Treści publikowane w tym dziale mają charakter informacyjny i stanowią wymianę doświadczeń użytkowników. Nie zastępują konsultacji lekarskiej, diagnozy ani indywidualnej porady medycznej.
W przypadku problemów zdrowotnych, podejrzenia choroby lub stosowania leków skonsultuj się z lekarzem lub wykwalifikowanym specjalistą.
Szacuny
23
Napisanych postów
412
Wiek
38 lat
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
13926
nie da sie tego nie obciązac nawet wyciskając na klate to obciążysz. Bo cwiczenia mckenziego nie zalatwiają sprawy u wiekszosci- z tego co widze. Idz do fizjo niech Ci zrobi normalne odciazenie, pocwicz stabilnosc w odciazeniu. TO nie jest rak zeby nauczyc sie z tym żyć. to sie goi jak kazda inna rana - powstaje blizna + odpowiednie cwiczenia. I zapominasz o sprawie.
Szacuny
0
Napisanych postów
48
Wiek
34 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
2696
nie przejmuj sie na zpas;) jesli zaś chodzi o osoby cierpiące na dyskopatię polecam isc do terapeuty manualnego najpierw, przez taka terapię można spowodować że dysk ktory sie wynunal(taka galareta) wchlonie się z powrotem i nie bedzie uciskał na nerw, wymaga to jednak czasu i cierpliwości i znania podstawowych mechanizmow dzialania kregosupa zeby na przyszlosc nie przeciążac go patologicznie. Po ,,wchłonieciu się,, terapeuta powinien odblokować stawy i wyeliminować przykurcze (jeśli owe występują). wzmacniać mięsnie radziłabym na samym końcu. bruch,nogi,plecy. Pozdrawiam;)
Szacuny
0
Napisanych postów
6
Wiek
43 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
483
redpepperka
nie przejmuj sie na zpas;) jesli zaś chodzi o osoby cierpiące na dyskopatię polecam isc do terapeuty manualnego najpierw, przez taka terapię można spowodować że dysk ktory sie wynunal(taka galareta) wchlonie się z powrotem i nie bedzie uciskał na nerw, wymaga to jednak czasu i cierpliwości i znania podstawowych mechanizmow dzialania kregosupa zeby na przyszlosc nie przeciążac go patologicznie. Po ,,wchłonieciu się,, terapeuta powinien odblokować stawy i wyeliminować przykurcze (jeśli owe występują). wzmacniać mięsnie radziłabym na samym końcu. bruch,nogi,plecy. Pozdrawiam;)
Zgadzam się w 100%.
Zapomniałem dodać że jak byłem u lekarza tego od MCKenziego to dowiedziałem się że mam "przeprost" w części lędźwiowej, chyba kręgosłup jest zbyt prosty w dolnej części (i mało elastyczny, jak robię pompki bez podnoszenia zadu to niekiedy jest tak sztywny kręgosłup że się nie "odgina" do tyłu i "zad" też się podnosi).
Nie wiem co mam zrobić teraz z treningiem bo nie chciałbym go przerywać jak mam teraz lekki ból :(. Postaram się porobić ćwiczenia żebym nie czuł bólu.
Tak myślę gdzie się kierować do lekarza bo przez NFZ to z rok potrwa (na sam rezonans czeka się pół...), a z kasą słabo na dany moment.
Szacuny
0
Napisanych postów
48
Wiek
34 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
2696
dobry terapeuta zadowoli sie w sumie nawet rengenem [koszt ok 50zł] a reszte ,,wyczuje,, palcami. jesli masz przeprost w ledzwiach to wzmacniać brzuch, prostowniki grzebietu są widocznie bardzo napięte i trzeba się zając ich rozciagnieciem. ciężary w ogole bym odstawiła na twoim miejscu,tylko ciezarem wlasnego ciała..
Szacuny
0
Napisanych postów
6
Wiek
43 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
483
trening mięśni brzucha staram się robić około 3 razy w tyg.
A jak rozciągać, prostownik grzbietu?
generalnie jakich obciążeń kręgosłupa unikać? Siły pionowej na kręgosłup (np podnoszenie na barki siedząc z oparciem)? Oczywiście ćwiczeń w opadzie nie robię, martwego ciągu również, na barki też staram się nie brać za dużo. Generalnie w moim treningu nie ma jakiejś presji na siłę czy wielką masę, chodzi o utrzymanie w miarę formy i sylwetki.
Szacuny
0
Napisanych postów
48
Wiek
34 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
2696
rozciaganie prostownikow zyszkasz przez sklony tulowia do przodu i boku w pozycji stojacej, lub w pozycji siedzacej dotykanie stóp dłonmi.. jesli jednak bol sie nasila przy sklonach-nie rob tego, widocznie dysk sie nie wchlonal i dalej uciska... tu przydalby sie gleboki masaż plus np leżenie na macie z kolcami ktora rozluznia mieśnie: przykladowo: http://rehazakupy.pl/p/69/204/aplikator-mata-6-8-ag-aplikatory-plaskie-aplikatory-lyapko.html
Szacuny
0
Napisanych postów
6
Wiek
43 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
483
Dziękuję redpepperka za podpowiedź. Wczoraj byłem na siłowni (jednak się skusiłem), i powiem że dzisiaj jest prawie normalnie, na pewno lepiej niż wczoraj. Wczoraj miałem ból w jednym miejscu przechylenia tułowia w prawo (ból nad prawym pośladkiem, na wysokości pasa). Na siłowni zrobiłem rozgrzewkę szybkim marszem około 14 min, później plecy (bez martwych i ćwiczeń w opadzie, w sumie ich nie robię, biceps, wczoraj cały dzień w pasie ortopedycznym i na siłowni, po siłowni bez bólu, noc ok i dzisiaj też ok. Coś tam lekko pobolewa w wybranych pozycjach ale to nie jest uciążliwe.
Masaże na pewno by się przydały przez jakiegoś "speca", ale to pewnie droga lekarza dotrę do niego.. Rozciąganie postaram się zrobić ale takie skłony "na maxa" nie porwałbym się bo raczej coś może "strzyknąć" :, kiedyś bez problemu ;)