zawodach strongman aż do 56 roku życia, a następnie kontynuował zawody Master WSM. Co więcej, w późniejszych latach ustanowił mnóstwo rekordów, w szczególności rekord Thomasa Inch Dumbbell, który zdobył w wieku 66 lat.

Obecnie Odd Haugen trenuje ze zwycięzcą WSM 2019 Martinsem Licisem i nadal jest dość aktywny w świecie strongman. Niedawno opublikował film na kanale Martinsa na YouTube i udowodnił, że w wieku 71 lat wciąż może równać się z najlepszymi.

https://youtu.be/OHTrJp_GCwM

Panowie zaczęli od delikatnej rozgrzewki, a następnie przeszli do konkretnych ciężarów. Odd Haugen zrobił wszystko, co w jego mocy, aby wykonać zestaw pięciu powtórzeń z obciążeniem 205 kg. Koniec końców był w stanie wykonać tylko trzy powtórzenia, ale nadal był to niesamowity pokaz ze strony kogoś, kto jest po 70-tce. Ogromny szacunek!

Komentarze (0)